Чи стане житло в Західній Україні більш доступним для громадян?

житло в Західній Україні

Ряд економічних та політичних проблем в Україні призвів до нових тенденції на ринку нерухомості, які зокрема стосуються вартості житла. Ціна на квадратний метр поступово знижувалась протягом останніх місяців, проте цей процес, безумовно, не може тривати постійно. Експерти говорять про два варіанти розвитку подій: повний обвал цін і ринку загалом або стабілізація ситуації із подальшим зростанням цін. Чого очікувати найближчим часом?

Ціни суттєво знижено

Якщо порівнювати вартість житла у доларовому еквіваленті, ціни дійсно суттєво знизились. Подивіться самі, скільки коштує житлова нерухомість на ЛУН.ua у різних містах Західної України. Аби отримати повну картину сьогоднішньої ситуації на ринку, можна порівняти декілька населених пунктів і навіть міста з інших регіонів країни. На сайті за посиланням зібрані найбільш актуальні оголошення з повною інформацією про кожний об’єкт.

Очевидно, що найдорожчі квартири можна знайти в елітних житлових комплексах Львова, Івано-Франківська або Рівного, в той час як житло економ класу і вторинний ринок пропонують значно меншу вартість квадратного метра. Варто відмітити також, що майже в усіх містах Західної України ціни на житлову нерухомість дещо нижчі, ніж, наприклад, в Києві, Харкові чи Одесі.

Чи продовжиться «цінопад»

Аналітики ринку нерухомості стверджують, що попит на житло значно зменшився. Проте в Західних областях є громадяни, які планують скористатись зниженням вартості квартир і вкласти гроші в нерухомість. Найактуальніше питання для потенційних покупців квадратних метрів – чи продовжиться падіння цін. Стовідсотково правильну відповідь на це питання навряд чи вдасться знайти. Розвиток подій на ринку житлової нерухомості в Західній Україні залежить від загальної ситуації в державі, курсу валют, змін в банківській системі та настроїв населення.

На сьогоднішній день більшість аналітиків прогнозує подальше зниження вартості житла в містах Західної України. На початку нового року ситуація в значній мірі залежатиме від курсу долара, тому можливі деякі коливання в той чи інший бік. Проте спеціалісти не прогнозують росту цін на квартири найближчим часом, особливо якщо говорити про вартість житла в іноземній валюті.

Експерти підкреслюють, що ринок нерухомості є досить стабільною сферою, тому можливі коливання будуть незначними, а зниження чи підвищення цін відбуватиметься поступово. Різкого обвалу ринку чи навпаки зростання вартості квартир в Західній Україні очікувати не варто.