"Запитай у професіонала": як рівнянам зробити будинок теплішим і зекономити

Рівненський сайт "ВСЕ" розпочав онлайн-проект "Запитай у професіонала". За його умовами, рівняни ставлять запитання людям, які спеціалізуються у різних сферах. Впродовж тижня кожен мав нагоду отримати пораду щодо утеплення фасадів у рівненського спеціаліста Ігоря Тищенка.

 

 

Сьогодні рівняни шукають нові можливості, як зробити свою оселю теплішою. Адже ціни на газ зросли дуже відчутно. Одним із найефективніших способів є утеплення фасадів будинків.

Рівненський спеціаліст Ігор Тищенко має багаторічний досвід у цій сфері та точно знає, яким чином зберегти тепло у Вашій квартирі чи будинку завдяки новим технологіям.  Безумовно, сьогодні в умовах економії газу спеціаліст переконаний, що утеплення фасаду значно заощадить кошти.

Незалежно від того, чи це багатоповерхівка, чи приватний будинок, таку роботу варто довірити професіоналу, аби не зашкодити помешканню.

Отож на електронну скриньку сайту "ВСЕ" надійшли запитання щодо утеплення фасадів:

Запитання №1

Шановний пане Ігоре, ми з чоловіком вирішили утеплити свій будинок і покрити його сайдингом. Так трапилося, що у нас є рулон чорного агроволокна щільністю 50. Чи можна його використати замість вітрозахисної плівки? Будемо дуже вдячні за відповідь.

- Є певні технології, які передбачають збереження тепла. І в методиці утеплення з використанням сайдингу краще використовувати вату в плитах, а не в рулонах і плівку. Щодо чорного агроволокна, то я не практикував його використання в утепленні фасаду. Кожна технологія передбачає роботу з певними матеріалами. Якщо Ви хочете обрати щось інше, то ми не можемо відповідати за якість такого утеплення і гарантувати Вам його теплоізоляційні властивості. Я не рекомендував би його використовувати. Для гідро- та теплоізоляції потрібні відповідні матеріали: пінопласт, мінеральна вата, піноплекс та піна "Айсінін". Вату або піну можна використати під сайдинг.

Запитання №2

З сусідами вирішили утеплити цілий поверх у багатоповерхівці. Скажіть, у чому плюси і мінуси такого утеплення? І яка приблизна вартість ?

- Утеплення фасаду житла має багато переваг. По-перше, це економія тепла. Тепло зберігається приблизно до 70%, якщо це не перший і не останній поверх. Якщо у квартирі є пластикові двокамерні вікна з використанням хорошого профілю, то тепло втрачається лише через фасад. По-друге, утеплення фасаду сприяє збереженню самого будинку. Це захищає оселю від вітру, дощу та морозу. По-третє, це економія коштів. Особливо для тих людей, які перейшли на автономне опалення, можна зекономити 50% плати за опалення, і 40% на кондиціонуванні влітку. Мінуси тільки тоді: неправильна робота майстра, без використання відповідної технології та застосування непередбачених для утеплення матеріалів, не встановлення спеціального гідробар'єру над пінопластом, якщо це індивідуальне утеплення квартири. А він має бути обов'язково. Бо за пінопласт може затікати вода. Це призводить до появи плісняви у помешканні. До нас зверталися рівняни із такою проблемою. Ми можемо це виправити. Також необхідно обирати лише якісні матеріали. Пінопласт не має бути крихкий та ламкий. Не менш важливою є ціна. Сировина завозиться з-за кордону, тому не може бути дуже дешевою. Оптимальна ціна - 900 гривень за кубічний метр і вище. Пінопласт може коштувати і 700 гривень, проте термін придатності буде менший. Різниця невелика, але якість буде нижчою. Мінеральна вата має бути не рулонна, а тверда, у плитах. Її важко знайти у магазинах і потрібно замовляти на спеціалізованих складах. Вирішивши утеплити фасад будинку, потрібно підбирати людей, які це будуть робити. У працівників мають бути спеціальні посвідчення із фотографією, прізвищем, ім'ям та печаткою, які дозволяють виконувати висотні роботи. Варто зважати, що замовник несе певну відповідальність за безпеку працівника. Пінопласт, мінеральна вата, еструдований пінопласт та піна "Айсінін".   Квадратний метр самого матеріалу коштуватиме від 150 гривень. "Айсінін" найдорожчий. Його вартість може сягати 1000 гривень за квадратний метр. Проте найбільш надійний. Термін використання піни"Айсінін"  - 50 років.

