Правильне оформлення футера сайту інтернет-магазину

Правильне оформлення футера сайту інтернет-магазину

Безліч власників інтернет-магазинів прагнуть ефективно і найменшими зусиллями оптимізувати роботу свого дітища. «Швидкою допомогою» у цій справі стане звичайна іконка невеликого розміру. Її роль виконує футер (від англійського footer — «підвал» або «нижній колонтитул») — додатковий елемент, який знаходиться у нижній частині сайту та містить певну інформацію. Він відіграє важливу роль в існуванні ресурсу. Футер не дуже помітний на головній, проте з'являється на кожній іншій сторінці інтернет-магазину. Такий підхід значно спрощує використання ресурсу. Під час створення сайту зверніть на це увагу та наповніть його тією інформацією, яка допоможе потенційному покупцеві швидко та легко знайти усе, що йому потрібно. Показник кількості клієнтів, які використовують футер на сторінках сайту, залежить від багатьох факторів: візуальне оформлення, юзабіліті тощо. Інформацію про створення інтернет-магазинів, можете дізнатися в агентстві Лемарбет - Lemarbet.com.

Процес оформлення

Оформлення футера не повинне значно відрізнятися від загального оформлення інтернет-магазину. Якщо сайт стилізовано по мінімуму та з одноманітним забарвленням, то на нього варто додати більше яскравих фарб, анімацію чи зображення. Щоб сайт у цілому справляв позитивне враження на відвідувачів, достатньо оформити футер оригінальним чином. 

Навігація сайту

Футер можна використовувати в двох напрямках: як візитну картку ресурсу та в якості альтернативної навігації сайту. Він зручний для використання на довгих сторінках. Прокручуючи їх догори та повертаючись у вихідне положення, відвідувач зможе легко знаходити потрібні посилання в каталозі. Футер можна оформити в якості доповнення до основного меню у верхній або боковій частині екрану.

Футер із посиланнями на сторінки

Така частина сайту добре підходить для розміщення на ній необхідної, проте не найважливішої інформації. Наприклад, якщо у верхньому меню знаходяться посилання на каталог чи різноманітні категорії інтернет-магазину, то у футері можна розмістити корисну статтю або посилання на блог.

Інформація з контактними даними

Часто у футері розміщують контактну інформацію, карту з позначенням місця розташування магазину або посилання на популярні соціальні мережі. Саме така інформація підвищує рівень довіри відвідувачів до власника сайту та підштовхує їх до придбання товару саме тут. Також у футер додають допоміжну інформацію, яка може бути корисною для покупця, опції «здійснити дзвінок», «пошук по сайту» та інше. Мета цих дій — затримати відвідувачів на сайті, навіть якщо вони не знайшли необхідний товар чи послугу. У жодному разі не перевантажуйте футер зайвою інформацією (як-от реквізити компанії). Краще залиште її на сторінці сайту з контактними даними.