Як зменшити шок від ремонту: поради рівнянам

Літо – пора ремонтів, якщо ви не збираєтесь витратити свою відпустку на відпочинок, тоді скоріше за все заощаджуєте гроші на ремонт. Як зберегти дорогоцінний час та нерви, розпочинаючи ремонтні роботи у своєму помешканні? Пропонуємо Вашій увазі поради, від директора Домової служби Валерія Гусака, які допоможуть зробити ремонт комфортнішим та уникнути неприємностей.

 

Кожна людина хоча б один раз в житті робила ремонт квартири. Погодьтеся, враження залишаються на все життя. І, на жаль, часом враження ці бувають не з приємних. У чому ж справа? Чому процес, кінцева мета якого - покращення нашого благоустрою, часто перетворюється на нескінченний ланцюг проблем?

Ремонт – це завжди стрес для господаря. І не важливо, що саме Ви вирішили робити: чи просто поклеїти шпалери, чи покласти плитку у ванній кімнаті, чи зробити повний ремонт квартири. Ви гарантовано опинитесь у тій сфері, в якій або ніколи не були або буваєте дуже рідко.

Всім відомий вислів, що найкомпетентнішим у ремонті є людина в якої він завершився. Але тоді Ваші навики вже не потрібні і до наступного ремонту вони гарантовано забудуться. Тому, спробуємо систематизувати досвід і дати поради, які будуть корисними будь-якій господині чи господарю.

- Ремонти можна поділити на малі, середні та великі. Малі ремонти – це усунення дрібних неприємностей. Вони вирішуються в термін від пів години до кількох годин і вирішує їх один майстер. Наприклад, протік кран, зламався замок, відклеїлись шпалери, скриплять двері - пояснює ідеолог та директор Домової служби Валерій Гусак.

Рівнянам, які хочуть зробити маленький ремонт,  Валерій Гусак радить звернути увагу на кілька основних моментів. По-перше, важливо обрати майстра, якому можна довіряти.  

На етапі дзвінка майстру послухайте, як він відноситься до Вашої проблеми, чи готовий Вас послухати і чи готовий підлаштуватись під Ваш час. На етапі споглядання майстра зверніть увагу на пунктуальність і акуратність. Від акуратності майстра залежатиме і акуратність того, як буде зроблена робота. 

Якщо майстер відразу критикує попередніх майстрів і роздуває Вашу проблему до глобальних масштабів, не допускайте його до роботи. Він зробить все так само погано.

Цей маленький ремонт не має створювати незручності, ні для Вас, ні для сусідів. Важливо, щоб не порушувалась домашня атмосфера, навіть якщо це буде брудна робота.

Не менш важливим є те, як майстер дивиться на квартиру. У багатьох майстрів ціна коливається залежно від того, наскільки дорога обстановка у Вашому домі.

Також один із ключових моментів у співпраці із ремонтниками є точна попередня ціна.  Незначний ремонт у помешканні можна оцінити одразу. Якщо майстер каже: «добре, я зроблю, а потім порахуємо», то будьте певні - потім буде дорожче.

Важливим у грошовій частині спілкування із робітниками є купівля матеріалів. Краще це довірити майстру і попросити його принести чек. Адже, торговці на ринку чи продавці в магазині у вашій особі відразу впізнають невігласа і продадуть вам ті матеріали, на які фахівці навіть не дивляться.

Середній ремонт – це робота, яку може виконати один майстер. Наприклад, постелити ленолеум, замінити труби, поклеїти шпалери. Виконання цих невеликих за об'ємом робіт може тривати від кількох годин до двох днів.

Тим, хто запланував провести середній ремонт Валерій Гусак радить підготуватися до того, що буде пил чи бруд, тому відразу закрийте шафи та накрийте меблі. Після цього попросіть майстра оцінити весь об’єм роботи і порахувати вартість матеріалів.

- Наприклад, людині порадили замінити труби на металопластикові. Ціна на одну й ту саму роботу із металопластикових та поліпропиленових труб буде дорожчою приблизно у два рази, - говорить  Валерій Гусак. - Тому потрібно запитати майстра про варіанти, як краще зробити цю роботу. У випадку із зміною труб, потрібно домовитись із майстром, що якщо будуть залишки, то він їх або поверне у магазин, або забере собі і поверне Вам гроші. В даному випадку грає роль точність розрахунку. Щоб не було ситуації, коли майстер купив багато кранів, згонів і вони залишились не використаними. Вам вони уже не потрібні а ось майстру можуть знадобитись. 

Окрім складання кошторису майбутнього ремонту, майстер має наперед повідомити про строки виконання роботи. Якщо майстер цього не озвучує, тоді це непрофесійно. А жити у бруді та ремонті, який затягнувся не з Вашої вини - неприємно.

- Коли треба виганяти майстра? Коли він говорить: «Я Вам зроблю з того, що Ви дасте». Такі вислови означають, що людина некваліфікована, Або: «Я зараз не можу оцінити вартість роботи - не знаю скільки коштують матеріали, бо вони бувають різні». Майстри точно знають ціни на матеріали. Також Вас має насторожити, коли майстер щось нав’язує і каже «беріть тільки це». У людини завжди має бути вибір.

Валерій Гусак наголошує: необхідно брати чеки на всі матеріали та купувати все у магазинах.

