Концерт «Океану Ельзи» - останній цвях у труну рівненського футболу

Відгримів у Рівному з тріумфом концерт гурту "Океан Ельзи". Результат - сотні людей з зірваними голосами та щастям від отриманого автографу і нових пісень Славка Вакарчука. Але як і в кожної медалі, у цієї події є й інший бік. Приблизно в той час, як навколо стадіону "Авангард" почали збиратись глядачі, на редакційну пошту сайту "ВСЕ" прийшов лист, який стосувався події, але був далекий від вихваляння і захвату. У листі ставилось важливе і болюче питання...

(Подаємо текст без редагування та скорочень)

"Прочитав на одному з місцевих провідних сайтів, про те, «як нам буде соромно перед Вакарчуком за наш занедбаний стадіон». І не зміг стриматися, щоб не відповісти шанувальнику «Океану Ельзи», про який «сором» мав би писати рівненський спортивний журналіст.

Про те, що рівненський спорт з кожним роком все більше загниває, а з приходом «господарників» вже з’явився і відповідний непривабливий запах, мабуть ще раз нагадувати не варто. Щодо футболу, то могила цього виду спорту у Рівному вже давно заросла травою. Не завдяки, а скоріш за все всупереч діям «господарників» на ній вже з’являються нові, перспективні паростки того, що наймасовіший вид спорту у нас знову таки може стати професійним. Напевно це помітили і ті, хто перед усіма виборами «рве на собі сорочки», обіцяючи відродити футбол в обласному центрі, але після перемоги все заклопочуться над «покращенням» для рівнян, що до спорту руки так і не доходять. А може - надцять гектарів землі у центрі міста з руїнами, які ще пам’ятають капітуляцію «Шахтаря», «Динамо», «Дніпра» та розгром «Металіста» 4:0, не відповідають концепції візуальної привабливості «Західної брами», і торгово-розважальний центр, автостоянка або, скоріш за все, нові прилавки для найближчого «толчка», знову ж таки опозиційного нардепа, були б ефективнішим використанням землі. Принаймні дії влади в останні роки відносно «центральної спортивної споруди області» провокують на висновки, що залишки стадіону «Авангард» мають зникнути з лиця землі. Що для цього не вистачає? Звісно, привезти техніку, і почати валити ті руїни ніхто не дасть. Чемпіон Англії з футзалу у Верховній раді України на цьому ще й собі рейтинг підійме. Тому треба зробити так, щоб «природа зробила своє». Кошти на ремонт, навіть поточний, а тим більше на капітальний та реконструкцію вже давно не виділяються, але «гордість радянської архітектури» не здається. Ще й футболісти там з’явилися і плодяться як таргани.

До речі, про футбол. А чи є у нас футбол у Рівному? На «Авангарді»? Хоч у нас зараз немає професійної команди, але грають на центральному полі зараз набагато частіше, ніж у золоті часи «Вереса». Зараз спробую перелічити по пам’яті, для кого «Авангард» є домашньою ареною. Це команди ФК «Малинськ», «Сокіл» (Рівне), які грають у Першій лізі Чемпіонату та Кубку області, ДЮСШ-Верес – виступає в другій обласній лізі, крім того юнацька команда рівненської спортшколи є серед лідерів Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Здається, все. Прошу вибачення у команд, які також грають на «Авангарді», але не потрапили у цей список. Можете нагадати про себе у коментарях, і ми внесемо відповідні поправки. Крім вищеназваних колективів стадіон «Авангард» часто використовують для проведення змагань «Шкіряний м’яч», «ДЮФЛ області», а зараз проходить «Кубок майбутніх чемпіонів», де головний «господарник» постійно розповідає журналістам і просто присутнім на стадіоні, як він любить футбол, і що так як є зараз буде не довго (мабуть до наступних виборів мера – прим. авт.).

