Рівненська обласна рада: депутатський конклав з боями під наглядом нацгвардії

Вже годину сиджу перед монітором і думаю з чого почати статтю про сесію Рівненської обласної ради, яка відбулась сьогодні (17 червня 2016 року). Цей день точно запам’ятається і увійде в хронологію рівненської політики. Колись так само увійшов, чи точніше вляпався в історію день обрання секретарі Рівненської міськради у 2010 році. Тоді у Рівнераді сталась перша бійка. Сьогодні у Рівненській облраді теж була бійка, трошки – бойня. І це все переросло в фарс. А давайте я почну з вечора 16 червня.

Режисер жжот!

Саме у вечері 16 червня мені запропонували розмістити "чорнуху" на одного з депутатів обласної ради. Ні, не на Ковальчука чи Корнійчука. Це було б надто просто і нецікаво. Інформаційний удар спрямовувався на голову фракції ВО "Батьківщина" Миколу Кучерука.

Я в такі ігри не граю. Як казав Вєрєщагін у фільмі "Біле сонце пустелі": "Я мзду нє бєру. Мнє за державу обідно". Он, той же Микола Герасимович вже два роки просить зняти одну статтю з сайту. Я вже не пам’ятаю навіть яку і про що в ній йдеться. Але раз просять, значить стаття на місці))) Отож і у випадку описаному вище, обійшлось без "статті" на сайті "ВСЕ".

Але сам факт наштовхнув на думку, що обидва голови вже "збиті льотчики", якщо третя сторона почала "працювати" по ймовірному претенденту на посаду голови Рівненської облради. Щоправда, як і у випадку з "роботою" по Юрію Благодиру у минулому році, наче тупою сокирою по фігурному різьбленню. Так і хотілось дати людям почитати щось на тему політичного піару. Вчіться люди! А то як був рівень хутора, так і… дивитись соромно.

Далі цікаве було вже на ранок п’ятниці. Відчуваючи, що буде "весело" у сесійну залу прийшов за годину до оголошеного часу. Надворі в тіньочку розташувались купками люди в камуфляжах. Це така військова народна забава – ходити в камуфляжі. У мене він теж є, але висить в шкафу "на всяк випадок". А от люди щодня в ньому ходять…

Відразу прошу вибачення у хлопців, які насправді воювали з ворогом захищаючи України. Дай Боже вам здоров’я і довгих років. Але серед цих людей у камуфляжі, власне бойових вояків було не більше п’ятої частини. Коли перед Романом Ковалем вишикувалось близько півсотні людей. І пан Роман попросив вийти тих хто брав участь в бойових діях – вийшло 11 чоловік. Це вам так, для ілюстрації. Шкода, але цього разу наших воїнів наші ж політики "зіграли в темну".

А в сесійній залі вже були люди. Були працівники апарату облради. А були якісь чоловіки в цивільному. Одні працюють в приватній охоронній фірмі. Щоправда незрозуміло, що вони робили в залі: працювали чи просто прийшли послухати. А що, мають право, як громадяни України. Ще частину облич пам’ятаю по "бурштинових відео", яких так багато є в інтернеті. Гей, хлопці, ви ж коли викладаєте відео, мали б розуміти, що в 21-му столітті інформація дуже швидко шириться.

Активіст Ярослав Гранітний та голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко

До речі, тема бурштину, у цьому протистоянні, ключова від самого початку. Ще від часу обрання голови новообраної Рівненської облради у 2015 році. Тай взагалі, один дуже розумний чоловік мені якось сказав:

 Якщо хочеш написати статтю про бурштин, то можеш вмістити її у два речення: "В Україні, незаконний видобуток бурштину фришується президентом та прем’єр-міністром. При чому не за прізвищами, а за посадами".

Це він говорив, ще коли прем’єром був Арсеній Яценюк…

У сесійній залі, 17 червня 2016 року бурштинщики та люди пов’язані з криміналітетом були по обидві сторони барикади. Як то кажуть: шонеясно? На тому й закриємо тему та рухаємось далі.

Нардепи в облраді? Бути біді!

У Рівненській обласній раді вже є стопроцентова прикмета: якщо в сесійній залі багато нардепів – бути біді. А цього дня їх було аж четверо. Від радикалів: Андрій Лозовий та Ігор Мосійчук. Юрій Вознюк представляв Народний фронт. І ніби сам по собі, але як завжди "в потрібному місці і в потрібний час" - Володимир Парасюк.

Народний депутат з фракції "Народного фронту" Юрій Вознюк (у правому нижньому куті)

У порядку денному було все ніби логічно. Питання про поновлення/звільнення голів облради радикала Володимира Ковальчука та Олександра Корнійчука від "Солідарності". За логікою, депутати мали поновити Ковальчука, звільнити його і знову обрати Корнійчука. Але так було б, якби вистачало голосів хоч на якусь дію. А їх не мала жодна зі сторін конфлікту. Про це сайт "ВСЕ" неодноразово писав раніше. Саме тому обидві сторони влаштували "качєлі", як це називають на депутатському жаргоні.

Політика, це певною мірою театр. А за театральними законами, якщо на сцені є рушниця – вона має вистрілити. Якщо у залі з’явились представники "силового блоку" - буде бійка. І вона сталась.

Формальний привід знайшли відразу. Сесію має відкривати голова. Звісно можуть й заступники, в легітимності яких ніхто не сумнівається, але це надто просте рішення. А потрібні були пристрасті. Тим більше, коли є відразу два голови.

