Велопрофанація: Мер Рівного саботує концепцію велосипедного міста

Доки Львів та інші прогресивні міста розвивають інфраструктуру європейського зразка, будують велодоріжки, Рівне упевнено пасе задніх. І буде пасти й надалі. Бо міський голова Рівного вперто не чує громадських ініціатив велосипедних спільнот та не бере до уваги досвід європейських міст. Натомість у парку «Хімік» для галочки і гарної картинки роблять нікому непотрібну велопішохідну доріжку. Яким же має бути «велосипедне» Рівне, читайте в матеріалі.

Всіх потішили гарні картинки в ЗМІ з оновленого парку «Хімік». Велосипедна доріжка, пляж, мотузковий парк. Тут Володимир Хомко із впертістю барана вирішив реалізувати свою геніальну ідею - спорудити велодоріжку для двоколісних прогулянок. Так би мовити вбити двох зайців: І картинку гарненьку для міста зробити, і змусити набридливих велосипедистів відчепитися.

Мовляв, дивіться, який ми парк зробили і для людей, і для дітей, і для мам, і для велосипедів, і для коней. Тільки таке "тяп-ляп" більше схоже не на європейське місто, а на євроремонт руками таджиків. Реконструктори не подумали про водовідведення в парку. Бо дощова вода змиває не тільки пісок із пляжу, а й руйнує і затоплює велодоріжку.

А розрекламоване будівництво велодоріжки вилилось у асфальтування ще ста метрів парку. До слова, воно не дороблене. Це можна побачити на фото.

Ну, словом, можна гуляти з коляскою або без, що люди й роблять. Але їздити на велосипеді доводиться так же, як на тротуарі, бо велодоріжка не розмічена окремо. 

Власне, здогадатися, що тут проходить велодоріжка, можна тільки за дорожніми знаками (!), які позначають доріжку в парку як пішохідну зону. Пішохідну, Карл! В парку, Карл! Тут пішохід все одно має перевагу. Все. Хоча експерти відзначають, що виносити таким чином транспорт у пішохідну зону – злочин.  

Чесно, пробував визначити схему доріжки за цим знаками і не зміг. Хоча квест вийшов непоганий. А тепер увімкнемо логіку, якою оперує Хомко. Виходить, велосипедисту треба принести двоколісного друга в парк у руках або привезти на авто. Потім довго збивати пішоходів у парку, щоб об’їхати і знайти всі знаки та таким чином покататися саме по доріжці.  Як грамотно встановлені знаки, демонструє лише одне фото. Усе зробили «тяп-ляп», і дивляться вони загадково одне на одного. І розставленні тупо на території парку, як туристичні вказівники!

Мер активно піарить перед виборами спорудження доріжки, на це витрачаються комунальні кошти. Але ніхто досі не показав ні проекту реконструкції, ні його кошторису. Можливо, замість такої профанації краще було кошти витратити на ремонт тротуарів? Бо доїхати до парку проблематично. Гляньте фото.

І чому Володимир Хомко після цього всього нарікає на активістів? Велосипедисти Рівного два роки пояснювали йому, для чого потрібні велодоріжки і де. А ще наголошували, що в парку їх облаштовувати не варто. Втім, мер залишився на своєму – буду робити в парку і все. А ви всі - барани. Хоча воно ж завжди так: хіба може зрозуміти чиновник мешканців міста, коли вони їздять на роботу на велосипеді, а його задницю возить зручне авто за міський кошт? Питання риторичне.

Фото прес-служби міського голови, де йому показують проект парку. 

 Що хоче громада?

А тепер давайте згадаємо, що пропонувала зробити громадаРік тому велосипедисти висловили свої вимоги до міського голови, серед яких облаштування велопарковок біля громадських і торгівельних закладів та держустанов, також створення умов для зручного та безперешкодного пересування велосипедистів.

Першим кроком втілення програми в життя є створення постійно діючої робочої групи, яка складатиметься зі спеціалістів та представників громадськості, що стежитиме за втіленням програми, даватиме свої зауваження і пропозиції.

