"Запитай у професіонала": як рівнянам обрати якісні металопластикові вікна

На рівненському сайті "ВСЕ" триває онлайн-проект "Запитай у професіонала". У ньому рівняни мають можливість поставити питання людям, які спеціалізуються у різних сферах. Літо - пора ремонтів, адже рівняни прагнуть зробити свою оселю затишною та комфортною.  Зважаючи на подорожчання вартості комунальних послуг, актуальним питанням є: як зберегти тепло у помешканні? Встановлення якісних металопластикових вікон - це перший крок до утеплення квартири чи будинку.  Власник компанії "Вікнар" Євгеній Остаповець вже більше 10 років працює у цій галузі і готовий порадити рівнянам, як обрати хороші, якісні вікна, і при цьому не переплачувати.

 

Сьогодні у різних магазинах Вам пропонують різні варіанти дверей, вікон та фурнітури, запевняючи, що саме це найкраще за помірною ціною. Але варто розуміти, що заощадивши на певному товарі, ми можемо втратити на якості.

Саме тому рівненський спеціаліст Євгеній Остаповець працює із перевіреними брендами, які лідирують у світі за якісними показниками. Більше того, особисто відвідує підприємства, які знаходяться за кордоном, аби переконатися, що самі ці металопластикові вікна мають досконалу репутацію, високу якість та надійність.

Рівняни надіслали на електронну скриньку сайту "ВСЕ" запитання, які їх хвилюють. Тепер Ви можете отримати відповіді, які не дадуть в тому магазині, де основна ціль продати товар, а не порадити найкраще рішення.

 

Запитання №1

«Скажіть, будь ласка, як обрати якісний металопластиковий профіль? Як відрізнити якісний від неякісного?»

- Перш з все потрібно зазначити, що на ринку склалася тенденція, коли споживач обирає вікно за назвою профілю. Але профіль є лише однією складовою вікна. Крім профілю складовими елементами вікна також виступають армування, елементи фурнітури та склопакет. Тому споживач повинен розуміти, що він купує не профіль, а готовий продукт, назва якому вікно. Якщо конкретно відповідати на дане запитання, то основною відмінністю між якісним і дешевим профілем, яку споживач може побачити неозброєним оком – товщина зовнішніх стінок профілю. Чим тонша стінка, тим непередбачуваніше може поводити себе вікно, що виготовлене із цього профілю. Остерігайтеся тонкостінних профілів.

 

Запитання №2

«Хотілося б дізнатися у чому особливість профілю VЕKA?»

- Намагаючись бути об’єктивним, скажу, що на ринку України і зокрема Рівного є немало профільних систем,  які є якісними. Серед них одну із головних скрипок відіграють профільні системи VЕKA. Так історично склалося, що вже багато років ми працюємо із виробником вікон саме з цієї профільної системи. Основне, що можу зазначити – претензій до профілю немає. У моїй практиці зустрічались випадки, коли віконні рами із бюджетних профілів лопали у кутах. З вікнами VЕKA подібних ситуацій не траплялося жодного разу. Вважаю, що одним із факторів, що впливають на це – товщина зовнішньої стінки профілю VЕKA, що складає 3 міліметри.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕ - VЕKA Q7                                                      А ЦЕ - НЕ VЕKA

 

Запитання №3

«Як здійснюється контроль якості віконних профілів в Україні та за кордоном? І чи здійснюється він взагалі? Мені відомо, що сьогодні досить мало і справді сертифікованої продукції, яка проходить перевірку і контроль якості, якщо говорити про різні види будматеріалів»

- Нещодавно на запрошення наших партнерів, я мав нагоду відвідати основне виробництво компанії VЕKA АG у німецькому місті Зенденхорст. Скажу, що ця поїздка мене вразила. Найбільше враження справила система контролю якості при виготовленні профілів. Мені вдалося нарахувати 5 чи 6 стадій контролю, серед яких:

- контроль сирого ПВХ (полівінілхлорид) перед розвантаженням;

- контроль так званого «компаунду» в процесі його приготування;

- контроль під час безпосереднього виробництва профілю;

- тестування профілю на предмет стійкості до навколишнього середовища, що відбувається у прискореному режимі;

- тестування профілю на предмет стійкості щодо механічного впливу.

Такий комплекс контролюючих заходів, що відпрацьовували на підприємстві впродовж 50 років роботи компанії VЕKA вкотре переконали мене, що цим хлопцям і продукту, який вони виготовляють можна довіряти. На жаль, я не мав можливості відвідати подібні виробництва в Україні, тому коментувати у чому різниця не можу, оскільки зазвичай говорю лише про те, що знаю напевне.

Запитання №4

 «Якою має бути гарантія на продукцію?»

- Споживача перш за все повинна цікавити гарантія на готовий виріб. І саме тут дають про себе знати додаткові фактори. Як кажуть віконники, можна взяти суперкласний профіль, але зробити з нього продукт, який не відповідатиме не лише нормам, а й здоровому глузду. Отже, важливим моментом є фактор виробника вікон. Ми впевнені у «своєму» виробнику і працюємо з ним практично з моменту його заснування. Другим фактором є грамотність монтажу готового вікна. Часто клієнт сам хоче встановити  готове вікно. На цьому етапі найчастіше виникають нюанси. Зазвичай у таких випадках клієнт має знайомого, який бачив, як його сусід ставив вікна і довіряє зробити монтаж цьому товаришу. Результат, м’яко кажучи, може не відповідати сподіванням. Тому, ми керуємось таким правилом: «Кожен повинен займатись тим, на чому він спеціалізується». Наша практика свідчить про те, що не дивлячись на офіційну гарантію від виробника, яка складає 5 років, ми не залишаємо наших клієнтів і після закінчення гарантійного терміну, а здійснюємо необхідну підтримку функціонування придбаної продукції у магазині.