- У нас були ситуації, коли був бракований матеріал, що призвело до затоплення п’яти сусідніх квартир. Якщо матеріал куплений в магазині і є чек на нього, тоді претензії виставляють магазину. У нашій практиці були випадки, коли магазини відшкодували збитки, завдані ремонту бракованим товаром. Ціна питання була 30 тисяч гривень. У ситуації з ринком, ми самі відшкодовували збитки через бракований товар. Тому краще зберігати чеки на матеріали не менш ніж півроку.

Одна із основних вимог - гарантія. Різниця між виконанням ремонтних робіт майстрами "з вулиці" і фірмою у тому, що найняті за оголошенням чи порадою не дають гарантії. Якщо щось піде не так, вони максимум, що можуть сказати: «Вибачте». У свою чергу фірма дає гарантії на виконану роботу. Тобто, у випадку «халтури» представники фірми безкоштовно перероблять роботу або повернуть гроші.

Аби нажитись на Вас, нечесні майстри вдаються до обману. Часто, коли деталь коштує 10 гривень, ремонтник може сказати, що 50. Купують щось неякісне, а Вам видають за надійне та дороговартісне. На ринку можуть написати будь-яку ціну в чеку. Тому, якщо наймаєте приватного майстра, купуйте матеріали разом з ним.

Матеріали, які мають форму, колір, запах потрібно обирати разом із майстром. Це питання смаку. 

- Наприклад змішувачі бувають китайські погані і китайські хороші. Відрізняються вони тільки вагою. Ця ж сама ситуація і з дверними замками, ручками. Воно ніби все красиве, але одноразове. Деякі речі потрібно оцінювати за вагою, деякі – по текстурі. Є маленькі дрібниці, які майстер знає і порадить що краще. Оптимальний варіант, коли клієнт обирає по запаху та кольору, а майстер – по технічних властивостях, - зауважує Валерій Гусак.

Великий ремонт – це коли треба зробити у квартирі або будинку багато різних робіт, для виконання яких можуть бути задіяні два-три майстра чи ціла бригада. Тривати такий ремонт може від двох тижнів до трьох місяців.

У випадку із великим ремонтом є кілька неписаних законів:

  • Ремонт не можна закінчити, його можна тільки призупинити
  • Для того щоб зрозуміти вартість ремонту, треба ту суму, яку розрахували на початку ремонту помножити на 3 – це і буде реальна вартість ремонту
  • Термін ремонту, який озвучили майстри треба помножити на 2,5 і тоді можна спати спокійно.

До того ж, по ходу ремонту виникає багато маленьких деталей. Спочатку люди говорять, що хочуть лише змінити шпалери, але далі хочуть змінити двері та полакувати паркет. Як то кажуть: "Апетит приходить під час їжі". Тому Валерій Гусак ділиться порадами щодо великого ремонту.

По-перше, - дизайн. У великому ремонті варто почати із дизайну. Якщо у кімнаті треба щось кардинально змінити, зробити перепланування – найміть дизайнера.

- Дешевше заплатити дизайнеру, щоб він вніс необхідні зміни у проект ремонту, а не переробляти весь ремонт повністю. У нас була ситуація, коли ми одній клієнтці 6 разів фарбували стіни, їй не подобався колір. Тому найкраще зробити дизайн на комп’ютері, якій буде максимально наближений до реальності, - наголошує Валерій Гусак.

Також важливо самостійно походити по будівельних магазинах. На етапі проектування ремонту, людині потрібно зібрати інформацію та скласти кошторис, щоб побачити межу своїх апетитів. До речі, вважається, що найбільш дорогий ремонт у ванній та туалеті. Середня ціна одного квадратного метра з усіма роботами, матеріалами, технікою, сантехнічним обладнанням, освітленням – 1000 доларів за квадратний метр. По квартирі середня ціна 500-600 доларів. Це у випадку, якщо Ви все викидаєте та купуєте нове.

- У виборі майстрів також є свої тонкощі, - говорить Валерій Гусак. - Зокрема, ніколи не наймайте родичів, щоб потім не нажити собі ворогів. Купляти всі матеріали необхідно разом з майстром. Часто на доставках і розгрузках робітники заробляють великі гроші, називаючи Вам завищені ціни на ці послуги. А ще раджу не давайте аванс. Виконана робота може оплачуватись частинами, але авансів не варто давати. Одразу домовтесь про прибирання і обговоріть, щоб включити у кошторис вивезення сміття та прибирання. До речі, взимку робити ремонт на 20% дешевше, ніж влітку. Адже зимою є більше вільних майстрів і виконання замовлення не потрібно довго чекати. І головне - в усьому, що стосується грошей будьте акуратними, точно ведіть витрати, не лінуйтесь записувати всі втрачені на ремонт гроші. Це дасть Вам можливість заощадити, адже Ви уникнете переплат.

І наостанок, якщо Ви найняли бригаду ремонтників, то перемовини щодо робіт ведіть із бригадиром, адже до думки саме цієї людини прислухаються усі інші майстри

Отож, для того щоб ремонт у Вашій оселі відбувся безболісно та без неприємних моментів, зверніть особливу увагу на підбір майстрів. Яким буде результат виконаних робіт залежить тільки від Вас і від Вашого вибору! Успіху Вам в ремонті квартири і поменше розчарувань.

У наступній статті ми опублікуємо поради про ремонт побутової техніки.

Автор: Анна Радько

 

Ключові слова: 

Коментарі

незнаю в чому корисна інформація ДОМОВА СЛУЖБА найдороща служба в місті.

Дуже корисна та актуальна стаття. Особливо в нашій країні, де так звані "майстри" люблять наживатися на недосвідчених господарях.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.