Запитання №3

На що варто зважати, перш ніж утеплювати фасад? Чи є якісь випадки, коли можна, а коли не варто використовувати певні технології?

- Перш ніж утеплювати, потрібно вирішити, яка технологія підходить саме Вам. Далі визначити цілі, які Ви хочете досягти з допомогою утеплення. І, звичайно, запросити професіоналів для виконання цих робіт. Якщо це квартира в багатоповерхівці, то можна використовувати пінопласт (найдоступніший варіант за фінансами). Приватний будинок рекомендував би утеплювати ватою в плитах товщиною 10 см. Промислові приміщення, супермаркети, склади зручно і надійно захищаються від атмосферного впливу піною "Айсінін"  (вентильований фасад).

У дерев'яних будинках я не рекомендую утеплювати фасади. Тому що дерево має гідроізоляцію і не потребує цього. Утеплення фасаду не проводиться,  коли на вулиці мінусова температура. Фарбувати та декорувати його рекомендую при температурі +5, градусів і вище. І, звичайно, дотримуватись технологій утеплення.  Люди часто їх порушують, а це впливає на якість та довговічність фасаду і не дає очікуваних результатів зі збереження тепла.

Запитання№4

Скажіть, будь ласка, чи не зашкодить утеплення панельному будинку? Тому що знайомі утеплили фасад, а через рік пішли тріщини по стіні. Яким матеріалом найкраще утеплювати фасад?

- На мою думку, це збіг. Або, можливо, оселю утеплили всередині. Багато хто так робить. Але це найбільш вагома помилка. Утеплювальний матеріал повинен бути ззовні. Тому що тут працюють закони фізики. Наприклад, Ви дістаєте посудину із холодильника, вона холодна, а повітря в кімнаті значно тепліше. Відбувається конденсація - на посудині з'являються краплинки води. Те ж саме зі стіною - коли вона без утеплювача, то холодна, а повітря у кімнаті значно тепліше. На стіні утворюється конденсат (осідають краплинки води). Через це у помешканні виникає грибок і пліснява. Коли утеплюєте стіну всередині оселі, то Ви ізолюєте її від тепла. Вона стає ще холоднішою, адже під пінопластом утворюється грибок. Тому утеплювач має бути лише ззовні, щоб стіна була теплою. Пінопласт унеможливлює потрапляння холодного або теплого повітря, а стіна залишається із тією самою температурою, що і повітря у кімнаті.  Тож на ній не конденсується вода.

Запитання№5

Скажіть, будь ласка, яким матеріалом  найкраще утеплювати будинок? Дякую.

- Це залежить від фінансів. Можна утеплювати пінопластом. Проте обирати більш якісний. Дуже важливий елемент - це використання пінки між плитами пінопласту по периметру, щоб не було щілин. Цього майже ніхто не робить, але воно впливає на якість самого утеплення. В середньому вартість утеплення разом із матеріалами коштує 400 гривень у багатоквартирному будинку. У приватному будинку матеріали утеплення варто підбирати індивідуально, а вартість роботи - в середньому 100 гривень за квадратний метр.

Приватний підприємець Ігор Тищенко надає всі послуги з утеплення. Крім того, він пропонує і виконання висотних робіт, за які через ризик візьметься не кожен, – фарбування різних металоконструкцій, фасадів. 

Номер телефону: (096) 133 96 31

на правах реклами

Коментарі

Якщо уважно прочитати мої попередні відповіді, то було сказано, що матеріал для утеплення і особливо упеплювач (вата, пінопласт, чи інші утеплюючі матеріали) краще купувати на спеціалізаваних пунктах продажу (у офіційних дилерів). Якщо це пінопласт, то може бути як марки "ферозіт" так і "століт" ці виробники мають в наявності пінопласт, який відповідає ГОСТу, тобто кубічний метр якого покаже на зважуванні 25 або 35 кілограм відповідно до 25-ї або 35-ї щільності, такий матеріал витримає будь-які експерименти, особливо коли поради дають люди, які не працюють в цьому сегменті (неможливо навчитися грати у футбол неграючи в нього), адже тільки практиче застосування теоретичних знань веде нас до вдосконалення.

