Рівненська обласна рада: режим очікування

Ще в червні відбулася сесія Рівненської обласної ради на якій у неї не стало голів. Тобто до того було аж цілих два. А після конфлікту, штовханити і бійок між політиками, правоохоронцями і «невідомими» в цивільному обидва тодішні голови написали заяви про відставку. Про це докладно писав сайт «ВСЕ». Тоді ж говорилось, що вже незабаром (називалась дата перше липня) обласні депутати зберуться, щоб обрати нового голову. Минуло відтоді більше місяця, вже три тижні пройшло від 1 липня, але ані нового голови, ані навіть зібрання нової сесії облради так і немає. Чому? Відповіді у матеріалі нижче.

Бо не домовились

Отака коротка відповідь на це питання. Власне на цьому можна було б закінчувати статтю, для тих кого не цікавлять деталі. Решта – читайте далі. Але попереджаю: букофф буде багато.

Отож, насправді домовленості чи навіть бодай приблизної конфігурації майбутньої коаліції у сесійній залі Рівненської облради немає. Один з екс-голів, радикал Володимир Ковальчук вже заявив, що не буде претендувати на посаду голови, аби не створювати конфліктів. Це не більше ніж політична хитрість: великодушно відступити, знаючи, що шансів на перемогу немає. Шанси повторно стати головою облради у пана Володимира, як кажуть в математиці, наближаються до нуля. Тому боротись – не далекоглядно, публічно відступити граючи поміркованого миротворця – зберегти політичне обличчя.

А от опонент Ковальчука – Олександр Корнійчук з БПП «Солідарність» й досі прагне повернутись в головне депутатське крісло області. Хоча й його шанси, на мій суб’єктивний погляд, близькі до нуля, пан Олександр не полишає надії. Зрештою таке буває, коли не хочеться вірити, що тебе «злили» і в стрімкій політичній кар’єрі доведеться брати паузу. Хоча саме вміння вчасно взяти паузу часто є найкращим політичним рішенням.

Є бажаючі очолити обласну раду й окрім згаданих прізвищ. Але їхня підтримка серед депутатів залишає бажати кращого. Розклад сил такий, що жоден з ймовірних претендентів не може розраховувати на більшість голосів. А консультації, перемовини і політичні торги не дають результату.

Така ситуація цілком влаштовує фракцію ВО «Свободи», яка має свого заступника голови Олексія Бучинського та значну частину фракції ВО «Батьківщина». Яка й надалі хоче бачити в кріслі першого заступника голови облради Миколу Драганчука. Без згоди цих двох фракцій досягти домовленості майже нереально. Більшості немає.

Претенденти на булаву

На сьогодні є кілька конструкцій, котрі обговорюються серед депутатів. Перша – є бажанням БПП «Солідарність» зберегти посаду голови за своєю фракцією. Тут, як вже згадувалось, обговорюється кандидатура того ж таки Олександра Корнійчука. Щоправда про його шанси повернути собі посаду я вже говорив.

Ще одним претендентом є екс-голова облради Михайло Кириллов. Але й його шанси не надто високі. Попри те, що він формально належить до фракції БПП «Солідарність» він все ж більше людина нардепа від Народного фронту Юрія Вознюка та близький до голови партії «Конкретні справи» Богдана Файфури. У своїй фракції Кириллов гарантовано може розраховувати на 4-5 голосів. Решта – лише в результаті домовленостей. А деякі депутати «Солідарності» кажуть, що принципово за нього не голосуватимуть.

Говорять ще про Віталія Чугуннікова, як про кандидата на посаду голови облради. Та наважусь припустити, що Віталій Семенович навряд чи захоче… Не для того він спекався крісла голови Рівненської облдержадміністрації щоб сісти в крісло голови облради. Єдиний фактор, який може переконати Чугуннікова, це якщо у столиці скажуть «треба».

У фракції ВО «Батьківщина» є відразу три претенденти на посаду голови облради. Це голова фракції Микола Кучерук, нинішній перший заступник Микола Драганчук та Владислав Сухляк. Про останнього мабуть читачу відомо найменше.

Головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні, член партії ВО «Батьківщина». Зізнаюсь, слабо розумію, чому саме на нього робить ставку частина біло-червоної фракції. Можливо проявило себе медичне лобі у Рівненській облраді. Адже депутатів-медиків лише у «Батьківщині» семеро з шістнадцяти депутатів. Всього ж в обласній раді їх більше півтора десятка.

