Про Чука і Чука, а також Рука - репортаж із сесії Рівненської облради

Напевно головними ньюзмейкерами сьогоднішнього дня можна сміливо назвати депутатів Рівненської обласної ради Миколу Драганчука, Олександра Корнійчука та Миколу Кучерука. Чому так - а перегляньте цей репортаж із сесії облради.

...Уранці перед будівлею Рівненської облради купа колишніх міліцейських. Поліцейські пішим ходом патрулюють територію, припарковані автівки блимають маячками. Біля входу до ЦНАПу, де за сумісництвом розміщується сесійна зала, "майорять" люди у камуфляжі. На кожному поверсі також купа "міліцейських". Цікаво, що при цьому охоронці права кажуть - провокацій не буде, все нормально. 

За десять хвилин до анонсованого початку засідання у залі ні сісти, ні встати - журналісти, депутати, чиновники, активісти, "камуфляжі", молодики студентського вигляду.

Усі один з одним вітаються, теревенять, "труть", жартують, мовчать etc. - звичайна досесійна обстановка в душній залі.

На годиннику інформаційного екрану 11:15. Микола Драганчук - поки іще 1-й заступник - дивиться у бік своєї фракції і неголосно питає: "ну, що - починаємо?".

Починають. 59 із 64-х. Оголошують хвилину мовчання за загиблими в АТО, підводяться. Микола Кучерук, приймає виклик телефону, встигає сказати "алло" і миттєво відводить апарат від вуха - співрозмовнику доводиться чекати. По завершенню хвилини мовчання він продовжує розмову, а депутат Володимир Ковальчук у цей момент за його спиною хреститься.

Із новин - створено міжфракційне об'єднання Медики Рівненщини у кількості 9 штиків. А от фракція БПП втрачає двох - Кирилова і Шарманського.

Далі 13 хвилин вручають нагороди-відзнаки, грамоти-медалі. До речі, традиція "совка" досі живе - чоловікам вручають квіти.

Депутат Благодир просить слова, пропонує завершити "вакханалію" і вносить пропозицію з'ясувати стосунки щодо керівних посад. Радикал Васильєв в якості альтернативи пропонує пройти соціально-економічні питання і лише потім "вскривати всі договорняки". Підтримує колегу інший радикал Свисталюк. Проте проголосували таки пропозицію Благодиря.

В принципі інтриги в обранні головою облради Драганчука не було. Як і щодо обрання 1-м заступником Корнійчука. Адже перший влаштовував всіх, окрім укропівців і радикалів, а другий - результат домовленостей, які випливали з першого плюс деякі міжсобойчики й договорняки.

Але ми живемо в Україні, на Рівненщині - тут усе може бути (було ж, наприклад, дві голови облради). До сьогонішнього дня навіть пророкували, що посаду обійме бютівка Христина Павловська - бо дуже хоче. Однак сьогодні стало зрозуміло, що цей проект передчасно почали палити.

Інтрига випарувалася з зали тоді, коли у бюлетені двох голосувань було внесено по одній кандидатурі - Драганчука і Корнійчука відповідно.

Слово підтримки у бік Драганчука виголосив депутат Кльоп: мовляв Микола хороший чоловік, до всього "переніс хвилю критик, незаслужених". Отож, щоб бути одноосібно внесеним у бюлетень, ви знаєте що робити.

Цікаво, що при голосуванні Корнійчук набрав більше голосів на свою користь - 40 із 45. Драганчук "пропетляв" на грані - 35 "за" (при необхідних 32-х) - тепер декому робити висновки хто ж зі своїх "опрокінул".

У своїй промові до обрання головою Драганчук пошкодував, що облрада "не стала органом, який консолідував усі політсили", закликав об'єднуватися, працювати на користь Рівненщини (нам здається, чи вони всі про це говорять?). А ще говорив, що треба визначатися чи потрібен аеропорт (воу-воу, полєхше, до хорошого швидко звикають) і тоді його рятувати (хм, Муляренко ж уже сказав що його врятував, нє?).

А в цьому абзаці покладемо цифри. Для статистики, історії і для Google. "За" обрання Драганчука - 35 (із 44 можливих), проти - 0, утрималися - 7, зіпсованих бюдетенів - 2. Протокол лічильної комісії про обрання Драганчука затвердили - "за" - 39 депутатів облради, не голосували - 21.

Як і було анонсовано, зараз розкажемо про ще одного ньюзмейкера. У якийсь момент на президії з'явився плакат "Ні федералізації" з мармизами Медчедчука і Кучерука по обидва боки. Є у нас припущення, що почепили його "камуфляжі".

Ситуація з'ясувалася, коли Кучерук вийшов (під смішки із залу) за трибуну. Від його промови можна було прикурювати. Палко згадав про себе у часи Майдану; відпустив шпильку у бік Кирилова: "4 лютого 2015 року у цій залі ми змінили голову-регіонала на демократичну на той час людину"; голосно вимагав когось взяти відповідальність за витівку. Зрештою сказав, що знімає з розгляду питання 16 про "Звернення Рівненської обласної ради до президента і прем'єр-міністра щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабміном, ОДА і обласними радами". (До речі, питання і справді гниле - якщо цікаво, то загугліть, дізнаєтеся багато цікавого; натякнемо - шукайте блакитну принцесу).

Крапку в історії з плакатом поставив нардеп-радикал Лозовий, який хвилин через 15 після того, як Кучерук повернувся з трибуни на своє місце, підійшов і зірвав плакат. Зрозуміло, що одразу же отримав у свій бік пакет підколок - мовляв взяв на себе відповідальність. Андрій віджартувався - каже, якщо б хотів щось таке зробити, то виявив би креатив. Йому запропонували віддати плакат Кучеруку, але він його забрав і подальша доля паперу, на жаль, не відома. А можна було би до краєзнавчого музею передати, для потомків.

Ключові слова: 

Коментарі

А що Павловська робить в облраді, коли проживає в Києві, нехай взуває резинові сапоги і чеше на полісся та поживе з земляками можливо пролізе в ВРУ, хоча сарненчани бачать її десь....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.