Як рівнянам не залишитися без повітря

Всі ми хочемо комфорту та затишку у своїх оселях. Залежить він від низки факторів, які можна обійти за допомогою сучасних технологій. Неприємний запах, "важке", задушливе повітря у приміщенні допоможе подолати вентиляційна система. Як правильно обрати вентиляцію, щоб вона задовольняла всі Ваші потреби, на що варто звертати увагу та інші особливості цього процесу дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

 

Головне завдання вентиляційної системи – це забезпечення процесу повітрообміну в приміщенні, а як наслідок – створення сприятливого мікроклімату для людей. Цей процес є немало важливим, адже від якості роботи вентиляції може залежати рівень комфорту, а також термін роботи техніки, електрообладнання та інших речей, які знаходяться в кімнаті.

Взагалі, згідно санітарно гігієнічних норм, будь-яке житлове чи офісне приміщення має бути обладнане системами природної або механічної вентиляції. Це пов’язано з тим, що лише вентиляція може забезпечити нормальний обіг повітря. Адже накопичення різноманітних речовин у повітрі може призвести до погіршення самопочуття.

Варто зазначити, що системи вентиляції є досить універсальними, оскільки окрім основного завдання (постачання в приміщення свіжого повітря) вони можуть виконувати і низку додаткових функцій, наприклад, очищення повітря, що надходить ззовні, від пилу, диму та інших забруднюючих речовин. Це відбувається завдяки повітряним фільтрам, які розміщені всередині повітряних шахт, а також через нагрівання або охолодження повітря.

Окрім того, вентиляцію можуть об’єднувати із системою опалення, що дозволяє зекономити на обладнанні. Така функція реалізовується шляхом додавання повітронагрівачів до системи вентиляції. Суть їх роботи полягає в тому, що повітря, яке видаляється з приміщення, віддає частину свого тепла припливному.

Зволоження буває досить актуальним у зимовий період, коли вмикається опалення. Завдяки багатьом видам стаціонарних зволожувачів, які вмонтовуються у вентиляцію, таку проблему можна швидко вирішити.

Іонізація реалізовується аналогічно до вищезгаданих методів зволоження повітря. Іонізатор може працювати і як частина системи вентиляції, і як окремий пристрій. Головним показником ефективної вентиляції є її продуктивність, яка вимірюється в м3/год. перекачаного повітря. Для різного розміру і типу приміщень потрібно використовувати вентиляційні системи з різним рівнем продуктивності.

Обираючи вентиляційну систему, рівнянам варто врахувати, які саме потреби вона має задовольняти. Адже існує чимало типів цього обладнання з різноманітними функціями. Залежно від того, де саме і для чого використовуватиметься вентиляція, і варто робити свій вибір. В основному, вентиляційні системи поділяються на три групи залежно від основних ознак. А саме:

  • призначення системи: витяжна, припливна і припливно-витяжна; 
  • яким чином переміщається повітря: природна або механічна система;
  • по зоні обслуговування системи: загальнообмінна система або місцева.

Кожен із цих типів має свої особливості та функції. Так, наприклад, витяжна система знайома кожному користувачеві. Саме вона відповідає за видалення забрудненого, відпрацьованого повітря.

У свою чергу, припливна вентиляція, навпаки, подає свіже зовнішнє повітря з вулиці в приміщення.

Для нормальної роботи вентиляції інколи потрібна установка як припливної вентиляції, так і витяжної. Дуже часто продуктивність припливної і витяжної систем (тобто кількість повітря, яку система подає у приміщення і витягує) рівна. Проте є винятки, наприклад, якщо вентиляційна система використовується у приміщеннях громадського харчування, а також приміщеннях технологічних і промислового використання.

Щодо системи припливно-витяжної вентиляції, то можуть бути набірними або моноблочними. Набірна припливно-витяжна система є таким собі "конструктором", коли проектувальник підбирає окремо основні елементи системи: вентилятор, калорифер, охолоджувач, зворотний клапан, фільтр та ін.

Ще одним різновидом вентиляційних систем є природна вентиляція. Вона має свої переваги й недоліки. Історично вже складно визначити, хто першим почав користуватися природною вентиляцією. Наприклад, римляни з нею вже були знайомі, будували домівки з урахуванням вентиляції. Але наша стаття не про них.

Отже, природна вентиляція. Дешевизна системи, простота облаштування поза сумнівом, є великою перевагою. Продуктивність природної вентиляції безпосередньо залежить від таких природних чинників, як різниця температур зовнішнього і внутрішнього повітря, напряму і сили вітру, різниці тиску. Ця залежність робить ефективність природної вентиляції украй нестабільною.

