ВІН чи ВОНА: кого оберуть головою Рівненської облради?

«У будь-якій незрозумілій ситуації – шукайте жінку» - так можна сказати перефразовуючи відомий французький вислів. У нинішній незрозумілій ситуації в керівництві Рівненської обласної ради, ці слова стали інструкцією до дії в середовищі рівненських ЗМІ. Ну, в принципі логічно: якщо неспроможні чоловіки, тоді варто поглянути в бік прекрасної половини. Тим більше, що самі представниці зазвичай не проти уваги до власних персон.

Отож, у четвер 8 вересня відбудеться чергова сесія Рівненської обласної ради. Вже зареєстровано проект рішення про обрання нового голови, але у цьому проекті немає прізвища. Для тих, хто не слідкує за подіями у Рівненській обласній раді, а віддає перевагу серіалу «Гра престолів». Нагадаємо, що після оголошення недовіри Володимиру Ковальчуку, обрання Олександра Корнійчука, тривало протистоянням за крісло, яке закнчилось «пакетною відставкою» обох… От відтоді Рівненська обласна рада – без голови. При чому інколи здається, що без голови, обласний представницький орган, не лише у прямому, а й в переносному значення.

Саму сесію відтягували як і скільки могли. Тим часом у кулуарах, ресторанах, офісах і банях активно йшли переговори й шукались схеми для компромісу. Остаточного рішення, схоже так і не знайшли, але напрацювали деякі варіанти. Але для початку – про жінок.

Чи не вперше, в інформаційному полі Рівненщини всерйоз заговорили про можливість обрання керівником облради жінку. І не те, що у нас в області не поважають і не люблять жінок. Якраз з точністю до навпаки. Можливо саме тому чоловіки й оберігають чарівних панянок від такої стресової та небезпечної роботи. Але в нинішній ситуації вже не до джентльменства – потрібно рятувати область. Тому й звернулись погляди до депутаток. Їх три. Ні, депутаток в облраді більше, але от претендентками на обласний трон розглядаються троє: Ксенія Павловська, Оксана Лозова та Світлана Богатирчук-Кривко.

Кожна з них заслуговує окремої уваги. Тому поговоримо про кожну з них окремо. Забігаючи наперед зазначу: з поваги до читача не буду «малювати» нереальних картин. А краще розкажу реальний стан речей.

Ксенія Павловська, ВО «Батьківщина»

У минулому скликанні Рівненської обради була депутатка Олеся Ткачук. Гарна молода жінка, завжди привітна і усміхнена вона вибивалась із загальної депутатської маси. Здавалось, що це взагалі випадкова людина в цьому зібранні цинічних політиків. У всьому  світлому образі пані Олесі була одна чорна пляма (для мене особисто) – приналежність до Партії регіонів. Коли стало ясно, що в новому складі облради Олесі Ткачук вже не буде, стало якось сумно, але з’явилась вона… Ксенія Павловська.

Екс-депутат Рівненської облради Олеся Ткачук та депутат Ксенія Павловська

Красива білявка з розумним поглядом. Коли вона заходить до зали, чоловіки автоматично розпливаються у дурнуватих посмішках (так посміхаються підлітки, які хочуть сподобатись) і автоматично втягують животи намагаючись повернути солідному тілу форми двадцятирічної давнини. Все майже ідеально у пані Ксенії, але є темна пляма (для мене особисто) – приналежність до партії «Батьківщина». Ну а тепер зовсім по суті.

Ксенія Павловська з’явилась у рівненському політикумі як ясне сонечко у 2014 році. На позачергових виборах до Верховної ради вона балотувалась як само висуванка по одному з мажоритарних округів Рівненщини. Павловська обрала округ з якого родом її батьки і, як писалось в її агітаційних листівках, де провела дитинство.

На цьому окрузі розгорнулась серйозна боротьба між Сергієм Євтушком від ВО «Батьківщина» та Олександром Данильчуком від БПП «Солідарність». Вочевидь пані Ксенія розраховувала пройти між ними. Як то кажуть, коли двоє б’ються – виграє хтось третій. Але тоді переміг Євтушок, а Павловська була на фініші третьою. Що теж дуже хороший результат, з огляду на коротку виборчу компанію.

Вже на місцевих виборах Павловська йшла до обласної ради під прапором «Батьківщини». Вона досі регулярно обробляє свій округ. Останнім часом її присутність у місцевих ЗМІ значно зросла. Можливо саме з цим пов’язане те, що її почали «сватати» в крісло голови облради. А можливо й сама Павловська та її оточення спровокували такі чутки. Навіщо? Отут якраз все просто.