Має свої амбіції й фракція ВО «Свобода». Їхнім головним і єдиним кандидатом на посаду голови є Олексій Бучинський. Раніше я написав би, що його шанси примарні. Однак пан Олексій вже не раж доводив, що здатен злітати у високі крісла, як казали в одному фільмі «проти всіх законів фізики». Конфігурація при якій Бучинський може стати головою проста: він – голова, заступники від «Батьківщини» і РПЛ. Тим більше, що сьогодні саме така політична коаліція існує в країні і активно працює проти Прошенка і його політичної сили.

Заступники – ключ до крісла

Аби картина була повною, потрібно виділити ще один фактор, який вкрай важливий для отримання обласної «булави». Це правильний підбір заступників. На сьогодні є три конфігурації, яка може дати необхідну кількість голосів для обрання нового голови облради. Дві з них за участі «Батьківщини», «Свободи» та РПЛ. Як вже писалось, головами можуть стати кандидати від «Своободи» і «Батьківщини». В Радикальної партії Ляшка, як виявилось дуже вузький кадровий потенціал. Не те щоб тут не вистачало депутатів, але серед них не має тих, за кого були б готові проголосувати. Володимир Ковальчук вже «спалений», Ширяєв – не місцевий і об’єктивно ще не тягне на голову. Могла б стати головою Оксана Лозова, але навряд чи вона покине свою роботу. Якось пані Оксана зізналась, що й погодилась йти в політику лише заради сина, нардепа Андрія Лозового, але ні за що не кине улюблену роботу в дитячій лікарні.

Олександр Васильєв, ще відомий під прізвиськом «Іспанець» представляє в облраді «бурштинові» райони. В нинішній ситуації за нього навряд чи проголосують навіть однопартійці. Не те щоб у нього немає авторитету чи підтримки – час такий.

От і виходить, що єдиною реальною кандидатурою є Сергій Свисталюк. Однак навряд чи він назбирав би потрібну кількість голосів, щоб стати головою облради. А от стати заступником для нього цілком реальна перспектива.

Решту конфігурацій можете прорахувати самі, просто підставляючи вже згадані вище прізвища, змінюючи лише їхні посади. Є ще варіант, коли головою все ж стане представник БПП «Солідарність». Але в такому випадку заступники, скоріш за все, заступники залишаться ті самі.

Фактор «бурштинового погрому»

Серйозним фактором, який поставив «на паузу» процес обрання голови Рівненської облради, стала спецоперація проведена Генпрокуратурою та СБУ проти «бурштинової мафії». Під ударом опинилось багато впливових людей. Адже багато хто так чи інакше «зав’язаний» на бурштиновій темі.

Тож ситуація складається так, що «безголів’я» Рівненської обласної ради вигідне майже всім. Як виявилось, й для області мало що змінюється. Просто на одного начальника менші))) 

Коментарі

А що означає ця фраза: "Просто на одного начальника менші))) " ?????????

О, з якою швидкістю автор видаляє коменти, які стосуються його грамотності! І це замість того, щоб просто перечитати свої размишлізми і виправити помилки. Але ж навіщо! Навіть в останньому слові тексту така очевидна очепатка! А помилки у прізвищах — це взагалі як плювок людям у очі. Мені до лампочки такf аналітика, тому що у перших реченнях по кілька помилок, і одразу зникає бажання читати далі чесні і такі безграмотні новини....

...А щодо Сухляка, ви що здуріли? Його батько з Карпенєю розікрали землі всього Рівненського району, а ще хочете, щоб всю Рівненщину подєрєбанили??????f

З Кривошеєва аналітик, як з мого..... Але не лінується, пише, плітки збирає, строє з себе обізнаного. Але видно, що нічого не знає, і ні в чому не розбирається. Рівень низький аж соромно читати.

Який Сухляк не смішіть людей!що за аналітика бредNN

Ніяких аргументів в статті не наведено. Дійсно багато "букофф", а думок -зась...

Є інформація що головою буде Крока,для того лоб було меньше спекуляцій і діда на пенсію з почестями відправлять.

От читаєш, і думаєш - наскільки потрібно не поважати своїх читачів та себе, щоб так безграмотно писати?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.