"Обличчям у салаті" або сервіс по-рівненськи: думки рівнян

За гроші не купиш щастя, та виявляється, що за гроші не завжди купиш і сервіс. Погодьтеся, що приходячи у кафе, перукарню чи готель, ми платимо не лише за їжу, стрижку чи готельний номер, а і за уважне ставлення до себе.

Щодня кожен із нас знаходиться у ролі клієнта. Ми постійно щось купуємо – від найнеобхіднішого до найбажанішого, витрачаємо при цьому чимало грошей та часу. Проте чи завжди ми отримуємо те, чого хочемо?

Сьогодні життєво важливо сформувати у клієнта думку, що йому пропонують не "ширпотреб", а індивідуальний сервіс, який максимально відповідає його потребам. Задоволений відвідувач не просто повернеться ще раз, а і розкаже про сервіс іншим, або ж навіть сам приведе нових клієнтів.

Сервіс по-рівненськи

"Книга скарг у іншій маршрутці", таким жартівливим виразом, який можна почути під час поїздки у місцевому маршрутному таксі, можна описати сервіс не лише у Рівному, але й в усій Україні.

Які б послуги не обрав Клієнт, у будь-якому випадку, йому важливо уважне ставлення до себе. Напевне, усім нам знайома ситуація, коли у кафе ми чекали, поки офіціант підійшов до нас, більше 10 хвилин, та ще й не дуже приязно ставився під час обслуговування… І їжа в цьому закладі може бути найсмачніша в місті, і найзатишніший інтер’єр, але якщо офіціанти з неприязним обличчям приносять замовлення – очевидно, що Ви не захочете прийти туди ще раз.

У перукарню жінки також йдуть не лише зробити зачіску та стрижку. Дуже часто вони йдуть до конкретного майстра, бо точно знають, що він надасть їм і консультації по догляду за волоссям і підкаже, яка зачіска найбільше буде пасувати. І тому сьогодні клієнт став більш вибагливим до того, за що готовий платити гроші.

Навіть у магазині можуть створити незручність продавці часто просять почекати зайвий час і з незрозумілих причин часто некоректно відповідають на Ваші питання, та ще й продають неякісний товар. Також прикро, коли продавець у магазині, користуючись тим, що Клієнт абсолютно не орієнтується у асортименті, намагається продати найдорожчий товар, не гарантуючи його якість. І ця проблема саме у працівниках, які не прагнуть змінити свій підхід у ставленні до Клієнта. Нажаль, у нас завжди правий продавець, а не покупець, а мало б бути навпаки.

Як часто ми у розмові з друзями, чуємо або ж читаємо в Інтернеті відгуки незадоволених Клієнтів, які в принципі не є надто вибагливими:

Про готелі Рівного:

Про заклади харчування:

Про перукарню:

Головною проблемою у сфері послуг залишається неповага до Клієнта.

Крім того, низький рівень сервісу значно знижує прибутки у будь-якій сфері. Через це багато рівненських підприємств та організацій втрачають Клієнтів та не отримують бажаних результатів від своєї діяльності.

Ті, хто має можливість вибору, все частіше обирають відпочинок за кордоном саме через сервіс. Наші співвітчизники стають Клієнтами іноземних фірм та все менше довіряють вітчизняним підприємствам та фахівцям. Люди переконались: високі ціни не є гарантією якості. Остання теза стосується фактично усіх сфер: лікарень, навчальних закладів, банків, закладів харчування та магазинів.

Секрет успіху

Вже в ХХ сторіччі сервіс перетворився у масштабну сферу людської активності. Сьогодні понад 70% економічно активного населення розвинених країн працює у сфері надання послуг.

"Клієнт завжди правий" нескладний принцип, який лежить в основі успіху багатьох успішних корпорацій. Адже не секрет, що позитивні відчуття, які отримує задоволений Клієнт в процесі покупки, набагато важливіші для нього, аніж ціна чи якість.

У 1981 році для корпорації Coca-Cola було проведено новаторське дослідження у сфері роботи зі скаргами. Дослідники встановили, що люди в два рази частіше скаржаться на негативний досвід, аніж обговорюють позитивний.

Цим фактом давно користуються підприємства по всьому світу. Вони враховують Ваші індивідуальні побажання, не ігнорують потреби, економлять Ваш час та повертають кошти за неякісне виконання своїх обов’язків.

"Кожен Клієнт важливий", саме так характеризують іноземний сервіс рівненські мандрівники.

Рівненський маркетолог Павло Алєксєвич відвідав багато країн світу, і розповів про сервіс за кордоном:

 Думаю, що всім відомий приклад старанності та гостинності турецьких продавців. Вони запросять відвідувача магазину випити кави, посадять на стілець, готові приділити час гостю, аби лише він щось купив. А в наших магазинах продавець досі в більшості випадків просто "ходячий" касовий апарат. Він може взяти гроші та видати товар. Я знаю лише одиниці магазинів в Рівному, де продавець з посмішкою зустріне, з’ясує потребу клієнта та не буде поспішати спровадити відвідувача, – говорить Павло.

– У Чорногорії мене дуже вразив випадок, коли в ресторані ми замовили рибу. Прийшов офіціант і спеціальним обладнанням при нас почав видаляти із риби всі кісточки. Було дуже ефектно та виглядало надзвичайно клієнтоорієнтовано. Звичайно ж, захотілось залишити більше чайових за такі послуги, – ділиться своїм досвідом Павло.