Нардеп радикал Ігор Мосійчук штурмує призидію облради

Ковальчук і Корнійчук відразу вирішили помірятись легітимністю в боротьбі за право відкрити сьому сесію Рівненської обласної ради. При чому з такою завзятістю, ніби мова йшла, як мінімум про те, хто після дискотеки поведе додому найгарнішу в селі дівчину. Ну й таки дійшло до бійки. Виходити "раз на раз" не стали. Чомусь у політиків так не заведено, а от кинути в бій вірних/проплачених (це як кому пощастило) прихильників – це будь ласка.

Не буду переповідати хто кого і як штовхав. Дивіться самі – на відео все є. Дуже для вас старався, тому кадри, що називається: з першого ряду.

До речі, зверніть увагу, хто ким/чим керує і до кого бігає питати "що далі робити?".

Найбільше мені було бридко, коли ці всі люди, у цьому фарсі почали співати Гімн України. Ні краплі поваги до країни, її державних символів та тих хто за них вмер чи воює зараз на сході. Про "Слава Україні!" з приводу і без приводу – взагалі мовчу.

Конклав під наглядом гвардійців

Присутні депутати, активісти всіх мастей та "люди в цивільному" (Андрій Лозовий називав їх "тітушки") зламали мікрофон, трибуну, пообливались водою і підбило око Олександру Корнійчуку. Досхочу побавившись, народні і обласні обранці таки вирішили шукати компроміс. І знайшли. О чудо, комусь в голову прийшло, що сесію може відкрити і вести один з заступників! От що тут скажеш?!!! (Друг сьогодні попросив мене не матюкатись і я пообіцяв).

Олексій Бучинський виконав всі необхідні ритуали. Щоправда шкода, що без шаманського бубна. Було б цікаво і в цьому балагані – в тему. І оголосив перерву "на п’ятнадцять хвилин". Яка затягнулась на півтори години. А що? Як казав класик: "Щаслівиє часом не наблюдают".

Контролювати периметр навколо президії прийшли бійці Нацгвардії та роти поліції спеціального призначення (колишній «Беркут» - авт.). Солдати стояли в бронижилетах і касках. Хто знає тих депутатів, що у них на умі…

А депутати тинялись залом, виходили на перекур. Журналісти збились у невелику зграйку і мудрували, як би то поїсти "без відриву від станка". Журналістка РТБ Ірина Михалевич пропонувала замовити піцу з доставкою, але щось пішло не так. Піцерія так і залишилась без екзотичного замовлення. Кореспондент "Інтера" Інна Білецька і журналістка сайту "ВСЕ" Ольга Ферар бідкались, що в депутатській бійці їм порвали колготки. Вам смішно? А ви бачили скільки ті колготки коштують?!

А тим часом в дорадчій кімнаті два голови вправлялись у знанні законодавства та навичках фірмана. Ну ви ж знаєте, що українське законодавство, як дишло. От вони його й вертіли, кожен у свою сторону. Ковальчук наполягав, що згідно "трудового законодавства" він легітимний голова. А Олександр Корнійчук, озброївшись цитатами з Закону про місцеве самоврядування доводив свою легітимність.

Зрештою в дорадчій кімнаті залишили геть тісне коло для спілкування: два голови, нардепи і голови фракцій. Такий собі конклав політичних кардиналів Рівненщини. Депутат від Радикальної партії Ляшка Сергій Свисталюк так і сказав: "Ну, тепер чекаємо, який дим піде: чорний чи білий".

Зверху: екс-голова, депутат облради Михайло Кириллов та Олександр Бірюков (обоє БПП "Солідарність"). Внизу праворуч: Олександр Корнійчук та речник облдержадміністрації Сергій Мініч

Коли вже перемовини тривали близько години, з дорадчої вийшов Микола Кучерук і заспокоїв колег: "Намітився конструктив. Не розводьтеся: будемо працювати".

За півгодини з дверей дорадчої вийшли обидва голови у супроводі "почту". Залом прокотився шепіт: "домовились, що обидва пишуть заяви і ми приймаємо їх пакетом".

Так і сталось. Кожен з голів "толкнув" пафосний спіч і запевнивши, що хотів лише як краще, поклали заяви на стіл. Такі гарні обоє, в білих сорочках. Ну геть як янголи))) Чомусь згадуються слова, які мами кажуть своїм непутящим синам, які нашкодили, але вже зробили щось хороше: "ну от бачите, можете ж бути хорошими хлопчиками коли захочете. А то поводили себе як шибеники…". (Ну я ж обіцяв другу не матюкатись, то тепер буду використовувати сарказм).

Заяви проголосували. Бігом внесли зміни в порядок денний з урахуванням нового розкладу і останніх подій. Та як ні в чому не бувало -  почали працювати. Свободівець Олексій Бучинський вів сесію, і вже за якийсь час виглядав ну геть як справжній голова. Натякаю…

Що далі? А хто його знає. Закінчився черговий акт політичної комедії. Глядачі розійшлись по навколишніх кафе на коньяк з кавою, обговорювати гру акторів, сюжетну лінію і варіанти розвитку подій в наступний раз. А варіантів – безліч. Бо як і на ранок 17-го червня – голосів для обрання головою Рівненської обласної ради ні в кого немає.

Коментарі

Зборище гавномісів. Шо не морда, то підарас.

Пропоную рівнянам і гостям міста викинути цю радикальну шваль з міста, а Лозовому краще зайнятись вихованням свого старшого брата, який до речі нещодавно вкрав фонарика з фоззі за 80 грн.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.