Ревізори маршруток: рівняни борються з хамством водіїв автобусів

Рівняни все частіше скаржаться на хамство у маршрутках та недотримання графіків руху окремих маршрутів. А у вихідні не можна передбачити, чи доїдеш ти о 22 годині додому маршруткою, чи ні. Як із цим боротися, дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

 

Все частіше у соціальних мережах з'являються скарги на водіїв:

"В Рівненських маршрутках нова мода – спочатку хамити пасажирам, а потім при проханні повідомити хто водій та перевізник не надавати цю інформацію. Цікаво, що хамлять до пенсіонерів, які не можуть за себе постояти. За останній тиждень двічі стикнувся з таким неподобством. Спочатку 17 червня їхав вранці автобусом маршрут №33. Водій спочатку в місці, де не можна робити висадку пасажирів, випустив одну жіночку, але перед носом старої бабульки двері зачинив. Потім грубив двом іншим пасажиркам, які хотіли проїхати по посвідченню, при тому, що в автобусі було всього 3 пасажира, і всі явно не пенсійного віку. При цьому ж не забуваючи розмовляти по мобілці під час руху автобусу. На моє прохання, на кінцевій надати інформацію про перевізника – відмовився. Прийшлось фотографувати. Думав віднести заяву в управління, але якось забігався і забув.

Сьогодні інша історія. Сідаю на 49 автобус, і згодом сідає ще жіночка по посвідченню. Водій в хамській манері починає їй розповідати, що він вже втомився возити пенсіонерів (цікаво, що сам чи пенсійного чи передпенсійного віку). Я знову підійшов і поцікавився хто є перевізник. Знову відмова, в цей раз під приводом, що перший день працює в цьому автобусі і не знає хто перевізник. Але жіночку пустив і в цілому заткнувся. 

Я вирішив знову сфотографувати цей автобус і на моє здивування, виявилось, що це один і той же автобус, і скоріш за всього той же водій.

Беручи до уваги прислів’я, що "Зло перемагає, коли добрі люди нічого не роблять", буду змушений, в п’ятницю нести лист скаргу в управління, що відповідає за перевізників. Потім повідомлю про результат. Що мене дивує, ніхто з людей ні в перший раз, ні в інший, не заступилися за літніх людей. Моя хата скраю, продовжує жити в головах наших людей. Не будьте байдужими, заступайтеся за інших, хтось заступиться за ваших рідних, коли вас не буде поряд. Я в це вірю". - написав виконавчий директор ФК "Верес" Євген Донцов на своїй сторінці у "Фейсбук".

Президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук погоджується, що проблеми недобросовісних водіїв є:

- З одного боку, рівняни хочуть, аби у транспорті був дешевий проїзд, з іншого - якісне обслуговування. На жаль, ці дві речі в даній ситуації несумісні. У цьому є дуже велика вина і водіїв, і перевізників. Я особисто стежив, як їздять 43 та 44 маршрутки. Вони курсують згідно з графіком. Проте у вихідні дні закінчують рух о 20 годині і їздять із великим інтервалом. Те ж саме стосується і 37 маршруту. Я порушував це питання. Але поки що тяжко вплинути на водіїв. У вівторок в управлінні транспорту і зв'язку ми зробимо нараду і запросимо водіїв 37 маршруту, щоб визначити, в чому причина такого недобросовісного ставлення до роботи, і вирішуватимемо, що робити. Перевізники надали нам графік руху, проте, як виявилось, вони його не дотримуються. Також проводимо бесіди із водіями на тему хамства. Є випадки, коли ми їх звільняли. Також напрацьовуємо базу, куди вносимо водіїв, які постійно хамлять на роботі, щоб це стало сигналом для майбутнього місця роботи. Ми намагаємося зі свого боку зробити все можливе, щоб таких випадків було якомога менше. Якщо рівняни стикаються із неприємними ситуаціями, вони можуть звернутися до перевізника, закон зобов'язує вказувати його прізвище, ім'я та контакти. Або можна звернутися в управління транспорту і зв'язку чи на гарячу лінію: 45-45-47.

Як розповів Валентин Демчук, у Рівному зараз активно обговорюють запровадження нічних маршрутів:

- Також ми розглядатимемо питання щодо нічних маршрутів. Це реально зробити. Планується, що кілька маршруток курсуватимуть із різних кінців міста, але вартість тут буде не 3 гривні. Це питання ми обговорюємо.

