"Депутатська правда" Олега Карпяка про Рівнераду, "місто-сад" і ламання системи

Олег Карпяк вже вдруге став депутатом Рівненської міськради від ВО “Свобода”. Наразі його називають одним із кандидатів на посаду секретаря ради. Однак він каже, що про це дізнався із ЗМІ. Як працює Рівнерада сьомого скликання? Чи впливає приналежність депутата до тієї чи іншої партії на вирішення питань? Чому Рівне перетворюється на "місто-сад" без садів? Як доводиться “вибивати” кошти на благоустрій округу та коли Рівне стане привабливим для інвесторів? Відповіді на ці та інші запитання Олег Карпяк давав у програмі “Депутатська правда” з Вікторією Ричко.

 

Про депутатство, патріотизм і “Свободу”

- Чому Ви вирішили йти в депутати?

- У минулій каденції я балотувався від "Північного". Пройшов за списками. В цій каденції я балотувався також від свого округу, зайняв перше місце і, відповідно, потрапив у Рівнераду. Потрібно було доробити те, що не завершив у моєму окрузі. Я вважаю, що в цій каденції вдасться це зробити.

- А чому від «Свободи»?

- У душі я націоналіст. Вважаю, що немає сенсу змінювати партію. Є партія, мені довірили місце в ній. Я ніколи не дивлюся на рейтинги. Коли я прийшов, у партії був майже нульовий рейтинг. Але ми працюємо, рейтинг росте. Люди знають, що ми зробили, де робимо і коли. Це ми намагаємося висвітлювати.

- Що Вам вдалося реалізувати на окрузі?

- Я опікуюся двома дитсадками і двома школами. В цьому році в одному ДНЗ ми закінчуємо ремонт покрівлі, в іншому – замінюємо вікна. В школах також триває заміна вікон. В ЗОШ№28 актова зала в жахливому стані, на її ремонти в цьому році виділили 500 тисяч гривень. Я вважаю, що такі речі насправді входять у сферу діяльності депутатства. Я більше практик, і мене цікавлять конкретні речі. У цьому році ми плануємо добудувати спортзал до басейну ДЮСШ. Гроші на це вже виділені. Я працюю в бюджетній комісії, через це мені легше.

Про нахабство в роботі депутата, "вибивання" грошей і ламання системи

- Чи важко депутату-мажоритарнику «вибивати» гроші на свій округ?

- Залежно від того, з якою партією ти йдеш. В мене вже є певна історія стосунків і з міським головою, і з іншими депутатами. Усе, як в житті: хто нахабніший, той більше отримує.

- Часто доводиться нахабніти, щоб отримати кошти на округ?

- Постійно! Я вважаю, якщо в нас є задумки і вони раціональні та правильні, то округ потрібно підтримувати. Немає у нас дешевого піару, щоб ходити і розказувати, що ми плануємо робити. Це буде зроблено в звіті, коли закінчиться каденція депутата.

-  З якими питаннями найчастіше звертаються мешканці до вас, як до депутата-мажоритарника?

- Найчастіше це не політичні питання, а щось на кшталт, чому маршрутка не їде в неділю з 7 ранку. Вирішення цих ситуацій може тривати до місяця, а люди чекають миттєвих реакцій. На жаль, наша чиновницька система так побудована, що пережитки Радянського Союзу з неї ще не вийшли. Ми вже живемо в 21 столітті, а складається враження, що чиновницька система залишається ще на початку 20 століття. Тому іде боротьба новітнього з застарілим, яка є дуже потужною, її переламати важко.

- Як переламуєте стару систему?

- Я вважаю, що в раді повинно бути більше молодих, енергійних, наглих людей. Вони повинні брати те, що їм цікаво, і робити на окрузі те, що обіцяли. Таким чином, крок за кроком, вдасться переламати стару систему.

Про секретаря Рівнеради і вплив партії

- Як на Вас реагують чиновники? Як вдається з ними домовлятися?

- По-різному. З кимось потрібно посваритися, з кимось вдається домовитися. Є такі чиновники, які від певних депутатів просто ховаються. Дуже багато залежить від людини.