Так от, закінчимо цей ліричний відступ і повернемося до суворої реальності. Як я писав раніше, щоб «природа взяла своє», і «Рівненський колізей» нарешті пустити в забуття потрібно «викурити» звідти футболістів, які всупереч усім планам, за власні кошти підтримують стадіон, і навіть гроші за оренду платять. Звісно, що силою спортсменів не виженеш, значить, потрібно зробити так, щоб вони самі пішли, і тут ми повертаємось до концерту «Океану ельзи».

Проведення такого заходу – це як манна небесна для страждущих, які ніяк не можуть припинити цю агонію, і спроби регенерації рівненського футболу. Мені достатньо фото зі сценою, щоб зрозуміти, що задумали ті, які дали дозвіл на встановлення сцени на полі і проведення такого концерту.

І знову ліричний відступ. Усі знають, що таке для футболіста якісний газон, на скільки це впливає не лише на якість гри, але й просто на безпеку, і зменшення вірогідності травм. Звісно, що про якісь сторонні предмети на траві взагалі мови бути не може. Після того, як на «Авангарді» почала грати не одна професійна команда, а чотири аматорських + діти, газон поля вже навіть для такого рівня змагань почав не відповідати вимогам. Більше того, як постійний відвідувач СПОРТИВНИХ заходів на «Авангарді» відзначу таблички по периметру з загрозливими написами «По полю не ходити». Працівники стадіону з піною на вустах виганяють з смарагдового газону маму з п’ятирічним сином, які вийшли на травичку покатати резинового м’ячика, але найстрашніший гріх не це, - не дай Боже Вам виїхати на бігові доріжки на велосипеді. У Вас можуть навіть палицею кинути, про те, що придадуть анафемі – це вже стовідсотково. Не можна ж велосипедом їздити, тож доріжки псуються, як потім спортсменам тут бігати… а-я-яй!!!

І от сьогодні, судячи з фото, на цих доріжках стоять багатотонні фури, а в футбольне поле вбивають арматуру, і ставлять на траву багато тонну сцену. Потім прийдуть фанати Славка, з цигаркаи, пляшками та іншими предметами, почнеться драйв. Все буде чудово, трохи посоромляться за наш занедбаний стадіон, і відгоцавши кілька «бісів» всі підуть допивати та досипати додому. У п’ятницю знову приїдуть фури, заберуть сцену, і забудуть про це місце назавжди. Натомість стадіон та футбольне поле, напевне, після цього вже ніколи не стануть такими як були. Мої прогнози, що побачать юні футболісти, які прийдуть на чергове тренування, чи на ігри. Перше, пластикові сидіння, після концерту, думаю, їх буде на порядок менше. Ніхто не каже, що їх ламатимуть спеціально, але так само, як і водій, ніколи не сідає за руль з наміром скоїти ДТП, але таке трапляється, і від цього не втечеш. Друге, футбольне поле буде ПОВНІСТЮ знищене. Витримати багатотонну сцену, глядачів, журналістів, операторів, технічний персонал, який перетоптав газон вже вздовж і впоперек. І найголовніше – це все те сміття, яке залишається після подібних «культурно-масових заходів». На вихідних на «Авангарді» гратимуть діти 4-5 класів «Кубок майбутніх чемпіонів», що буде, коли дитина постелиться у підкаті, а в землі буде притоптана розбита пляшка з під пива, чи кілок від сцени, який забули забрати монтери. Що вже казати про дорослі команди, які незважаючи на свій аматорський статус на полі «викладаються» на усі 100%, не шкодуючи ні суперника, ні себе, падіння на такий предмет може реально привести до смерті.

