Як вибрати покриття для підлоги з підігрівом, розповів рівненський фахівець Віктор Богайчук

Сайт продовжує серію публікацій "ВСЕ про ремонт", де рівненські спеціалісти розкажуть читачам про особливості будівельних матеріалів, їх характеристики та поділяться практичними порадами щодо того, що саме обрати для ремонту і не дати себе обманути. Сьогодні мова йтиме про покриття для підлоги із підігрівом. Отож директор рівненського магазину "Моя підлога" Віктор Богайчук знає всі нюанси будівельних матеріалів, які використовуються для цього, і готовий розповісти про це читачам сайту "ВСЕ".

 

Відомо, що Рівненщина має болотисту місцевість. Це варто враховувати при зведенні будинку та його облаштуванні. Зокрема, і при виборі підлогового покриття. Монтажні роботи повинні бути виконані бездоганно, а матеріали для підлоги - якісними, щоб підвищена вологість та особливий клімат не змогли зруйнувати комфорт у Вашій оселі.

Підлога з підігрівом: у чому її особливість?

Літо – пора ремонтів. Це час, коли люди наважуються зробити капітальні зміни. Наприклад, утеплити квартиру чи будинок. Доволі популярним є укладання підлоги з підігрівом. Сьогодні вона набуває все більшої популярності. Це зручно, додає комфорту і затишку та є хорошим рішенням для родин із дітками.

Системи теплих підлог орієнтовані на створення комфорту в приміщенні. Існують теплі підлоги на основі використання кабелю, плівки з інфрачервоним покриттям, а також на водяній основі.

Підлога з підігрівом на водяній основі - це металопластикові чи пластикові труби, заховані у підлозі, по яких циркулює тепла вода. Зазвичай, кожне приміщення обслуговує одна петля труби. Залежно від типу балкових перекриттів та вимог до підлоги, застосовуються різні способи монтажу. Найпоширеніший - коли труби заливаються бетоном із додаванням відповідного пластифікатора.

Ще є електрична тепла підлога, до неї належить інфрачервона.

- Сьогодні інфрачервона підлога з підігрівом набула великої популярності. Проте, кажуть, що вона шкідлива для серцево-судинної системи людини. Я на собі відчув це. Люди із такими проблемами скаржаться на погане самопочуття. Тому не рекомендував би обирати такий вид підлоги. Найбільш безпечною є підлога з підігрівом на водяній основі, - розповідає Віктор Богайчук.

Ламінат для підлоги із підігрівом

Обравши підлогу із підігрівом, варто задуматись над покриттям. Часто обирають саме ламінат. За словами Віктора, найголовніше – це підібрати правильний ламінат, призначений саме для підлоги із підігрівом. Крім того, покласти його відповідно до всіх вимог. В кого є тепла підлога, про це потрібно говорити продавцям і переконатися, що цей ламінат саме для неї. Він гарантовано дорожчий. На упаковці повинен бути спеціальний знак від виробника. Якщо вибрати неправильний ламінат, то результат буде плачевний. Не варто орієнтуватися на невідомих виробників. В іншому випадку ламінат не витримає надмірної сухості і швидко втратить форму.

- Найбільша помилка людей, які вирішили постелити будь-яке покриття на теплу підлогу, – спочатку покласти ламінат, а потім вмикати теплу підлогу. Такого робити не можна, потрібно прогріти її декілька днів перед укладкою будь якого покриття, тому що у бетоні є залишкова волога, яка шкідлива для будь-якого підлогового покриття, адже від цього ламінат чи паркетна дошка розбухає, тріскається. Необхідно над трубами теплої підлоги покласти 3 сантиметри бетону, далі  спеціалізовану термопідкладку і тільки після цього - ламінат чи паркетну дошку. Важливо вмикати підлогу і прогріти мінімум тиждень.

Обираючи паркетну дошку, перевіряйте сертифікат якості

Паркетна дошка також повинна бути призначена саме для теплої підлоги. Це дуже важливо. Адже неправильно підібране покриття може повністю зіпсуватись.

- Ви можете попросити у продавця надати відповідний сертифікат, який засвідчує, що ця паркетна дошка - для теплої підлоги, або щоб він показав упаковку, на якій є відповідний знак. При укладанні дошка не повинна торкатися стін. Має бути відстань мінімум 1 см. При укладанні на теплу підлогу ламінат, паркетна дошка і всі інші підлоги розширюються в два-три рази більше, ніж на звичайній підлозі.

Віктор Богайчук каже, що масивну дошку не бажано стелити на теплу підлогу. Адже 80% виробників масивної дошки, які є на українському ринку, продаються під закордонними брендами, а виготовляються насправді в Україні. Тому треба бути обережним монтуючи такий масив на теплу підлогу, він не завжди має хорошу якість і недостатньо висушений. У цій деревині буває збільшенна вологість. Тому при  вмиканні теплої підлоги, вона тріскається, рипить, розсихається.

Ще одним важливим моментом є те, що укладання покриття на теплу підлогу повинен робити хороший майстер. Тому що методика дещо інша.  Найперше, що потрібно робити – це прочитати інструкцію і контролювати роботу майстра.

Обов'язково при монтажі на теплу підлогу майстер має знати, як покладені комунікації. Адже неправильні діі можуть призвести до пробиття труб і затопити квартиру, доведеться робити все спочатку. Пороги і плінтуси краще клеїти.

- Є такі приміщення, куди не можна класти паркетну дошку, тільки ламінат чи вініл. Наприклад, у підвальні приміщення. Вініл використовують  в основному для цокольних приміщень. Якщо матеріал неякісний, то він взагалі не клеїться на теплу підлогу. Клієнти, які мають кількаповерхові будинки і не знають, яке покриття покласти на теплу підлогу, часто обирають плитку на перший поверх. Вона зазвичай дешевша, ніж паркетна дошка. Але класти її на теплу підлогу буде більш затратно і довше. Проте влітку опалення вимикається і плитка стає  холодною, значно холоднішою за паркетну дошку. Тому краще вибирати натуральну підлогу, вона матиме гарний запах дерева і буде тепліше для ніг та атмосфери вашого житла.

Також, обираючи підлогу з підігрівом, Віктор рекомендує одразу подбати про встановлення у систему підігріву терморегулятор.  Це індикатор, який регулює температуру підлоги. Вона не повинна перевищувати +27 градусів. Терморегулятор допоможе уникнути перепадів вологості підтримувати оптимальну для ламінату температуру, а значить попередити деформацію і розходження швів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб Ваш дім був затишнішим, а нерви впорядку: як обрати підлогу для заміського будинку, знає рівненський експерт Віктор Богайчук

Поради рівненського фахівця, як обрати підлогу, по якій захочеться танцювати босоніж

Ламінат для підлоги з підігрівом коштує від 270 гривень. Гарантія - 15-30 років.

Дошка -  від 670 гривень.

У салоні-магазині "Моя підлога" Ви знайдете:

 • паркет;
 • паркетну дошку;
 • ламінат;
 • вінілові підлоги;
 • майстрів із укладання;
 • плінтуси;
 • ґрунтовки;
 • підкладки;
 • лаки та клеї;
 • засоби для чищення підлоги;
 • послугу доставки.

У магазині діють вигідні акції та знижки.

Адреса: м. Рівне, вул. Дубенська, 46.

Контактні номери телефонів: (096) 814-84-29, (068) 624-26-94.

Електронна адреса: parket.plus@list.ru.

на правах реклами