Переїзд без втрат: як рівнянам не "зґвалтувати" голову і не переплатити

Не так важко придбати нове житло та зробити у ньому ремонт, як влаштувати переїзд. Десятки коробок із речами, ящики із побутовою технікою і купа всього-всього стають справжнім головним болем для своїх господарів. Тут виникає бажання сказати, як говорять в Одесі: "Не беремените мне голову!".

Народна мудрість "Один переїзд дорівнює двом пожежам" не з повітря виникла. Адже для тих, хто переїжджає уперше, цей процес стає справжнім випробуванням. Утім, багато проблем можна вирішити із легкістю - достатньо спланувати час і грамотно організувати процес. Власне, далі розкажемо про ті "граблі", які можна оминути при перевезенні речей і вантажів.

Увага, переїжджаємо! З чого почати?

Яку купу речей назбирали-накопичили ми у своїй квартирі або будинку, кожен розуміє тільки коли збирається кудись переїхати. Усі ці "монстри", які раніше ховалися по антресолям, балконам, шафам і тумбочкам "вилазять" на середину квартири… (Згадали відчуття? :)

Найперше, що маєте зробити - не панікуйте. Фразу: "О, Боже, куди це все подіти?!" промовляємо швидко-швидко і спокійно починаємо звільняти шафи й інші місця від речей, одягу, книг, побутової техніки та кухонного приладдя. Тут виникне загроза у розпорошенні уваги - спробуйте сконцентруватися на одному процесі: якщо вже взялися за одну тумбочку, звільніть її повністю, потім беріться, наприклад, за антресоль. Таким чином у Вас буде стійке відчуття, що процес просувається, що психологічно спрацює позитивно. Це дасть змогу запакувати речі так, що потім буде легко орієнтуватися у пакуваннях і спокійно виймати все на новому місці.

До речі, про тару. Найкраще використовувати коробки. Їх можна купити у господарських супермаркетах, або завчасно пройтися по сусідах чи родичах і знайомих. Можна спробувати домовитися з адміністрацією найближчого до Вашого житла магазином. Іще одна цінна порада - можна купити упаковку у поштових відділеннях, як державних, так і приватних.

Також добре пакувати речі у поліпропіленові мішки (теж є в супермаркетах) або навіть у пакети для сміття (тільки щільні й великого об’єму). Ціна на такі пакети коливається від 25 до 40 гривень.

Між іншим, чи не думали Ви, що переїзд - це шанс позбутися зайвих речей? Або того, чим Ви не користувалися уже тривалий час. Сміливо віддавайте їх, викидайте, продавайте! Допоки є щось старе, то нове не може зайняти його місце. Подумайте про це. А ще можемо порадити: кожного дня приділяйте 15 хвилин для того, щоб позбутися чогось, щось прибрати, і тоді Вам точно легше житиметься.

Отож, усе акуратно складено. Тепер можна думати про наступні кроки спецоперації "Переїзд". Тепер всаджуйтеся зручніше, бо наразі розкажемо про "граблі", на які уже наступило чимало рівнян і які Ви оминете - адже ми консультувалися із професіоналами, а також тими, хто пережив не одну "пожежу".

Граблі №1. "Надійне" плече друга

Власне, речі спаковані й підписані - кому ж довірити їх винести надвір?

Кожен думає, що найкращими помічниками у багатьох ситуаціях є друзі, яким і можна довірити свої речі.

Однак практика свідчить, що така допомога інколи обертається "великою копієчкою" (Ви тільки згадайте - у кожного з нас є такі приклади). Віддячити другові часто-густо буде дорожче, ніж оплатити роботу вантажникам. І ще один нюанс - якщо вантажник має прибути у чітко визначений час та якісно виконати завдання, то друзі можуть запізнитися чи взагалі не виконати свої обіцянки. Так і до сварки недалеко - доведеться їх вибачити і знову все зробити самому.

Отож, щоб оминути ці "граблі", знаючі люди радять довірити перевезення, переставляння та перенесення важких речей найманим вантажникам.

І ще одне "за" - у разі чого є на кого поскаржитися і з кого вимагати компенсацію за розбиті при переїзді речі. "Мінуси" у такому виборі теж є, але усі вони напряму залежать від того, кого найматимете.

