Квартира в новобудові: душа вимагає змін або чи можливе перепланування?

Квартира в новобудові

Перепланування в новобудові: підводні камені

В наш час багато будинків зводяться за індивідуальними проектами, а отже є можливість знайти квартиру, яка повністю вас задовольнить. Проте, як показує статистика, більшості власників квартир у новобудовах хочеться принести власні зміни у вигляд житла: трохи змістити стіну чи розширити ванну кімнату. Авжеж, ці проблеми бажано вирішити ще до отримання ключів, щоб відразу в’їхати у своє бездоганне гніздечко. Саме тому проблема перепланування житлової площі у новобудові є зараз досить важливим.

Проте майже всі спеціалісти з нерухомого майна прийшли до думки, що повністю перепланувати квартиру у домі, що будується, майже неможливо. «За законодавством не забороняється робити перепланування в квартирі ще до її здачі в експлуатацію, - стверджує Анна Грєбньова, головний експерт з нерухомості пошукового порталу novostroyki.lun.ua – Планування квартир вноситься до проектної декларації, яка проходить державну експертизу та затверджується забудовником. Перепланування – це відхилення від цієї декларації. До того ж забудовник має лише попередні дані замірів БТІ, а робити проект перепланування за попередніми даними не візьметься жодна компанія.»

Виходячи з слів експерта можна зробити висновок, що узгодити перепланування та провести відповідні роботи на даний момент досить важко. Проте крім проблем з Бюро технічної інвентаризації, складнощі пов’язані з відмовою забудовників шукати персональний підхід до кожного клієнта. Девелопери виконують величезні об’єми будівельних робіт і такий підхід для них досить незручний. Навіть якщо ви все ж таки зможете домовитися щодо проекту перепланування у новобудові, то це потрібно оформити окремим договором і заплатити немалих грошей.

Власники квартир у новобудовах хочуть перетворити своїх метри ідеальний простір, який повністю відповідає сучасним вимогам та індивідуальним забаганкам. А іноді буває, що у вас немає вибору – в квартирі зовсім відсутні внутрішні стіни. Таким чином перед власниками постає проблема: встигнути до введення будинку в експлуатацію вирішити питання про перепланування житлового приміщення. Закон це не забороняє, проте оформлення змін ще до здачі новобудови процес дуже довготривалий і складний. Саме тому громадяни можуть розраховувати лише на розробку та узгодження проекту перепланування.