– А у Китаї ми зайшли в магазин комп’ютерної техніки. І там можна було випробувати будь-який пристрій. Нічого не було замкнуто вітринами і не було пристебнуто. Фотокамери стояли на штативах, до них можна було приєднати будь-який об’єктив та спалах. Можна було дуже легко самостійно оцінити товар. Звичайно ж, це вимагало багато зусиль щодо безпеки товару. Та це створило відчуття, що тут справді піклуються про зручність клієнтів. У Варшаві мені надзвичайно сподобався музей Варшавського повстання. Це не був звичайний в нашому розумінні музей типу "виставка речей за склом". Було багато інтерактивних експонатів. Все можна і навіть треба було помацати. Дозволяють фотографувати усюди. Музей був продуманий так, щоб розповісти цю історію максимально цікаво та інтерактивно, розповів Павло Алексєвич.

Дію принципу "Клієнт завжди правий" можна зрозуміти та відчути на собі і у Рівному, скажімо, завітавши у МакДональдз. Навіть якщо Ви навмисно кинете свій бутерброд на підлогу, Вам безкоштовно дадуть новий. Тому що це і є імідж компанії.

Чого хоче рівненський Клієнт?

Архітектор Сергій Ковальчук вважає, що до всього потрібно ставитись з розумінням:

Більш-менш мене влаштовує обслуговування в рівненських закладах. Якщо виникають непорозуміння, завжди прагну поводитися адекватно. Розумію, що по ту сторону також люди, і в них також можуть бути проблеми, адже є обов'язки і посадові інструкції. Раніше в супермаркетах виникав конфлікт, коли або забороняли заходити з рюкзаком, або примушували показувати на касі, що всередині, і це було не дуже приємно. Зараз вже цього майже немає, – розповідає Сергій.

– Не часто відвідую рівненські ресторани, але коли трапляється, то зауважу, що рівень обслуговування щоразу вищий, – додає Сергій.

– Інша справа – комунальні та державні установи. На відміну від приватних закладів, ставлення до людей в них абсолютно інше: чи то реєстратура поліклініки, чи то приймальня чиновника  завжди складається таке враження, що час там зупинився, і все лишилося на рівні 90-х, – резюмує Сергій.

Ведуча "Радіо-Трек" Юлія Гемберг також вважає, що головне – це повага до клієнта:

Останнім часом, рівень обслуговування в Рівному мене більше тішить, аніж навпаки. Люди починають усвідомлювати, що у кафе недостатньо просто готувати ситні страви, увімкнути якийсь музичний фон і найняти кількох студенток у якості офіціантів. Люди люблять повагу ось, що дуже важливо, і відповідне відношення трапляється дедалі частіше. Хоча нещодавно довелося мені пережити і надто люб’язний сервіс  і з таким, виявляється, можна перегнути палку. Але, звісно, ще не всюди якість обслуговування не залежить від вартості. Нажаль, чим "бюджетніший" заклад, тим більша вірогідність зустрітися там із хамством, – розказує Юлія.

– З лікарями простіше: аби вони не дозволяли собі неприпустимих випадів у твій бік достатньо при них почувати себе впевнено. Хоча і лікарі зараз не усі однакові, часто можна зустріти дійсно відданих людям і своїй справі медиків. У таких  рівень обслуговування вже апріорі високий, – ділиться своїми думками Юлія Гемберг.

Спортсменка Іванна Крупеня, яка часто подорожує Україною і Європою, переконана, що Рівне – гостинне місто:

Моя особиста думка: у порівнянні з іншими містами України, у нас  приємне місто і привітні люди. Я б дуже хотіла, щоб люди більше посміхалися і були ввічливими один з одним, як у європейських країнах. До мене часто приїздять друзі з інших міст та із-за кордону. Вони здивовані гостинністю рівнян. Бувають і неприємні ситуації, але посмішка і добре слово ще не одну людину байдужою не лишили. Неприємні ситуації здебільшого трапляються у державних установах. Тому я надаю перевагу приватним структурам, і неважливо, чи це лікарня, оплата послуг чи банк.

Перші кроки до зміни

Рівняни цінують сервіс і шукають його у місцевих кав’ярнях, ресторанах, готелях, магазинах, банках та інших установах. Вони навіть готові допомогти рівненським закладам стати кращими, головне  щоб ті почули своїх Клієнтів.

Сьогодні ми прагнемо, щоб з нами були ввічливими, перейнялися нашою проблемою та зробили все можливе, щоб надати якісну та професійну допомогу.

Одним із таких кроків для поліпшення сервісу є, наприклад, відповіді на телефонні дзвінки. Це актуальна тема для усіх закладів Рівного. Адже саме у цій, на перший погляд, дрібничці розкривається все ставлення до Клієнта та формується враження від установи.

Людям важливо знайти спеціаліста, якому можна довіряти, який зрозуміє проблему, поставиться з повагою та зможе її вирішити, зекономивши Ваш час.

P.S: У цьому світі немає нічого переконливішого і приємнішого, аніж доброта. Всі знають, як працюють людські відносини: ми любимо тих, хто нас слухає і співпереживає. І навпаки: відмежовуємось від тих, хто веде себе несправедливо чи байдуже по відношенню до нас. Точнісінько так само система людських стосунків працює і у бізнесі. Лише з тією різницею, що "сарафанне радіо" тут працює значно швидше та ширше, аніж в особистісній.

Автор: Анна Радько

Ключові слова: 

Коментарі

Цікаво , а хто дивився передачу " Ревізор " в Рівному ? Вам не здається ,що телевізійники та представники так званого сервісу ( бомонд міста ! ) ославили місто на всю Україну .
Мені соромно !

згодна на всі 100%. Щось схоже на спробу написати реферат на тему: "Що таке сервіс?"

Ця стаття ні про що ! Цікаво , а самі автори пробували її прочитати.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.