Ще одне пророцтво, яке пов’язане з цим концертом, і може зробити наш місто знаменитим на увесь світ – це стан трибун стадіону. Футбольні матчі у нас зараз не можуть похвалитися відвідуваністю, і впевнений, що ніхто зараз не візьме на себе відповідальність за те, що трибуни витримають усіх фанатів Вакарчука. Я особисто бачив, як будували ті трибуни, і фірма, яка виграла тендер, вже давно зникла, щоб не відповідати за можливі наслідки своєї роботи, і був я в «реконструйованих» підтрибунних приміщеннях, і бачив в якому воно усе стані. Я не знаю, як організатори запланували розмістити глядачів, і скільки їх буде на концерті, як будуть контролюватися недопущення сторонніх у аварійні зони, але дати гарантію, що бетонні конструкції витримають увесь драйв «Океану Ельзи», не варто. Тож, якщо Ви надумали йти на концерт, то не лізьте занадто високо, а якщо ще не вирішили, але хочете перевірити мої прогнози, то початок заходу о 20:00 (О! Як я прорекламував концерт, може ще встигну за акредитацією звернутися?).

Ну що ж, ніби то всю картину Апокаліпсису описали, тепер треба знайти хто у цьому винен? Тут усе просто. Стадіон чий? Власність міста, значить і дозвіл на оренду надає хто? Правильно ХВЕ. І от тут як ніколи постає бажання порахувати гроші. Тож, ми розуміємо, що «Океан Ельзи» за «дякую» співати не буде, але й квитки не дешеві. Те що наш мер не є альтруїстом, бо він господарник, і не зробить концерт «Океану» як подарунок рівнянам (ну, бо ж ще не стартувала передвиборча кампанія) говорять про себе ціни на квитки + оренда стадіону, і виходить, що хтось покладе до кишені досить кругленьку суму. І ось тут цікаво хто буде цей щасливчик! Якщо це міська казна, то, напевно, було б справедливо виручені кошти виділити на ліквідацію наслідків для стадіону від цього «стихійного лиха», а якщо «пузатий папік», то до стінки і «розстріляти».

З винними розібралися, тепер питання, а що ж робити? А все дуже просто, звісно, що на стадіонах «Хімік», «Водник» меру відразу покажуть напрямок руху, куди він мав би вже сам давно піти із своєю молодою командою. Про те, є у нас ще така споруда, як Мототрек. Подібні заходи на цій споруді вже проводились не раз, і нарікань фактично не було, навіть в кулуарних розмовах працівників стадіону та спортсменів, що там займаються. Чому ж відпав варіант з мототреком. Перша версія – це те, що стадіон належить не місту, а ТСОУ, і «господарник» долучитися до освоєння вилучених коштів ніяк не зміг би. Друга версія – це те, що провести концерт на «Авангарді» було сплановано для знищення футбольного газону. Вибирайте яка Вам більше подобається.

Щодо спортивних журналістів, то хочеться звернутися до них з наступним проханням. Як вчергове зніматимете вельмож на фоні руїн «Авангарду», де вони будуть казати, що для відновлення стадіону не вистачає лише символічної суми у кілька мільйонів для виготовлення проектно-кошторисної документації, то не починайте потім свої журналістські твори словами на зразок «У Рівному з’явиться сучасний футбольний стадіон». Бо завдяки такій Вашій «професійності», у нас у спорті будуть освоюватись тільки кошти на проектно-кошторисну документацію, а не на спорт. Чому я Вас це прошу? Бо сам на подібні заходи з «очковтирательства» вже давно не ходжу і не буду ходити".

Фоторепортаж концерту "Океан Ельзи" в  Рівному

Коментарі

А про що мова, взагалі?
1. Скільки постійних глядачів на Аванґарді є?
2. Там є адекватні менеджери, які спроможні розвивати спорт як бізнес для того щоб спорт жив сам по собі?
3. Чому Спідвей у Рівне ззанепав? Через тих самих "менежерів". Не навчились ще робити зі спорту шоу та гроші. Тому і спорту нема.
Тут вже не сувітський мать його союз, а цивілізація та капіталізм! І нема чого соплі булькати та клавіатуру протираминікчемними обуреннями.

