Рівненщина: коли не хочеться знати відповідь на питання...

У Біблії написано: «Знание преумножает скорбь». Люди кажуть: «Менше знаєш – крепше спиш». Мені насправді часто видаються значно щасливішими люди, які знають не більше ніж їм потрібно для комфортного існування у світі. Не дивляться новин, слухають лише розважальне радіо, читають журнали «Лиза» і «Максим» ти дивляться серіали типу «Величне століття». Я б може теж  так хотів. Але як так зробити коли ти журналіст, до тебе стікається багато інформації, яку навчився аналізувати. І, що саме страшне, задавати правильні питання? Знаєте вислів: «Щоб отримати правильну відповідь – потрібно задати правильне питання».

Пам’ятаєте гучну спецоперацію проведену Луценком і К у Рівному два тижні тому. Тоді оптимісти аплодували: «ось вона – реальна боротьба з кришуванням бурштину!». «Новий переділ сфер впливу, своїх ставлять» - бубніли песимісти. Реалісти ж багато промовчали, додавши задумливе: «поживемо – побачимо». От я відношу себе до реалістів. Хоча, можливо й помилково. Але зараз не про це.

Так от, події того дня і всього наступного тижня, особисто у мене викликали більше запитань ніж я міг знайти відповідей. Аби не псувати вам уяву своїми фантазіями, просто задам ті ж питання, котрі звучали в моїй голові. А ви вже самі складайте пазл і роздивляйтесь картинку.

Перше і головне питання, яке виникло в день затримання заступника прокурора області Андрія Боровика: «Що у Рівному робить військовий прокурор Анатолій Матіос?».

Незаконний видобуток бурштину «тєма» кримінальна. Створення «організованого злочинного угрупування», «корупція», «зловживання службовим становищем» - теж кримінальні статті. Присутність генерального прокурора логічна. Масштаби бурштинової проблеми цілком виправдовують появу там голови Служби безпеки України Василя Грицака. Але що там робив військовий прокурор?

Питання номер два виникло коли побачив озброєних бійців в масках, які проводили затримання в прокуратурі області і брали під контроль колишній ресторан «Асторія». Де й розташовувалась основна база ОЗУ. З вуст Луценка і Грицака прозвучало, що для проведення спецоперації було зібрано бійців спецпідрозділу СБУ «Альфа» з п’яти областей. Але ті бійці, яких я бачив не були схожими на бійців «Альфи». Ні по формі, ні по повадкам.  Ну так вже сталось, що в силу професії доводилось бачити «Альфу» не раз. В тому числі – в роботі. Не вірите, проведуть простий експеримент: дайте в пошуку запит «спецпідрозділ «Альфа» і отримаєте від Інтернету результат.

Ліве фото – боєць спецпідрозділу СБУ у формі. Праве – один з бійців, які поводили спецоперацію у Рівному. Форма, м’яко кажучи – різна. Більше того, на бійцю навіть не українська форма, яку прозвали «пікселькою», а імпортна «британка». Досі солдати на передовій їй надають перевагу, ніж «сучасній» українській. Волонтери підтвердять.

Добре, хай з формою у мене параноя і я прискіпуюсь. Ну вдягнулись «альфівці», як їм було зручно. Ну, подумаєш наліпка СБУ на броніку була не  по формату. Дрібниці.

Питання третє геть не дріб’язкове. По затриманих колишніх керівників районної міліції прислали військовий гелікоптер. І знову ж, з озброєними бійцями в НЕ «альфівській» формі. Ще раз, щоб ви відчули добре: по затриманих районних ментів… з Києва прислали… військові гелікоптери… Чому? Хіба машинами було б не простіше? А як взагалі відбувалось: Луценко дзвонив міністру оборони і просив позичити гелікоптер, щоб колишнього начальника райвідділу доставити в Київ? Уявили?

Це ще не все. Далі цікавіше.

За кілька днів після спецоперації в Дубровицю залізницею прибувають військові підрозділи з танками, БМП і БТРами. Кількість не знаю, але багато. Вони роз’їжджаються по північних, бурштинових районах нашої області. Десь проскакує інформація, що то якісь навчання. Але про них чомусь ніде не оголошували та й повідомлення якесь «ліве». З досвіду журналіста знаю… То для чого в бурштиновому регіоні з’явилась армія?

Повеселили речники ОК «Захід». Коли дивився сюжет на телеканалі РТБ – плакав. Від сміху, аж живіт болів. Виявляється, поява армії у приграничних, нестабільних районах Рівненщини виключно «в рамках військово-цивільного співробітництва». І далі пояснення, що військові доставляють нужденним потрібні речі і перевіряють наявність державної символіки на установах. Ото найдешевший спосіб доставки гуманітарки пенсіонерам полісся – танк Т-64 чи БТР. По іншому ну ніяк.