3 роки тому з чоловіком вирішили утеплитися, розповім, чому...У нас одна стіна повністю чорніла, ремонт неможливо було зробити, шпалери скочувалися і не трималися, в квартирі була така сирість, що неможливо було знаходитись, навіть діти часто хворіли... Після утеплення ситуація змінила кардинально: в квартирі стало затишно, сухо та приємно знаходитися, зробили всередині ремонт, до речі, поки без змін, я маю на увазі, після ремонту, шпалери на місці! Дійсно стало тепліше, тепер я собі можу дозволити, навіть у найхолоднішу та найсирішу погоду ходити по квартирі у футболці... До речі, використовували пінопласт, як утеплювач! Як людина, яка дійсно може порівняти і зробити висновок, всім рекомендую, адже ефект є, а найголовніше, коли це відчувають ваші діти!

В принципі, зрозуміло, що "ковбасник" завжди буде доводити, нібито його продукт і чистий, і натуральний, і органічний, і ще який хочеш ... Так і людина, яка вміє ліпити пінопласт і заробляє на цьому гроші, ніколи не визнає проблем із улюбленою технологією. А для цього не гріх і підкласти до своїх папірців технічні показники, наприклад, BOSH.
А всім бажаючим пропоную заради цікавості придбати де завгодно листок запропонованого Вам пінопласту і в домашніх умовах провести 2 експерименти. Зважте за допомогою будь-яких ваг придбаний листок утеплювача та розділіть отриману масу на об'єм листка. Отриманий результат буде реальною щільністю Вашого піноплачту і, повірте, він, напевно, відрізнятиметься від вказаного на етикетці. Після цього з допомогою будь-якого грузу спробуйте занурити хоча б частково пінопласт у воду і вже за хвилин 30, давши воді стекти, зважте ще раз. Розділивши один результат на другий побачити здатність пінопласту утримувати вологу всередині. Залишиться лише визначити кому можна вірити :(

При правильному проведенні робіт та використанні відповідних матеріалів фасад дихає завжди (в одній системі утеплення більше, в іншій менше), тобто конденсат, який там збереться виходить назовні. Щодо проведення робіт: наприклад, пінопласт зазвичай кріпиться на стіні по технології вісьми точок контакту, тобто між пінопластом і стіною залишається простір приблизно один сантиметр (залежить від того наскільки є рівною стіна на яку кріпиться утеплювач), що дозволить стіні звільнитись від накопиченої вологи (конденсату). Також необхідним є використання та правильне монтування стартової планки, яка кріпиться з самого низу фасаду з невеличким відступом від стіни, що сприяє виведенню конденсату назовні з-під утеплювача. Також можна використати спеціальні вентилюючі клапани, які монтуються безпосередньо на фасад, що теж виводить конденсат з-під системи утеплення. Щодо матеріалів: при купівлі клею та зовнішного оздоблення зверніть увагу чи є на них відповідна позначка "паропроникність" - це також сприяє виведенню конденсату назовні. Також хорошою властивістю пінопласту є те, що він не накопичує в собі вологу (в дитинстві напевно всі пробували плавати зі шматком пінопласту).
Отже, при застосуванні відповідних технологій, та при виконанні робіт професіоналами, ви досягнете бажаного результату незалежно від того, який утеплювач ви використаєте (вату, пінопласт чи можливо щось інше) головне, щоб він був хоршої якості та відповідав тим стандартам і технології яку ви хочете використати, навіть, якщо коштуватиме дорожче, адже радість від низької ціни триває набагато менше ніж розчарування від низької якості. Особливо тоді коли це "розчарування" потрібно буще щей переробити, тому що потрібного результату немає..