Другим кроком - внесення зміни до стратегічного плану економічного розвитку міста та замовлення схеми велосипедних шляхів міста Рівного з пояснювальною запискою, яка міститиме конкретно визначені види велошляху (велодоріжки, велосмуги), покриття, ознакування (розміщення знаків), пропозиції щодо влаштування перетинів велошляхів із іншими елементами вулично-дорожньої мережі, конструкції велосипедних стійок, стандартів їх розташування, технічні вимоги щодо влаштування місць для паркування велосипедів. А також проведення постійної кампанії популяризації велотранспорту в місті з дотримання правил дорожнього руху, особливо серед неповнолітніх.

У велоактивістів вже є приблизна схема розміщення велодоріжок у Рівному.

- Цю схему, яку ми отримали в результаті роботи велоактивістів, серед яких були і інженери-містобудівельники, і архітектори, і ті, хто щодня використовує велосипед як основний вид транспорту. Але ця схема є концептуальною, зважаючи на те, що в нас не було досліджень із насиченості руху на тих ділянках, не було інших вихідних даних. Тому і ця схема велошляхів була запропонована як основа для подальших досліджень. Взявши її за основу, науковці мають провести дослідження за методиками, які використовуються в усьому світі. Тоді буде результат, і та ж карта велошляхів, - розповів один із ініціаторів створення велоінфраструктури у Рівному Сергій Ковальчук.

Велоактивіст наголошує: програма розвитку велоінфраструктури - це не лише побудова велодоріжок.

- Це ціла кампанія популяризації велотранспорту як елементу комплексної транспортної системи міста, яка може і повинна вирішити багато проблем, - говорить Сергій Ковальчук. - Тим більше, що є безліч прикладів як країн Європи, так і третього світу. Головне завдання - зробити так, щоб рівняни зрозуміли і захотіли пересісти на велосипед, а для того повинні бути створені безпечні і комфортні умови.

 

Як у інших містах?

 

Довідка

Велодоріжка — це найбільш якісний елемент велосипедної інфраструктури, що фізично відділяє велосипедистів від автотранспортного потоку. Велодоріжки необхідні на завантажених і швидких дорогах, на завантажених магістральних велосипедних маршрутах. Велосипедні доріжки приваблюють і надають впевненості велосипедним новачкам, але їхнє створення потребує значного простору і коштів. Вони дуже безпечні на прямих ділянках, але доволі небезпечні на перехрестях.

Велодоріжки рекомендовані вздовж завантажених доріг і вулиць, де присутність велосипедистів на проїжджій частині є небезпечною через високу інтенсивність і швидкість механічного транспорту.

Велодоріжка — це частина дороги або вулиці, передбачена спеціально для велосипедистів. Її використання для велосипедистів є обов'язковим, в той час як автомобілям не дозволено їздити або стояти на ній. Вона йде вздовж дороги, але є фізично відділена від проїжджої частини, горизонтально — відстанню, або вертикально — підняттям на вищий рівень. Велодоріжка може також мати свій власний маршрут, незалежний від вулично-дорожньої мережі. В такому випадку її називають незалежною.

Коментарі

Ваші вело-доріжки нафіг нікому нетреба. Ті хто жив у львові або в києві той знає шо по ним ніхто ніколи неїздить. Скільки помилок у тексті? Освідченна людина писала)))

Ні вони там не їздять - вони там на гелікоптерах літають)))) Явно людини - мінус була у Львові та Киеві! А ще у Европі! Все так досконало знае))) Така освідченна відповідь з помилками))))

Ви вважаєте, що не потрібно, громадські активісти вимагають щоб були. У всіх розвинених державах і містах вони є, тому і в Рівному повинні бути!

Ваші вело-доріжки нафіг нікому нетреба. Ті хто жив у львові або в києві той знає шо по ним ніхто ніколи неїздить.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.