Начальник міського управління транспорту і зв'язку Віталій Миронюк також визнає наявність проблеми із водіями та недотриманням графіку руху і пояснює, у чому причина:

- Ми маємо багато звернень рівнян щодо того, що маршрутні таксі не дотримуються графіку руху. Вони не завжди розпочинають рух о 6 ранку і не завершують о 23. І це пов'язано з ситуацією, яка склалася на ринку пального, і бажанням зекономити. Погоджуюсь, що 43 і 44 маршрути закінчують свою роботу дуже рано, о 19:30. Та сама ситуація із 37 маршрутом, який закінчує рух о 19, а має працювати до 21 години. У вівторок ми проведемо нараду, на яку запросимо водіїв 37 маршруту, і запитаємо, у чому причина. Ми почали працювати з водіями і нагадувати про правила і совість. Наприклад, кінцевий час руху маршрутів має бути таким: №47 має працювати до 23:10, №45 - до 23:00, № 51 - до 22:30, №39- до 22:12. Це орієнтовний графік, проте, на жаль, він не дотримується. Проблеми і справді є, ми реагуємо на кожне звернення громадян і вживаємо заходи щодо неналежного виконання правил водіями та перевізниками.

Ще однією проблемою є хамство з боку водіїв. Нещодавно стався випадок, коли водій маршрутки №64 відмовився їхати далі, а хотів висадити жінку біля "Фоззі". Це неприпустимо, і цей водій буде покараний. Щоразу доносимо до водіїв те, що з людьми потрібно спілкуватисяз повагою. Також даємо негативні рекомендації недобросовісним водіям.

Віталій Миронюк розповів, що у серпні - вересні буде проведений експеримент щодо нічних маршрутів:

- Також ми вивчаємо питання запровадження нічних маршрутів. Спілкувалися із колегами зі Львова, то вони розповідають, що нічні маршрути дещо невигідні. Ми зацікавлені у цій ідеї. Але потрібно вивчити і прорахувати всі деталі, крім того, визначити, які перевізники хочуть взяти участь у цьому експерименті. Плануємо, що запровадимо пробний етап у серпні-вересні, але поки що це лише плани.

Влітку пасажиропотік впав на 28%, через відпуски, канікули у студентів та економ-режимом рівнян. Тому бачимо деякі проблеми. Але не варто мовчати про недобросовісне ставлення водіїв, а скаржитися, і Вас неодмінно почують. А при бажанні водіїв, проїзд у громадському транспорті може бути комфортним і не завдавати багато клопоту.

 

Коментарі

43 і 44 маршрутки то звісно не найчастотніший транспорт. Днями чекав 43, бачив як перед носом поїхала одна, то наступна за 27 хвилин з'явилася. Водій сказав що перед ним графік хтось пропустив, бо не було пасажирів(вівторок, біля 1 години дня). Однак був дуже чемний, перекинувся з ним кількома фразами і дізнався, як вони їздять, до коли і чим на всяк випадок можна виїхати з Золотіїва якщо вони не їхатимуть. Тому не ставитиму всіх водіїв під одну лінійку. Щодо збитковості нічних маршрутів, то перевізники п*здять не менше ніж про денні. Вони вперто не видають даних про мінімальну кількість пасажирів потрібну для переходу межі збитковості і отримання прибутку, і тільки ниють та ниють про те що в них все так погано. Завжди всі дані беруться від третіх осіб, ніколи нема відкритості в процесі збору інформації. Це стосується як міських, так і міжміських маршрутів. Ніхто би не працював собі в збиток, вони б пішли з цього ринку, аби все дійсно так погано ішло.

Хочу підтримати обговорювану наболілу тему щодо руху маршруток, зокрема, №34. Тут виникає проблема із доїздом даних автобусів до кінцевої зупинки у ранкові години 7.00-8.00. Зазвичай зупинка "Газовик" настільки приваблює водіїв, що вони забувають доїхати до зупинки "Зоопарк". На запитання до водія "З яким інтервалом рухаються маршрутки?" пролунала відповідь (дослівно): "Кому як получається". Ким затверджений такий новий графік? Чому ми бачимо чухі промахи, а на свої завжди знайдемо виправдання?

Маршрутки належать ментам, хоча формально записані на їх "успішних" жінок бізнесменів, кумів, сватів, братів. Це добре всім відомо. Водії маршруток ведуть себе нахабно на дорогах та з пасажирами тому що знають що їх господарі впливові люди і їх захистять від всього що завгодно. Тому доволі часто у рівненських маршрутках можна відчути як від водія тхне алкоголем навіть через двері на зупинку. Ситуація тупикова, як і з бурштином ...

А може просто слід розпочати розривати угоди з підприємцями перевізниками, водії яких провинилися чи не виконують рейсів у вечірній час, а не проводитии профілактичні бесіди.
Постараюся направити запит, скільки скарг було зафіксовпно протягом 3 років на роботу маршрутчиків, скільки з них підтвердилося і скільки угод було розірвано. Стане ясно, хто кого покриває.
А Демчуку слід прикрити рота, бо де та його луцька хвірма, яка готова була впровадити електронний квиток замість корейців?

пора хамів- перевізників відсторонити від обслуговування населення, а маршрути передати у обслуговування державних або комунальних компаній,

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.