При правильному проведенні робіт та використанні відповідних матеріалів фасад дихає завжди (в одній системі утеплення більше, в іншій менше), тобто конденсат, який там збереться виходить назовні. Щодо проведення робіт: наприклад, пінопласт зазвичай кріпиться на стіні по технології вісьми точок контакту, тобто між пінопластом і стіною залишається простір приблизно один сантиметр (залежить від того наскільки є рівною стіна на яку кріпиться утеплювач), що дозволить стіні звільнитись від накопиченої вологи (конденсату). Також необхідним є використання та правильне монтування стартової планки, яка кріпиться з самого низу фасаду з невеличким відступом від стіни, що сприяє виведенню конденсату назовні з-під утеплювача. Також можна використати спеціальні вентилюючі клапани, які монтуються безпосередньо на фасад, що теж виводить конденсат з-під системи утеплення. Щодо матеріалів: при купівлі клею та зовнішного оздоблення зверніть увагу чи є на них відповідна позначка "паропроникність" - це також сприяє виведенню конденсату назовні. Також хорошою властивістю пінопласту є те, що він не накопичує в собі вологу (в дитинстві напевно всі пробували плавати зі шматком пінопласту).
Отже, при застосуванні відповідних технологій, та при виконанні робіт професіоналами, ви досягнете бажаного результату незалежно від того, який утеплювач ви використаєте (вату, пінопласт чи можливо щось інше) головне, щоб він був хоршої якості та відповідав тим стандартам і технології яку ви хочете використати, навіть, якщо коштуватиме дорожче, адже радість від низької ціни триває набагато менше ніж розчарування від низької якості. Особливо тоді коли це "розчарування" потрібно буще щей переробити, тому що потрібного результату немає.

Я викладав свою точку зору не заради подяк "а потому что истина дороже".
Сподіваюсь, що я дійсно є професіоналом в тій діяльності, де беру гроші з клієнтів.
А далі знову ряд питань, в яких Ви або не компетентні, або свідомо вводите в оману людей.
Утеплювач під сайдингом повинен дихати - але чому? В тому сенсі чому під сайдингом повинен а під мінеральною штукатуркою не повинен?
Насправді, якраз в контексті моїх заяв про шкідливий вплив стандартної схеми утеплення на несучі конструкції, дуже важливо щоб утеплювач дозволяв виходити назовні волозі.
Поясню детальніше. У випадку з простою (виконаною з одного матеріалу) стіновою конструкцією в зимовий період складається наступна картинка. На вулиці (умовно) стоїть мінусова температура (а значить практично нульова вологість), всередині, скажемо, плюс 15-20 градусів, живуть люди, дихають, роблять вологе прибирання, варять їсти, висушують випрану білизну, коротше кажучи в різні способи підтримують вологість на рівні 70-90 відсотків. Як і все в природі, внутрішня волога намагається врівноважитися із зовнішньою і для початку намагається пройти через огороджувальні конструкції (стіни). Якщо стіна суцільно дерев'яна, цегляна, бетонна і т.д. то, зрозуміло, що під кінець зими стіна стає достатньо вологою і гірше тримає тепло, але приходить літо і сонце з вітерцем достатньо швидко висушують її. Все, наша стіна знову в робочому стані і готова до наступної зими.
А що станеться, коли ми закриємо стіну, наприклад, пінопластом? Волога проходить через несучу конструкцію, доходить до утеплювача і там зупиняється, бо пройти через повітронепроникний шар не може. І влітку сонечко з вітром так само не зможуть висушити нашу стіну, бо пінопласт надійно її закриває. В результаті в стіні накопичується волога, на місці з'єднання з пінопластом утворюється грибок, зволожена стіна втрачає базові теплозберігаючі властивості і просто починає руйнуватися.
Тому дуже важливо, щоб теплоізолюючий шар дозволяв вийти волозі назовні і при цьому сам не зволожувався, бо мокрий утеплювач так само не працює. І немає різниці чим ми закриваємо утеплювач - сайдингом чи чимось іншим.
Щодо вікон все зрозуміло, я тільки хотів наголосити, що не можна казати, що в разі використання якісних вікон тепло втрачається виключно через стіни. Левова частка тепла втрачається через вікна, але тут ми повинні робити свідомий вибір - або вікна із сонячним світлом і можливістю провітрювання, або глуха стіна, щоправда, помітно тепліша.
Я бував у Європі, в тому числі і в Чехії. І тим не менш переконаний, що найкоректніший варіант утеплення існуючих будівель - вентильовані фасади з використанням мінерального утеплювача з мінімальними показниками по водопоглинанню, найкраще без в'яжучих речовин. Тоді можна розраховувати на помітний ефект теплозбереження і утримання несучої конструкції в оптимальному стані. Але це знову ж виллється в немалі кошти.
Проте, в будь якому разі, утеплюватмсь треба.