Запитання №5

«Яка продукція представлена у магазині «Вікнар?»

- Вікна, вхідні та міжкімнатні двері, ставні, захисні ролети, підвіконня, водовідливи. Практично все, що необхідно для закриття прорізів у стінах. Політика компанії ґрунтується не на банальних продажах дверей та вікон. Коли до нас заходить клієнт, ми розуміємо, що він перш за все хоче вирішити проблему, яка у нього назріла і наше завдання – допомогти йому в її вирішенні і щоб він, звичайно, при цьому не переплатив.

Запитання №6

«Які підводні камені чекають на рівнян, що вирішили обрати металопластикові вікна?»

- На мою думку, на відміну від Європи, в Україні роздрібний віконний ринок досить хаотичний. Часто зустрічаються ситуації, коли металопластикові конструкції продає людина, яка абсолютно нічого не тямить у цій сфері. Такі «спеціалісти» самі не розуміють у чому різниця між якісним і неякісним вікном, тому обирають найпростіший шлях: купують у виробника дешеве вікно і продають його споживачу під виглядом якісного. Півбіди, коли така ситуація виникає через нерозуміння, проте справжньою проблемою є те, коли продавці так роблять свідомо. Особисто знаю людину, яка свідомо продає недорогі вікна під виглядом якісних і дороговартісних. При цьому для себе замовляє п’ятикамерну VЕKA у топовій комплектації. У той самий час у Рівному є ряд компаній, які відповідально ставляться до своєї роботи. Я завжди кажу своїм клієнтам : «Де б Ви не замовили вікно, не розмінюйтесь на дешеве, тому що радість від низької ціни триває менше, ніж розчарування від низької якості»

При виборі вікна я раджу дотримуватись таких рекомендацій:

- вікно має бути тихим і теплим, профіль – мінімум п’ятикамерний;

- вікно з профілю класу А, А+ або А++. Товщина зовнішньої стінки профілю має становити не менше трьох міліметрів, фурнітура - від відомого бренду;

- склопакет  найкраще обирати двокамерний, енергозберігаючий, можливо з інертним газом;

- продавець повинен бути авторизованим дилером;

 - встановлення вікна краще довірити професіоналам, використовуючи якісні матеріали.

До слова, в Німеччині вікна з трьохкамерного профілю практично не використовують. За словами співробітника компанії VЕKA, такі вікна встановлюють тільки у неопалювальних приміщеннях. Для житлових будинків в Північній Німеччині по нормам проходять вікна з п’ятикамерних або семикамерних систем.

Запитання №7

«Наскільки добре виконують металопластикові вікна енергозберігаючу фунцію і як вберегтися від утворення конденсату на вікнах?»

- Враховуючи нинішню ситуацію із високими тарифами на комунальні послуги, особливо на газ та опалення, як ніколи гостро стоїть питання про заміну вікон. Кожен споживач повинен розуміти, що заміна вікон не зробить автоматично його будинок супертеплим. Є зовнішні стіни, дах, підлога, двері, які потребують утеплення. Лише комплексний підхід дасть позитивний результат. Але зараз поговоримо про вікна. За різними даними, через вікна втрачається до 40% тепла, а нашим завданням є звести цю втрату до мінімуму. Для вирішення цієї проблеми, ми рекомендуємо використовувати вікно з коефіцієнтом опору теплопередачі не менше 0,7 м2 К/Вт. Під цей показник підходить вікно VЕKA Q7 з двокамерним енергозберігаючим склопакетом. До слова, у Німеччині вікно такого класу хоча і є допустимим, але триває процес поступової заміни на вікна семикамерних профільних систем. Звичайно, ми відстаємо від німців у питанні енергозаощадливості років на 30, і у нас різні фінансові можливості. Але варто зважати, що дешеве вікно з однокамерним склопакетом тільки частково вирішить питання тепло- та шумоізоляції. А в деяких випадках може навіть нашкодити Вашому бюджету.

Не вдаючись у деталі фізичних процесів хочу сказати кілька слів про конденсат на вікнах. Найчастіше у появі конденсату на вікні люди звикли звинувачувати вікно, і «за компанію» фірму, яка це вікно продає. Як би це парадоксально не звучало, але виникнення проблеми лише частково залежить безпосередньо від вікна. Детальніше про це можна дізнатись на нашому сайті viknar.com.ua  у розділі «Статті».

Наостанок, при виборі металопластикових вікон хочу дати основну пораду  - обирайте «правильне» вікно і Ви отримаєте продукт, який прослужить довго, збереже гроші та зробить оселю затишною і теплою!

 

Адреси: магазин «Вікнар Північний», вул. Черняка 26.
e-mail: viknar.rivne@gmail.com
Контактні телефони: тел. (097)940-23-33, (097)147-36-37

 
Магазин «Вікнар Центральный» вул. Сагайдачного 4а.
Контактні телефони: тел. (098)343-35-50, (097)147-36-37
 
на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.