А от щодо перевірки наявності символіки, отут - вірю.

Те що писатиму далі, не сприймайте всерйоз, а ставтесь, як до літературного твору у стилі фентезі. Наснилось мені, що вирішили у Мордорі використати ошалілих маленьких гобітів. Які геть втратили розум і відчуття реальності від сонячних камінчиків та папірців з мервими президентами. Вершники Саурона, передягнувшись гобітами, почали нашіптувати, що ці багатства належать тільки їм. І потрібно відмежуватись від решти Середзем’я. Тим більше, що там, десь на його кордоні, йде війна і потрібно відправляти туди до війська гобітів-чоловіків. А там і вбити і покалічити можуть.

Ці нашіптування проросли в благодатному грунті років бідного існування. Внутрішні комплекси та приховані амбіції заграли яскравими барвами. Ні, маленькі гобіти зовсім не збирались розвалювати Середзем’я. Вони просто хотіли ще більше і більше папірців з президентами. І дуже хотіли, щоб всі їм заздрили. Та все добре розуміли вершники Саурона.

Маячня якась… Правда?...

Додам ще кілька штрихів і далі фантазуйте самі.

Тепер трохи економічного «сепаратизму». Місцеві ради влаштували тарифний парад мораторіїв. Це коли міські, районні ради накладають мораторій на підвищення тарифів на електроенергію, теплопостачання, воду і водовідведення. Забігаючи наперед скажу: такі високі тарифи – це катастрофа для більшості мешканців України. Але тепер розберемось в деталях. Бо як кажуть, саме в дрібницях ховається Диявол.

Хто встановлює тарифи на електроенергію? Підкажу – Національна комісія регулювання енергетики. А платівки від кого ви отримуєте? Приватної фірми «Рівнеобленерго». То яким чином місцева рада може встановити чи заборонити підвищувати ціну?

Теплопостачання – це газ. Хто бере участь у встановленні ціни на газ? Те ж таки НКРЕ, Кабмін та Верховна рада. Чи може, скажімо, Дубровицька районна рада відмінити рішення Верховної ради?

Так виглядав "тарифний майдан" наприкінці жовтня минулого року

Хто півроку тому голосував за бюджет в якому було прописано підвищення тарифів? Підкажу: майже всі включно з президентською партією, «Батьківщиною», РПЛ і депутатами від Народного фронту. Пам’ятаєте, Ляшко ще тарифний майдан збирав під Кабміном. Не пам’ятаєте куди він подівся? І чому ті хто тоді тисли кнопку «за» тепер штовхають місцеві ради до порушення Законів?

Давайте додам вам ще питання, які стосуються «хресної ходи». Чули? Кілька десятків тисяч людей (серед них багато чоловіків) йдуть зі сходу в Київ. А інша колона йде з заходу, з Почаєвської лаври. І теж на Київ. Привід – самий благий з молитвами за мир. До неї прикуті телекамери. Навколо неї здійняли справжній інформаційний вир. Чому? Для прикладу, був велелюдний піших хресний хід до Зарваниці. Організований УГКЦ. І теж за мир. Але ні російські  телеканали, ні підконтрольні олігархам, українські - він не зацікавив. А тут – навіть в прямому ефірі.

Організований хресний хід УПЦ Московського патріархату. Яка його мета? Я геть далекий від того, аби припустити благі наміри щодо України у патріарха Кирила. Тоді чому?

Сьогодні у Києві вбили, підірвали в авто, журналіста «Української правди» Павла Шеремета. Їхав він в авто редактора «Української правди» Олени Притули. Кого з них хотіли прибрати – питання. Чи можливо обох? Чи може – байдуже кого з них? Аби була жертва…

Сьогодні ж напали на редактора журналу Forbes Woman Марію Ридван. Невідомий з ножем наніс їй кілька ударів. На щастя обійшлось лише порізами. Але інформаційний фон… В російських ЗМІ говорять про розправу над опозиційними журналістами. Цікаво, опозиційними до кого: Порошенка, Гройсмана, Луценка чи Опозиційного блоку у складі колишніх регіоналів.

І саме в цей інформаційний фон заходитиме «хресний хід» до Києва. А на Донбасі все частіше обстріли і більше вбитих…

Не подобається мені ця «картинка». Вона наводить на тривожні думки. І чомусь нагадує старезний прибалтійський анекдот часів розвалу СРСР: «естонець-оптиміст – вчить екстнську мову, естонець-песиміст – вчить російську мову, а естонець-реаліст вивчає будову автомата калашникова і тактику ведення вуличних боїв».

