"Розвісив вуха" – плати: пастки у рівненських магазинах побутової техніки

Уявити життя сучасної людини без побутових приладів майже не реально. Ми звикли до комфорту і водночас стали заручниками новітніх технологій. Подумаймо логічно, зручніше ж ввімкнути електронний чайник, аніж чекати допоки завариться самовар? Такі паралелі ми зможемо провести, наприклад, із мікрохвильовими печами чи пральними машинами. Розуміючи наскільки ми залежні від побутової техніки, продавці «не пасуть задніх» та усіма можливими способами намагаються нажитися. Які грошові капкани чекають на рівнян у магазинах побутової техніки та як від них вберегтися? Про це журналіст сайту «ВСЕ» запитала у людей, до яких щодня звертаються ошукані та ображені покупці.

Незважаючи на рівень доходів, люди не хочуть переплачувати за якусь річ, якщо таку ж саму можна купити в кілька разів дешевше. Купівля мобільних телефонів та комп’ютерів і досі залишається вагомою подією для рядового покупця. Вибір оптимальної моделі починається задовго до дати покупки, тож магазини побутової техніки вигадують безліч приманок, використовуючи при цьому різноманітні маніпуляції. Отож, детальніше, про пастки, які при всій свої простоті можуть швидко спустошити гаманець непідготовленого рівнянина.

Пастка № 1 «Товариш по щастю». Переступивши поріг магазину побутової техніки, рівняни мають необережність потрапити у найпопулярнішу пастку – «повестися» на консультацію продавця-консультанта. В ході «дружньої» консультації покупець потрапляє у тенета вбивчих для гаманця знижок та акцій.

Ця пастка полягає у тому, щоб втертись у довіру до покупця і змусити його прислухатись до думки продавця. Вона базується на психології дружби, адже кожна людина розуміє, що друг поганого не порадить і тому підсвідомо «ведеться» на все, що скаже «новий товариш».

Здавалось би, втертись у довіру незнайомцю не так то просто, але із цим завданням легко впорається людина, що пройшла навіть короткий курс практичної психології. Така особа знає на чому базується довіра, а Ви, до того ж не ставите ніяких захисних механізмів, оскільки вважаєте, що даний трюк неможливий.

У такому випадку Ви – лише інструмент виконання місячного плану продажів продавцем. «Ненав’язлива» допомога продавця лише прикриває справжні наміри, адже його зарплата базується на певному відсотку від проданих товарів.

Пастка № 2 «Павутина знижок». Мода на акції та знижки з’явилась давно. Насправді, такий хід покликаний якомога швидше продати старий товар і почати реалізовувати новий. Зазвичай акційний товар має не найкращу якість і акція розрахована на те, щоб зайняти покупця думками, що він економить великі гроші!

Інформація про шалені знижки та гарячі акції переслідує нас на кожному кроці: телебачення крутить яскраві відеоролики, радіоведуча заманливо запрошує отримати акційні знижки, а білборди на вулицях міста не дають пройти, допоки не впадуть в око. Що це?! Це грамотна павутина, до якої щодня потрапляють необізнані споживачі. Чи задумувалися Ви чому кавоварка, вартістю 1000 гривень за умови придбання плазмового телевізора за 15 тисяч, вже коштуватиме саме для Вас 300 гривень? Чому так різко впала ціна? Майже безкоштовно. Гріх таке не купити.

Проте причина такої знижки лежить на поверхні. Це розумний маркетинговий хід, коли жонглюють цінами задля збуту двох товарів за «спокусливими» цінами. Люди часто пристають на такі вигідні пропозиції і купують непотрібні їм речі. Тому потрібно вчасно «розкусити» задумки хитрих маркетологів.

У «Домовій службі» радять  складати список по-справжньому потрібних Вам приладів і функцій, щоб не купити нічого зайвого.

- Для того, щоб людині зекономити, треба купити лише те, що їй потрібно. Коли, скажімо, людині потрібна газова плита і вона любить пекти випічку, то потрібна хороша духовка. А коли людині вона потрібна лише для готування їжі, то не варто купляти газову плиту із кращою духовкою та грилем і іншими додатковими функціями, - говорить директор, ідеолог «Домової служби» Валерій Гусак. - Весь набір додаткових функцій, які Вам не потрібні, коштують додаткові гроші. Як показує практика, люди ніколи не користуються 30 % функцій, які закладені в техніку. Звичне співвідношення ціна-якість, має відповідати тим характеристикам, які потрібні покупцю.

Отож, на етапі вибору, чітко усвідомте, що саме Ви хочете придбати і які функції має виконувати Ваша майбутня побутова техніка.

Пастка № 3 «Китай – хороший, Китай - поганий». А тепер трішки географії виробників та їх хитрощі.

Китайські товари заполонили весь ринок виробників. Ніхто не говорить добре це чи погано. Ці товари просто є. Однак нам потрібно бути обізнаними і вміти розібратися які китайські товари є якісними, а які ні.

Майстри «Домової служби» помітили таку тенденцію: останнім часом виробники почали економити на деталях європейського зразка та замінюють їх на деталі китайського виробництва. Що, як Ви розумієте, знижує їх якість.

