Юрій Луценко призначив на Рівненщину прокурором Соболя

Як і обіцяв Юрій Луценко, під час затримання вже колишнього заступника прокурора та відсторонення прокурора області – за тиждень привіз нового. Новим виявився прокурор з Львівщини – Олег Соболь. На церемонію представлення зібрався повна зала чиновників, політиків, прокурорів, журналістів та громадських активістів різної масті.

Зразково-показово

В силу професії дуже часто доводилось бути на представленні різних керівників різних правоохоронних і державних установ. Як то кажуть: давно живу і багато бачив. З роками церемонія майже не змінилась. Єдина новація: цього разу обійшлось без традиційного букету троянд. Ну хоч одна совкова традиція йде у минуле.

У залі, як і годиться, районні і міські прокурори, нардепи (цього разу лише від БПП «Солідарність» Василь Яніцький та Олександр Дехтярчук), міський голова Володимир Хомко, керівник ДФС Дмитро Зайцев ну й звісно – голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Останній сів у президію першим і виглядав не надто задоволеним. Міський голова Володимир Хомко сів у першому ряду і поринув в екран свого смартфону.

Генпрокурор Юрій Луценко зайшов до зали з високим чоловіком, на стіл президії поставили табличку з іменем: Соболь Олег Миколайович. Про нього пізніше.

Юрій Віталійович підійшов до трибуни і виголосив палку промову. Мабуть таки дається тривале політичне минуле і ораторські нахили. У промові було все: корупція, патріотизм, заклики і погрози.

Час від часу Луценко гнівно піднімав когось з районних прокурорів і давав прочухана. Млинівському дісталось «на горіхи» за ситуацію з фермерами. Де один з великих агровиробників почав обробляти не свої землі. Ситуація потихеньку виходить з-під контролю. Дубнівський «відгріб» за спущену на гальмах справу про затримання партії контрафактної горілки. Аргумент районного прокурора про те, що це юрисдикція Державної фіскальної служби на Луценка враження не справила. А от прокурор Костопільського району був «відчитаний» за лідерство з незаконної вирубки лісу. Ну таке, ніби відкрили «Америку через кватирку».

Наостанок генпрокурор «наказав» всім керівникам районних і міських прокуратур написати рапорти на звільнення. Щоб новий керівник міг провести оновлення прокурорської системи на Рівненщині. Потім згадав, що така вимога незаконна і може бути оскаржена в суді і просто «наполегливо порекомендував» це все ж зробити. От вже бачу, як всі кинулись шукати папір формату А4 та ручку. Тут он міліціонери звільнені атестаційними комісіями не гребують через суд поновлюватись. А то просто – рекомендація.

На останок Юрій Луценко сказав кілька добрих слів про новопризначеного Олега Соболя. Запевнив присутніх, що Соболь не має знайомих, родичів і кумів на Рівненщині. Ще раз перепитав у самого нового прокурора. І оголосив, що церемонію завершено. Далі – брифінг для журналістів.

Поганий танцюрист/поганий актор?

Далі було найцікавіше. У залі залишились журналісти та громадські активісти. З останніми генпрокурор вирішив поспілкуватись особисто, коли всі підуть. Журналісти ж між собою вже обмінювались інформацією про нового прокурора. У «месенджерах» і «вайберах» полетіли питання до колег у Львів, Дрогобич і Стрий з питаннями про Олега Соболя.

До речі, саме з цими містами пов’язана прокурорська (іншої у Собля просто немає) кар’єра нового прокурора Рівненської області. Працював Олег Миколайович у прокуратурі Львова, Львівської та Івано-франківської областей. Довгий час працював на різних керівних посадах у містах Стрий та Дрогобич. Там донині й мешкає його дружина з дітьми. Як сказав сам пан Олег: «їздимо в гості один до одного на вихідні, як студенти». Після революції Олега Соболя призначили прокурором Львова, а згодом – заступником прокурора Львівської області.

Журналістів же в першу чергу цікавили справи бурштинові. Новопризначеного прокурора області майже не зачіпали. А от генеральному прокурору задавали питання щодо спецоперації, яка прокотилась Рівненщиною трохи більше тижня тому. Цікавило чому все затихло і чому все зупинилось на тих п’яти затриманих. Луценко у більшості, посилаючись на таємницю слідства, ухилявся від відповіді. Але пообіцяв, що справа рухатиметься далі і будуть нові затримані. А ще пожалівся на витік інформації. Мовляв одна з гілок незаконного видобутку бурштину «вимкнула телефони і помпи». Інші ще трохи миють, але як пообіцяв Юрій Віталійович, до них теж добереться караюча рука прокуратури. Ну, дай Боже нашому телятку вовка з’їсти. Хоча дуже б хотілось.

Легенько «трольнув», як каже молодь, генпрокурор голову Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренка. На запитання журналіста сайту все, що мовляв під час спецоперації Луценко говорив про причетність до незаконного видобутку бурштину представників місцевого самоврядування.  А от Олексій Муляренко, під час своєї прес-конференції запевнив, що місцеві чиновники до бурштинових схем відношення не мають. То хто ж каже правду?

«Олексій Віталійович лише три місяці на посаді. Він просто ще не про все знає» - легенько підколов Луценко голову Рівненської ОДА. А мені хотілось повторить безсмертний вислів Станіславського: «Не вірю!».

От не вірю коли починають розказувати, що не знайомі, не в курсі, не знали. Рівненщина, та мабуть як  і всі країна, живе в режимі коли всі, про всіх і все знають. Це у першу чергу стосується керівників і правоохоронців. Все вони знають, про все вони в курсі. Не кажу, що всі беруть в цьому участь, але от про причетність до… бурштинового світла знають ще до приходу на посаду. А вже далі поводять себе перед нами журналістами, так само, як дівчата на танцях у клубі сусіднього села.

Обурила б Станіславського й реакція новопризначеного прокурора області на запитання журналіста Дмитра Бондаря «чи знає він Володимира Дідуха». Прокурор зробив вигляд, ніби шукає прізвище у пам’яті і відповів заперечно. Тоді Дмитро уточнив «чи знає він Володимира Дідуха, якого ще в ЗМІ називають Вова Морда». Щоб ви собі розуміли, Луценко в цей момент посміхався, як то кажуть «на всі тридцять два». А прокурор, який все життя пропрацював на Львівщині й досі старанно округляв очі в наївно-дитячому погляді. Аж поки вже Луценко не витримав і сказав: «я знаю!». Лише тоді Олег Соболь якось ніяково проказав, що теж, щось про нього чув чи читав.

Я не берусь стверджувати чи має якесь відношення Олег Соболь до Володимира Дідуха. Але коли прокурор з таким стажем роботи на Львівщині робить вигляд, що вперше чує ім’я людини, якого вважають одним з найвпливовіших у Львівській області. Людини, які ЗМІ неодноразово називали «хрещеним батьком мафії». Ще у 2005 році тодішній президент на колегiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ не стримався i зайшовся криком на присутнiх генералiв: “Скiльки дивiзiй вам дати, щоб цiєї Морди не було? Це ж конкретна “кликуха” одного з мордоворотiв!” І раптом прокурор робить великі очі…

Сподіваюсь за цією реакцією бажання справити враження, а не щось інше. Бо ж тоді виходить, що коли він не знає відомих у кримінальному світі людей в області де все життя пропрацював прокурором – то він поганий працівник. А якщо знав, але намагався це приховати – то, як мінімум, поганий актор.

Час покаже…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.