Дуже дякую Вам за чудове, "Зізноманітне" доповнення моїх відповідей. Мабуть Ви теж професіонал, на жаль, мені не відомо в якому сегменті. Щодо першого питання: "Вату або піну можна використати під сайдинг" тому що дані матеріали мають кращі дихаючі властивості ніж наприклад пінопласт, також вату і піну не їдять гризуни.
Щодо пластикових вікон, тепло через них втрачається, проте коли ви вирішили поставити або змінити вікна то вони мають бути високої якості, щоб втрати тепла були мінімальними.
На рахунок "... утеплення фасаду сприяє збереженню самого будинку": Ви були в Європі, наприклад, в Чехії, якщо так, Ви могли б бачити, що там утеплені майже всі житлові будинки, як багатоповерхові, так і приватні, а якщо ще не утеплені то обов'язково будуть утеплятись. Тому при дотриманні таких технологій це наносить величезну користь несучим конструкціям.
Пінопласт еКструдований значно міцніший і довговічніший за звичайний і його товщина може бути меншою зі збереженням хорошої ізоляції тепла. Тому в деяких випадках його можна використовувати як утеплювач саме стін.
І на закінчення: коли ж Ви вирішили утеплити будинок (квартиру) - використовуйте правильні системи теплозбереження, не шкодуйте коштів, навіть якщо це окупиться через років десять, адже Ваше здоров'я - безцінне.

Нічого не маю проти розміщення реклами на сайтах.
Навіть, коли вона замаскована під інтерв'ю або поради фахівця.
Але, коли ці поради є абсолютно коректними.
Справедливості ради відмічу, що більшість тез цього Фахівця є більш-менш правильними. Але й без перлів не обійшлося.
"Вату або піну можна використати під сайдинг" - а чому - ? Використання під сайдингом висуває якісь особливі вимоги до утеплювача - ? Не зрозумів.
"Якщо у квартирі є пластикові двокамерні вікна з використанням хорошого профілю, то тепло втрачається лише через фасад" - непогано було б Фахівцю ознайомитись з коефіцієнтами опору теплопередачі пластикових вікон. На жаль, на сьогодні найкращі пластикові (або будь-які інші) вікна як мінімум втричі гірше затримують тепло всередині приміщення, ніж звичайні стіни і приблизно вшестеро ніж стіни утеплені.
"... утеплення фасаду сприяє збереженню самого будинку" - знову не згоден. Частіше за все -, те що зізноманітними фахівцями подається як правильна технологія певною мірою утеплює приміщення, але при цьому наносить величезну шкоду несучим конструкціям.
"Бо за пінопласт може затікати вода. Це призводить до появи плісняви у помешканні" - ну, вода може затікати й за найдорожчу піну, як зрештою і будь-куди інде. А от пліснява, дійсно, дуже часто з'являється, але причина скоріше в тому, що теплоізолюючий шар блокує всередині несучих конструкцій вологу, яка надходить із середини приміщення.
"Мінеральна вата має бути не рулонна, а тверда, у плитах" - тут, Фахівець, очевидно, хотів пояснити, що мінеральна вата низької щільності не може бути ефективним утеплювачем - згоден.
"... еструдований пінопласт" - тут, швидше за все мався на увазі пінопласт еКструдований, єдине, не знаю з якої пори цей матеріал почали позиціонувати як утеплювач для стін? Для утеплення фундаментів, підвалів, басейнів - без питань, а ось на стіни?
І підсумовуючи. Я не працюю в цьому сегменті і не є конкурентом даного Фахівця. Просто я знаю, що правильні системи теплозбереження, на жаль, набагато складніші ніж нам хотілося б і набагато дорожчі. Треба розуміти, що утеплюючи фасад якимось доступним матеріалом ми швидше за все прискорюємо руйнування будинку і погіршуємо умови проживання в ньому. А, дійсно, коректні системи утеплення для існуючих будинків навіть за нинішніх цін на енергоносії окупляться років, мабуть, за десять. Хоча, чесно кажучи, за новими цінами я ще не рахував. Але економити тепло все одно треба.

мда цікаві рішення. утепли квартиру за свій кошт і зеконом газ для рівнетеплоенерго. а чи від цього будемо менше платити за тепло - ніхто не каже

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.