Пані Ксенія живе у Києві. Чоловік, діти – все як з картинки. Родинний бізнес пов’язаний з будівництвом. І все там же – на Київщині. Як стверджував співрозмовник знайомий з Павловською вже давно, її мета – парламент. І саме у цьому напрямку рухається прекрасна депутатка.

Сьогодні ніхто не може сказати коли будуть наступні вибори, але всі погоджуються, що вони знову будуть достроковими. А це означає, що кандидати мають бути у постійній готовності. І вони готуються. Готується й Павловська. Є лише одне питання, яке їй потрібно вирішити і яке досі стоїть перепоною на шляху до депутатського мандату – Сергій Євтушок.

Пан Сергій перемагав на цьому окрузі в серйозній боротьбі і у випадку нових виборів, саме йому може віддати перевагу партія при висуненні. І тоді для Павловської не буде місця. Але це питання можна вирішити. Сценарії в стилі фільму «Леон кілер» відхиляємо відразу. В нашому тихому болоті такі методи, на щастя, не вітаються. Тим більше, коли є схема яка влаштує всіх. Ну, не буду тягнути кота за хвіст, а коротко й по суті…

Сергій Євтушок вочевидь прагне на наступних виборах йти до парламенту за партійним списком. Так якось спокійніше. Публічна активність пана Сергія помітна: в Ростов – на суди до Савченко, в Європу – на семінари і круглі столи. А на деяких телеканалах Євтушку вже пора мати свій кабінет, настільки часто він там з’являється. А пані Ксенія тим часом «качає м’язи». Крісло голови їй навряд чи треба: хлопотно та й навіщо брати зайвий негатив на світлий образ. А от втрутитись у боротьбу і потім поступитись в обмін на щось цікаве і перспективне… Наприклад на допомогу голови фракції у висуванні кандидатом на майбутніх виборах… У політиці так часто буває.

Оксана Лозова, Радикальна партія Ляшка

Пані Оксана лікар, яка дуже любить свою роботу. Дитячий кардіолог з хорошим авторитетом і вдячними пацієнтами. Здається, що свій білий халат і роботу в дитячій лікарні вона ні на що не проміняє. Бо, повторюсь, насправді дуже любить свою роботу. Але більше ніж роботу, Оксана Лозова любить свого сина. А от Андрій Лозовий в політиці по самі вуха. Дуже близький до Олега Ляшка, він став нардепом у 24 роки. І саме з його подачі пані Оксана очолила РПЛ на Рівненщині і стала депутатом обласної ради.

Оксана Лозова

Якось в розмові з Оксаною Василівною зачепив тему можливості обрання її головою облради. У відповідь почув рішуче заперечення, що свою роботу вона нізащо не покине. І не хоче бути головою. Але давайте згадаємо про Андрія… та те, що Оксана Лозова більше за роботу любить свого сина.

Особисто я не хотів би, щоб Лозову висували на посаду голови Рівненської облради. Знаєте, хороших лікарів-кардіологів на Рівненщині не так вже й багато. А от бути головою облради, як виявилось, може чи не кожен студент. Та й без голови область теж якось живе.

Світлана Богатирчук-Кривко, патрія «Конкртні справи»

От тільки починаючи писати про Світлану Кирилівну вже чую купу звинувачень у свій бік в «продажності», «замовності», «заангажованості». Хоча єдине питання, яким я дістаю пані Світлану: «як родина вчителів і чиновників, котрі все життя працювали на державній службі – можуть мати рівень життя, яким живе Світлана Кирилівна?». Запрошення до студії сайту «ВСЕ» неодноразово озвучене, зокрема й у програмі "Тіньовий сектор" з Юрієм Благодирем. Та надсилалось у вигляді повідомлень в соціальну мережу "Фейсбук" та СМС на номер телефону чиновниці. Попри те, що пані Світлана не відповідає на дзвінки журналістів сайту, запрошення в ефір для висвітлення її позиції залишається в силі. Сподіваюсь колись пані Світлана все ж знайде можливість прийти і у відкриту відповісти. Але повернемось до виборів голови облради.