Ще одна порада. Коли вирішуєте питання найму вантажників, то думайте дещо глобальніше і замовляйте цю послугу, а також послугу автотранспорту в одній компанії. Чому? Байку "Лебідь, рак і щука" пам’ятаєте?..

Граблі №2. Скупий платить двічі

Оскільки ми вже зачепили тему транспортування Вашого майна, то давайте поговоримо і про нюанси у цій сфері.

У "Домовій службі" нам, наприклад, розповіли про такий свій досвід: чомусь рівняни завжди воліють замовити автомобіль найбільшого об’єму. Так влаштований наш мозок - він бачить великий вантаж і уявляє, що треба ще більший транспорт. У результаті в авто залишається багато вільного місця, а рівнянин переплачує зайві кошти за оренду. Оминайте ці "граблі" - замовляйте вантажне авто і вантажників у одній фірмі і запитайте у них поради про необхідний розмір машини. У "Домовій службі" нас запевнили, що їхні вантажники так розміщають речі, що вільного простору в машині практично не залишається.

Іще один грошовий "капкан" - замовлення прибуття автомобіля і вантажників на один час. У цьому випадку Ви викидаєте на вітер кілька сотень гривень за те, що автомобіль просто стоїть. Адже коли працюють вантажники, водій нічого не робить, а оплата нараховується погодинно. Краще замовити авто на півгодини чи годину пізніше.

Граблі №3. Цінні речі - таємниця?

До речі, про цінності. Буває, що дорогий і улюблений фарфоровий сервіз після переїзду відправляється у смітник. А все через те, що ми попросили його винести нашого друга-знайомого-родича. Як кажуть, "нє моє нє жалко!".

Утім, часто проблема може виникнути тому, що господарі, остерігаючись крадіжок, не кажуть вантажникам про цінні речі у коробках. А дарма. Логіка тут має бути зворотною. На все, про що сказано, буде звернено особливу увагу.

Отож, щоб нічого не розбивалося і не пошкодилося під час переїзду, не приховуйте від вантажників, у яких коробках лежать цінні речі, та наголошуйте на необхідності особливого ставлення. Можете навіть підписати коробку чи зробити наліпку "Обережно, крихкі речі!". І можете попросити, щоб виносили-завантажували у Вашій присутності, якщо вже надто переймаєтеся.

Граблі №4. Меблі - теж потребують уваги

Рівняни часто вважають, що при переїзді для перенесення великогабаритних меблів достатньо лише грубої фізичної сили. І, нібито, вони не потребують особливої підготовки до перевезення.

Утім, скільки було вже випадків, коли у шафах та сервантах розбивалися скляні дверцята і полички, дзеркала. Подбайте самостійно про їх збереження - знайдіть час стягнути скляні поверхні, як мінімум, скотчем, а в ідеалі - зніміть та обгорніть картоном. Адже краще попередити причину, ніж боротися з наслідками.

Граблі №5. Менше людей - більше клопоту

Бажання зекономити при переїзді дуже часто грає на боці злого жарту. Наразі мова про ще одну найпоширенішу помилку - економію на кількості вантажників.

Хлопці з "Домової служби" кажуть, що рівняни доволі часто замість потрібних чотирьох професіоналів замовляють лише двох. Як результат - робота виконується удвічі довше. Вантажники ж теж люди.

До всього, буває так, що рівняни намагаються найняти носити речі чоловіків старшого віку. Певно, думають, що вони більш компетентні, сильніші та не один раз займалися подібною справою. Це абсолютно не так. Краще обирати вантажників молодшого віку - вони точно швидше виконають замовлення.

Обирайте професіоналів

Шукаючи методи безболісного переїзду - самі переконалися і тепер Вам радимо: довіртесь професіоналам! Вони гарантовано убережуть ваше майно, готові нести відповідальність за свою роботу. Між іншим, не всі компанії допоможуть із сейфами, із піаніно, чи важким обладнанням. А у "Домовій службі" і за таку роботу візьмуться.

Не наступайте на "граблі" і не потрапляйте у "пастки" домашніх клопотів. А у наступній статті на сайті "ВСЕ" ми розповімо про прибирання, миття вікон та чищення килимів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Розвісив вуха" – плати: пастки у рівненських магазинах побутової техніки

Як зменшити шок від ремонту: поради рівнянам

Оп-па, оп-па, машинці прийшла… (кришка)

Автор: Анна Радько

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.