- Зараз Вас називають одним із кандидатів на посаду секретаря Рівненської міської ради. Чи є у Вас такі амбіції? Чи претендуєте на цю посаду?

- Про це я дізнався із ЗМІ. Був приємно вражений. Так, справді, партія розглядає можливість висунення мене на цю посаду. «Свобода» завжди декларувала, що нас цікавить тільки тотальна влада, не часткова. Я впевнений, що всі, хто є у нас у партії, можуть реалізовувати її програми. Я вважаю, що це нормально - прагнути до того, щоб змінити щось на краще.

- Наскільки на Вашу діяльність впливає приналежність до партії «Свобода»?

- Я вважаю, що це правильно, коли за депутатом стоїть партія. Це дисциплінує. Депутат підзвітний хоча б комусь. Я вважаю, що «Свобода» все робить правильно, можливо, в нас є помилки, як і в будь-кого, але вони не настільки критичні. Ми робимо все щиро і намагаємося донести це до людей. Те, що я в «Свободі», тільки допомагає, тому що всі знають, що наші методи можуть бути абсолютно різними. Ми можемо і заблокувати трибуну, коли щось заперечує нашим засадам. У часи Революції Гідності ми були ініціаторами багатьох позачергових засідань.

- Зараз «Свобода» ініціює заборону проросійських концертів у Рівному. Як Ви вважаєте, наскільки це правильно?

- Так, справді, є такий проект рішення. Щоправда, не всі депутати згодні з цим. Я вважаю, що це правильно. Якщо людина заробляє кошти в країні агресора, а потім приїжджає до нас, то це не дуже тактовно. З чогось потрібно починати. Певні пункти в проекті-рішенні ми виправимо і допрацюємо. Але я вважаю, що це правильно, і вже на наступному пленарному засіданні сесії колеги підтримають це звернення.

- Що хотілося б ще втілити, як депутату-мажоритарнику?

- Задумів багато. Я їх розказувати не буду, а спробую втілити через просування саме в бюджетній сфері. Є ідеї щодо інвестиційної складової міста, можливо, створення певних проектів з енергозбереження і не тільки. Зокрема, мене цікавлять такі напрями для розвитку нашого міста, як спорт, молодіжна сфера. Надалі моя робота буде полягати, як і раніше, в підтримці свого округу.

Про інвестиційну привабливість Рівного

- Як вважаєте, чим Рівне може привабити інвесторів?

- На жаль, у Рівному вже дійшли до того, що майже немає вільної землі. Інвестору потрібен майданчик для того, щоб розбудовувати свій бізнес. Місту, безперечно, потрібно розширювати межі. Потрібно, за прикладом інших країн, об’єднувати громади. Я думаю, що ми до цього дійдемо, і Рівне буде великим містом.

- Яким Ви бачите Рівне через 20 років?

- Я хотів би, щоб воно було безпечним, комфортним для проживання. Щоб сюди приїжджали працювати, щоб розвивали певні інноваційні технології. Можливо, щоб були побудовані декілька заводів. Чим більше роботи і комфортних умов буде для громадян, тим кращим виявиться це місце для проживання. Хочеться, щоб місто розвивалося, щоб сюди заходили інвестиції. Зараз ми спостерігаємо «консервацію» Рівного, відбувається стагнація. Кроком вперед є розгляд нового регламенту.

- Ви готові втретє балотуватися в депутати?

- Я готовий, але мені здається, що потрібно зробити паузу. Для того, щоб переосмислити і подивитися з іншого боку на те, що відбувається в місті. Все буде залежати від волі партії. Я готовий попрацювати в чиновницькій сфері, щоб почати видозмінювати все зсередини.

- На якій посаді Ви себе бачите?

- Мене цікавить сфера інноваційних технологій і інвестицій в місто Рівне. Я вважаю, що вона зараз нерозвинена і не має великих здобутків. Ми не бачимо великих інвесторів. Потрібно брати приклад із Вінниці, де для інвесторів створюють інвестиційні парки. Я думаю, що мені, можливо, вдалося б запустити роботу в цій сфері.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.