З усіх трьох претендентом, мабуть лише Світлана Богатирчук-Кривко по справжньому хоче у крісло голови облради. Так би мовити, повернути його в сім’ю. За часів Януковича її чоловік, Михайло Кривко, був першим заступником голови облради. То чому б дружині не підвищити родинний результат. І шанси на це у пані Світлани є.

Читайте також: Глобальні земельні афери рівненської локальної чиновницької "еліти"

Взагалі, у Світлани Кирилівни феноменальна здатність відроджуватись. До 2008 року вона були заступником міського голови. З приходом Володимира Хомка у мерське крісло, їй довелося піти з посади. Але вже за короткий час її призначили начальником управління Держкомзему у Рівненській області. Те що на той момент у вчительки молодших класів (за дипломом) не було профільної освіти, нікого не хвилювало. Достатньо того, що на той момент вона вже заочно вчилась на потрібну спеціальність.

Коли після революції Богатирчук-Кривко звільнили з Держкомзему, вона не довго була без роботи. Вже за кілька місяців її призначили заступницею голови Рівненської облдержадміністрації. І тепер є всі шанси знову змінити роботу з підвищенням. Так треба вміти…

А тим часом в кулуарах...

Фантазувати про жінок можна до безкінечності. Але давайте повернемось у нашу політичну реальність. А тут все банально у нудно. На сьогодні є дві з половиною кандидатури, навколо яких йдуть активні переговори: Микола Драгончук з «Батьківщини» та Михайло Кириллов від БПП «Солідарність». Ну й не полишає надій на підвищення у класі нинішній заступник голови, свободівець Олексій Бучинський. Але партійність тут не має особливого значення. Хоча фракції «Батьківщина» та «Свобода» більш-менш монолітні, самотужки вони гру не зроблять. А от в станах інших партій повний хаос і «розгул демократії».

Для прикладу, Михайло Кириллов депутат від БПП «Солідарність», але лише незначна частина його фракції готова його підтримати. Більше того, від самого початку роботи нинішньої облради у крісло голови Кириллова просуває депутат від партії «Конкретні справи» Богдан Файфура. Та це «просування» вже давно зайшло у глухий кут.

Дивіться також: Богдан Файфура розповів, хто приймає рішення у Рівненській облраді

В депутатських колах вже заговорили, що легше було б самому Файфурі стати головою облради. Оскільки має хороше вміння домовлятися і не викликає такого спротиву, як його «підопічний». Чому такий спротив щодо кандидатури Михайла Кириллова? Можливо тому, що вперше головою облради той став під час революції. Частина депутатів, які і тоді і зараз належать до провладних партій (тільки назви партій змінились). В ті дні їм довелось пережити добрячого переляку, який досі живе десь глибоко всередині і вимагає помсти.

Та ж частина депутатського корпусу, яка тоді була опозиційною і допомагала Михайлу Михайловичу ставати головою облради, має свої претензії. Десь там, глибоко всередині…

Тож може дійсно легше Файфурі самому?...

Михайло Кириллов та Богдан Файфура

Як бачимо, ясно те, що нічого не ясно. Варто згадати про фактор адміністрації, яка завжди, у всі часи і при всіх президентах мала вплив на обраду. Щоб зрозуміти, що відбувається, варто зваж жати на прикмети. Наприклад на те, де знаходиться голова обласної державної адміністрації. А голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко знаходиться нині у відпустці. Та й екс-голови адміністрації та депутата облради Віталія Чугуннікова давно не видно в інформаційному просторі. Хоча в розмовах часто звучить його прізвище, серед можливих претендентів на посаду голови облради. В чому особисто я дуже сильно сумніваюсь. Не для того Віталій Семенович звільнився від «тягаря» голови ОДА, щоб залізти у «ярмо» голови облради.

От люблю нашу обласну раду, яка не дає нудьгувати і постійно підкидує приводи для посмішок і розмов. Не здивуюсь, якщо у четвер на сесії облради голову знову не оберуть. Нічого страшного. Дочекаємось поки у Києві придумають нову виборчу систему і для того, щоб її десь випробувати призначать дострокові вибори до Рівненської обласної ради.

Буде весело!

Коментарі

Кривошеєв, ти таким безграмотним завжди був, чи просто пишеш для бидла?

кривошеєв, стаття добре написана. цим і займайтеся, а не корчте з себе спеціаліста з церковних питань ... то не ваша сфера, це однозначно

Кандидатура, яка зараз розглядається - Лозова О.В.

А правда, на превелику біду, в тому, що приб'є до нашого берега знову якесь ВОНО...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.