Натомість механічна вентиляція, або її ще можна назвати штучною, – це такий різновид вентиляційної системи, коли використовується устаткування і прилади, що дозволяє подавати повітря або видаляти його на значні відстані в необхідній кількості. На таких об'єктах, як житлові приміщення, необхідно, звичайно, застосовувати механічну вентиляцію.

Третій різновид – місцева вентиляція. Вона може забезпечувати приплив чистого повітря (заздалегідь очищеного і підігрітого) до певних місць. І навпаки, місцева витяжна вентиляція видаляє повітря від певних місць з найбільшою концентрацією шкідливих домішок у повітрі. Прикладом такої вентиляції може бути витяг на кухні, який встановлюється над газовою або електричною плитою. Найчастіше використовуються такі системи в промисловості. Загальнообмінна вентиляція обслуговує приміщення повністю.

Як ми вже зазначали, обираючи вентиляцію потрібно зважати на те, де і для чого вона використовуватиметься. Так, наприклад, обираючи прилади для кухні потрібно врахувати низку особливостей. Наразі поширеними є дві системи вентиляції кухонь – локальна витяжка за необхідності відведення запахів та температури від центру варіння та вентиляційні стелі за наявності кількох блоків, зосереджених по всій площі кухні.

Витяжна система забезпечує приплив свіжого повітря та відведення відпрацьованого повітря разом з парами масел та вологи за допомогою двох вентиляторів, змонтованих над стелею.

Витяжки можуть відрізнятися як розмірами, так і функціональними можливостями. Можливі комбіновані варіанти, коли рекуператор основної витяжки забезпечує теплим повітрям мийку. Витяжки поставляються таких розмірів, які відповідають розмірам кухонним пристроїв. Усі типи витяжок виготовляють із нержавіючої сталі. Вони мають забезпечувати захоплення частинок жиру вбудованими касетними фільтрами та освітлення робочої поверхні вбудованими термостійкими лампами.

Також варто врахувати і певні моменти при використанні вентиляційних систем там, де є газові прилади. Спеціалісти стверджують, що часто отруєння чадним газом відбуваються через відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, тому власники житла, користуючись газовими приладами, зобов’язані контролювати справність димових та вентиляційних систем. 

Варто зауважити, що у випадках відсутності достатньої вентиляції й припливу свіжого повітря (для згоряння 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 повітря) небезпечними стають будь-які газові прилади, якими користуються без необхідного контролю. Тому значно краще, якщо на кухні, де є газові прилади, присутня хороша вентиляційна система з потужною тягою. Окрім того, є спеціальні вентиляційні системи, які використовуються для газових котлів. Вони значно знижують небезпеку неприємних випадків пов’язаних із виходом чадного газу.

Також доволі поширеним є встановлення вентиляційних систем для всього будинку. Сучасні технології дозволяють це зробити з урахуванням особливостей використаних будівельних матеріалів. Це має свої переваги, адже правильний температурний режим, вологість повітря та інші чинники впливають на тривалість використання тих же меблів та інших речей, що зберігаються у будинку. Тому вентиляція дозволяє продовжити їх термін експлуатації. Звичайно, якщо Ви маєте намір встановити вентиляційну систему – варто порадитися зі спеціалістом, щоб підібрати підходящий саме Вам варіант.

Окрім комфорту, вентиляційні системи дають і позитивний вплив на здоров’я людини. Тому спеціалісти радять особливо задуматися про їх встановлення людям схильним до алергії, захворювань дихальних шляхів та серцево-судинної системи.

Тому зваживши всі за і проти Ви можете сміливо обирати вентиляцію на свій смак та потреби. Адже як би там не було, кожен із нас хоче, щоб домівка була комфортною, а організм – здоровим. Якщо ж Ви хочете отримати детальнішу інформацію щодо вибору вентиляційних систем, тоді варто звернутися до проіесіоналів.

За словами технічного директора приватного підприємства "Компанія Кліматех" Віктора Сиси, вони пропонують професійний супровід клієнта, починаючи від вибору, закінчуючи пуско-налагодженням кліматичної техніки.

- Також ми гарантуємо, що встановлюється обладнання буде повністю відповідати індивідуальним потребам кожного замовника. Чи можливо розібратися в сучасному вентиляційному обладнанні самостійно? Вивчивши безліч матеріалів, інструкцій та іншої документації - можливо. Але, якщо ж Ви бажаєте отримати потрібну інформацію швидко та доступно, тоді краще проконсультуватися у спеціаліста. Адже якісна вентиляція - це завжди вигідне капіталовкладення у створення сприятливого клімату для себе і своїх близьких, - каже Віктор Сиса.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.