Нажаль такі особи як: Кравчук Льоня, та Хомко Женя заважають таким персонам як: Олександр Нестерук своєю ґупісттю та еґоїзмом...

Тому треба братись до того нормальним менеджерам новог покоління та вJobувати на повну! І йти по трупах політиганів та нищити все довкола. Заради реставрації стадіону тарозвитку спорту.
Бо діти ваші будуть ходити до тої школи спортивної. І їхні діти теж.

Ті сектори ,які були виділені для глядачів концерту у НОРМІ. А на фото це ті стільці які понівечили так звані футболісти під час своїх тренувань на стадіоні. Це правда!

Журналіст має подавати факти, а не своє відношення до них. Якщо хочете подавати відношення до фактів, то ставайте аналітиком. Але задля цього потрібні знання та певний інтелект. А де їм взятися?
Фаховий рівень журналістів ВСЕ катастрофічно низький. Хто зауважує цей факт на цьому сайті, того банять!!!(блокують IP-адресу) Про бездарність та безграмотність журналістів цього сайту говорять у професійному середовищі, але не виносять назовні,спрацьовує, вочевидь, і журналістська солідарність
Нагадую, для редакційної ради цього інтернет-видання, що рівень журналістських матеріалів оцінюється за шістьма критеріями: баланс думок/точок зору; оперативність; достовірність, посилання на джерела; відокремлення фактів від коментарів; точність; повнота представлення фактів/інформації по проблемі.
Дайте, будь-ласка, оцінку вашій публікації,керуючись вищезгаданими критеріями!!!

Які "стільці на місці"? Подивись тут фото http://vse.rv.ua/zhittya/1370004959-u-yakomu-stani-zalishivsya-stadion-pislya-koncertu-okeanu-elzi-u-rivnomu-foto А гроші з бюджету підуть на їх відновлення?

Автора статті дуже турбує футбольне поле, А те що футболу в області не має це його не турбує.
Стільці залишились усі на місці можете перерахувати.А ось "артерія" спортивної споруди-бігова доріжка яка доживає свої останні роки ,по якій розвертались ці багатотонні фури,які понищили майже повністтю внутрішній діаметр це дрібниці.Я згідний немає господаря !!! Бо таке неподобство господар ніколи недопустить.Ніколи футболісти не проводять тренувань на центральній арені.А ось легкоатлети постійно користуються біговою доріжкою.І Вам шановний автор статті необхідно вивчити правила експлуатації бігової доріжки а тоді щось писати про велосипедистів які виїзджають на бігову доріжку під час тренувань СПОРТСМЕНІВ а не футболістів.Також про те чи Наше футбольне поле відповідає хоч якимось нормам ,що там на даний час вже проводять чемпіонати області,коли раніш тільки фінал кубка області. Це тоді коли футбол у обласному центрі дійсно розвивався.

І нікому той стадіон не потрібний...навіть для піяру.
надія на Губанова, може там щось розкопати, поставити капличку Любомирських і знову запросити Януковича- хоч дорогу зроблять в місті...

Ну ні в чому наші люди не користуються мізками:( Якщо ВСЕ написало про стадіон- значить він дуже треба!!!Одне лише питання: Матчуку чи Хахльову?

Ха-ха-ха:) Ця публікація це помста Кульчинської за те, що не послухались...Кривошеєв всіх критикує всіх посадовців , а Кульчинську-навпаки:)))))))) Це так мило

"Фан-зона це панти..." Автор, пиши ще... Побувай на інших концертах в інших містах. І вт.ч. не в Україні.
Поле накрили, газон не постраждав. Авангард в своєму становищі заробив якусь копійчину....

Авангард без декількох трибун і без можливості розміщення відвідувачів безпосередньо на полі (фан-зона - це панти) навряд чи можна вважати найбільшим у Рівному.

На Мототреці можна було запускати людей і на травичку, і на доріжки, і всі трибуни придатні для сидіння. У підсумку туди влізло б більше людей. Чи не так?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.