І все ж, найбільше не дає спокою питання: до чого тут, в бурштинових районах, військовий прокурор та армія?

Гарного вам настрою!

Коментарі

А що це за мова така екстнська?

Як писав безграмотно так і пише. Олексію не кури на ніч, бо заберуть лікуватися..
Чому в тебе в тексті два лівих фото? "Ліве фото – боєць спецпідрозділу СБУ у формі. Ліве – один з бійців, які поводили спецоперацію у Рівному. "

Хєрню пишеш. Читай закон про прокуратуру, розділ про військову прокуратуру. Нічого подібного там нема)))

Все дуже просто. Якби Олексій погуглив би перед написанням цього пасквіля, він би знав, що злочинами сбушників, прокурорів, військови (короче всіх хто носить погони) - це підслідність ВІЙСЬКОВОІ прокуратури. Але Льоша звик по іншому - спочатку написав, потім подумав.

А чого Славу-молдавана, Єхтенія, не забрали? Бравж а не забрали.

по перше приємно бачити що в журналіста Кривошеєва, хоч і з запізненням, але почала проходити пост-Майданна ейфорія, і він починає ставити правильні запитання, хто зна може й навчиться знаходити ще й правильні відповіді ... але менше з тим. Влада почала, "наводити порядок" в бурштиновому промислі, ну не в прямому смислі. Бо якби вони справді хотіли навести порядок то вже давно би прийняли Закон про Видобуток Бурштину, як про те просять місцеві мешканці. Причому би прийняли зі швидкістю з якою прийняли закон "під Луценка" але Влада не хоче приймати Закон, отже вона не зацікавлена повертати цей промисл в правове поле. Натомість замість прийняття закону вводить танки, олігархічні батальйони, нацгвардію (насправді це карманний підрозділ олігарха Порошенко). Намагаються пацифікувати Поліщуків. Чому всі ці столичні чиновники позліталися на наше забите полісся як мухи на гівно. Давайте проаналізуємо. Чим багата Україна. Залізо, Вугілля, Ліс, Бурштин, Агросектор, Контрабанда, АЙ-ті сектор. А тепер по порядку: Вугілля вже влвдв не контролює, воно по ту сторону фронту. Залізо налелеєить Ахметову, і влада не Чіпає великих ооігархів типу Коломойского і Ахметова, у них там свої договорняки, їх не трогають, олігархи не розкачують ситуацію. якось так. Ліс ріжуть, але в масштабах держави це не надто великі суми - Кижву вони не цікаві. Агросектор слабо освоєний, бо як тільки фермер починає трохи підніматися, на нього зразу налітають з усіх сторін, і тому банально ніхто особливо не хоче в це втягуватися. Було кілька гучних справ, коли іноземці привезли свої комбайни а їх в них віджали місцеві депутати. Ай-ті сидить по квартирах, нишком пише код, получає бакси в вебманях і особливо не париться... Залишаэться бурштин. При Янику все працювало як годинник, але під час майдану в короткий періл безладдя, чи то влади Сашка Білого, полішуки зрозуміли - що ось вона свобода! Прийщла нова чесна влада і їм платит не потрібно. Але не тут то було - Влада виявилась не зовсім нова і далеко не чесна. Зараз влада намагається поставити поліщуків на лічильник - але не тут то було. Поживем-побачимо... А шо робив матіос ? Хотів свій кусок пирога урвати мабуть. Він же справою Іловайська зараз не займається, тільки справою бурштину.

Олексій,звідки в Вас інформація щодо голосування Свободою за бюджет 2016р.сайт Верховної ради говорить про протилежне.

Про армію все дуже просто, тільки потрібно в проміжках між футболами інколи читати всеукраїнські новини
http://www.depo.ua/rus/war/dlya-chogo-zsu-vidpratsovuyut-znishchennya-no...

Спробую дати свою версію відповідей на запитання . Стосовно того що робив Матіос - дуже просто, крім Боровика затримали і підполковника СБУ, а він військовослужбовець. Далі - гелікоптер у Дубровиці. Такий транспорт використали задля уникнення витіку інформації. Ви їздили коли- небуть в Дубровицю ? Бачила яка дорога ? По перше, швидко явно не долетиш, а по друге колона машин на київських номерах , чого там не часто побачиш викликала б питання . Стосовно форми Альфи... Ну не знаю ) мабуть все- таки параноя у вас. Альфа з початку АТО постійно залучається , це рахується " елітний " спецпідроздід, думаю в умовах нашого часу форми в них побільшало. Так що на сьогоднішній день- поживем побачим.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.