Що робити рівнянкам, якщо перукарі зіпсували їх волосся?

На рівненському сайті "ВСЕ" відкривається новий розділ під назвою "СПОЖИВАЧ". Тут пересічні рівняни можуть поділитися проблемами, з якими стикаються щодня у закладах сфери обслуговування. У свою чергу, сайт "ВСЕ" може анонімно опублікувати ці звернення, а у деяких випадках звернутися до експертів. Перше звернення, яке найшло до редакції, стосується перукарень.

 

Рівненські перукарні надають широкий спектр послуг – від фарбування, хімічної завивки до ламінування та різних лікувальних процедур. Проте дівчата часто скаржаться, що неякісним фарбуванням можна зіпсувати волосся – воно ламається, стає сухим і має непривабливий вигляд. Як боротися із цим? Хто нестиме відповідальність за цю роботу?

"Скажіть, як у наш час захистити свої права, якщо навіть у спілці захисту споживачів відмовляються допомогти? Моїй сестрі перукар зіпсувала зачіску ( підстригла та пофарбувала не так, як просили). Відмовилась виправити свою помилку, нагрубіянила, навіть книгу скарг не дала... З цією проблемою сьогодні побувала у спілці справ споживачів... Там мені не допомогли, пояснивши це тим, що я нічого не доб’юся. Сказали написати заяву, але не пояснили,  як і на чиє ім’я писати. Єдине, що я від них почула, цитую: "Ви можете написати заяву, але, вона швидше за все, не буде розглядатись"... Тонко дали зрозуміти, мовляв, навіщо ти пришла зі своїми проблемами до нас?"

Також надійшов ще один лист із подібною скаргою:

"Я тривалий час фарбувалась у блондинку. проте перукар перетримала фарбу і через місяць волосся посипалось. Його не стало. прийшлось повністю обрізати каре. проте ця перукарка фарбувала вдома і не було куди скаржитись. не повторюйте моїх помилок. Фарбуйтесь лише у відомих перукарнях, перевірених."

Журналіст сайту "ВСЕ" звернулася за коментарем в інспекцію захисту прав споживачів у Рівненській області:

- Перше, що варто зробити, – написати письмову заяву в двох екземплярах і віддати у перукарню. Представник  перукарні має, в свою чергу, підписатися, що отримав її. Далі потрібно зачекати 14 днів. Якщо представники перукарні ніяк не відреагували і не намагались повернути кошти чи іншим шляхом залагодити конфлікт, тоді споживач може звернутись у спілку захисту прав споживачів, згідно зі статтею 8 ЗУ "Про захист прав споживачів". Ми в свою чергу будемо намагатися допомогти, і споживач має право звернутися до суду. Крім того, може бути проведена позапланова перевірка закладу після отримання відповідного дозволу з Кабінету Міністрів України. При виявленні порушень перукарня може сплатити штраф. Проте до 1 липня цього року Кабінет Міністрів України наклав мораторій на будь-які перевірки і не надає дозволи. У нас був випадок, коли рівнянка звернулася через неправильно зроблену хімічну завивку, і їй відшкодували кошти, - розповіла головний спеціаліст відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі, послуг реклами та нагляду звернень громадян Валентина Філіпович.

Кожен із нас потрапляє у неприємні ситуації – зіпсували волосся, зіткнулись із лікарською недбалістю, хамством у громадському транспорті, натрапили на зіпсований товар у супермаркеті. Цей перелік можна продовжувати безкінечно. У кожного є своя історія.

Сайт "ВСЕ" закликає рівнян відстоювати свої права, не боятися висловитися, адже почати змінювати державу варто з себе. Надсилайте свої скарги, пропозиції враження на електронну адресу сайту "ВСЕ": vserivne@gmail.com, і ми обов’язково їх опублікуємо.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.