Звичайно, ми не будемо посеред магазину розкручувати пральну машину чи пилосос щоб, подивитись що там усередині. І навіть, якщо й розкрутимо, то не зрозуміємо Китай це чи Європа. Думаєте виходу немає? Він є – візьміть із собою майстра, який розуміється на побутовій техніці. Він знає всі нюанси сучасної техніки, знає фірми, техніка яких найчастіше здається у ремонт.

- Якщо Ви хочете купити побутову техніку, ціна якої більше ніж 1500 гривень, моя Вам порада – обирайте побутову техніку в магазині разом з майстром, - говорить Валерій Гусак. - Це значно заощадить Ваші кошти. Якщо клієнт приходить з майстром побутової техніки, то продавцю буде важче нав’язати щось купити. Це стосується будь-якої техніки: від мобільних телефонів до холодильників. «Домова служба» надає таку послугу, як вибір техніки разом з майстром. Вона коштує всього 100 гривень. Краще заплатити майстру цю суму, ніж переплачувати за товар, установку та додаткові гарантії.

Погодьтеся, краще один раз «зробити хід конем», скориставшись допомогою професіонала, ніж повестись на вмовляння продавця і купити вигідні лише для нього речі. Зрозумійте: у потенційного покупця є бажання щось купити, а у майстра – технічне розуміння того, що Ви купуєте.

Пастка № 4 «Жонглювання цінами». Великі магазини побутової техніки практикують дуже цікавий метод сезонних продажів. Наприклад, з настанням літніх відпусток вони починають продавати актуальні для цієї пори товари (фото- чи відеокамери) по ціні нижче від закупівельної. Здавалось би, як таке може бути, адже магазин не може працювати собі у збиток.

Однак механізм простий: паралельно із цими невід’ємними атрибутами літнього відпочинку, продаються й інші товари, на які ціна може бути завищена вдвічі-втричі. Це стосується, зокрема, додаткових акумуляторів, батарейок, зарядних пристроїв, карт пам’яті. Тож купивши дешевий фотоапарат Ви все одно переплатите на цих речах, адже вже прийшли в магазин і не будете бігати по місту у пошуках дешевших акумуляторів. До того ж, у магазині неподалік із камерами знаходиться й інший товар, який Вас може зацікавити і при наявності великої суми грошей можете зробити ще одну непотрібну покупку.

Пастка № 5 «Гарантія за гроші». Впродовж останніх років магазини побутової техніки знайшли додаткове джерело збагачення – маніпуляція боязню покупців, що тільки-но придбаний товар може зламатися. Кожен хоче, щоб техніка слугувала не один рік. Тому такий вираз: «ви можете придбати гарантію ще на два роки» звучить, як «доплативши, ми купуємо вічність».

Як ви вже зрозуміли, ще одна помилка - це купівля додаткового гарантійного обслуговування та установки приладів.

- Магазини знижують ціну на побутову техніку та продають пакет на сервісне обслуговування, та установку побутового обладнання, - коментує Валерій Гусак. Примудряються навіть продати установку холодильника. В магазинах за установку потрібно буде заплатити від 600 до 800 гривень, тоді коли ця установка не є складною і ціна встановлення техніки майстром «Домової служби» коливатиметься від 100 до 250 гривень, тобто в тричі дешевше.

Зважаючи на свій багаторічний досвід директор «Домової служби» Валерій Гусак радить відмовлятись від пакету додаткових послуг. При покупці побутового обладнання не ведіться на пропозиції продавців купити кілька років «безкоштовного» сервісу. Це можна розцінювати як покупку повітря.

Важливо також знати, що ви маєте право повернути товар назад у магазин. Стаття 8. Закону України «Про захист прав споживачів» забезпечує права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Не потрібно панічно боятись йти у магазини та спілкуватись із продавцями-консультантами. Просто покупки треба робити розумно. Не вірте всьому, що вам говорять, не бійтесь задавати додаткові питання, перевіряйте, шукайте і користуйтесь порадами професійних майстрів. Ці нескладні поради допоможуть вам отримати тільки радість від нової покупки.

У наступному матеріалі будуть поради про перевезення-перенесення та інші корисні господарські послуги.

Майстри Домової служби не лише відремонтують та встановлять будь-яку побутову техніку, а й допоможуть її обрати, заощадивши Ваші кошти та вбережуть від обману.

Завдяки потоку роботи, Домова служба тримає невисокі ціни при високій якості і цінує усіх своїх клієнтів.

Тому, кожному, хто чув хороші відгуки про Домову службу, але в силу якихось причин не записав телефони радимо це зробити не відкладаючи.

У Рівному в мережі Київстар номер диспетчера (097) 23 8 55 33, в мережі МТС (050) 814 50 05, в мережі Лайф (063) 23 93 434, в мережі Інтертелекому 43 63 73 або 40 40 73, в Укртелекомі 63 63 73.

У Луцьку номери такі: (0332) 20 32 00, (063) 45 33 232, (097) 05 33 232, (095) 35 33 232.

У Львові майстрів служби можна замовити за телефонами: (0322) 566 566, (093) 0 556 556, (096) 0 556 556, (095) 0 056 556.

Автор: Анна Радько

на правах реклами

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.