Як рівнянам підготуватися до купання на Водохреща?

Купання в ополонці на Водохреща сьогодні дуже популярне. Українці вірять, що у цей день вода має цілющу силу, тож завдяки пірнанню можна зміцнити організм і зарядитися позитивною енергетикою на увесь рік. Проте занурення в ополонку один раз в році 19 січня - сильний стрес для організму. Щоб не нашкодити здоров'ю, робити цього без підготовки не варто. Кому протипоказано купання у холодній воді, як підготувати організм до занурення у крижану воду, читайте далі.

 

В першу чергу, якщо Ви вирішили зануритися в водохресну воду, потрібно твердо вирішити для себе – навіщо Ви це робите? Якщо, крім спортивного азарту або інтересу, жодних аргументів не знаходиться, то краще зачекати з цим. Все має йти від душі і на благо.

Водохреща – релігійне свято. В цей день вода набуває цілющих властивостей і освячена самим Господом Богом. Тому робити це потрібно з вірою в нього. Щоб набратися цілющих сил від води, не обов’язково занурюватися повністю. Багатьом це не під силу, враховуючи фізичні можливості.

Щоб підготувати організм до купання в ополонці на Водохреща, спочатку 2-3 дні обливайте холодною водою передпліччя та гомілки упродовж двох секунд, наступні 2-3 дні - руки та ноги, і лише коли організм адаптувався до холоду, можна обливати все тіло. В останню чергу потрібно обливати холодною водою голову. Завершувати процедуру варто контрастним душем.

Необхідно дотримуватись основних правил:

- занурюватися (купатися) варто у спеціально обладнаних місцях біля берега, бажано поблизу рятувальних станцій, під наглядом рятувальників;

- безпосередньо перед тим, як зануритися в крижану воду, необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку;

 - занурюватися краще по шию, не намочуючи голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Не варто стрибати у воду та занурюватись із головою через те, що це збільшує втрату тепла та може викликати холодовий шок. Заходячи у воду вперше, необхідно швидко досягти потрібної глибини, але не плавати. Пам'ятайте, що холодна вода може викликати прискорене дихання;

 - перебувати у воді можна не довше однієї хвилини. Щоб ​​уникнути переохолодження організму, краще обмежитися 5-10 секундами;

- після купання необхідно розтерти тіло рушником і одягнутися в сухе. При цьому одяг і взуття мають бути простими, з мінімальною кількістю гудзиків,  застібок і шнурівок. У разі оніміння пальців слід потримати їх на шиї або животі кілька секунд, зігріти диханням і продовжити одягатися.

- якщо з вами дитина, стежте за нею під час занурення в ополонку;

-  при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

-  при вході у воду намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

Категорично забороняється вживати перед та після занурення у воду спиртні напої. Алкоголь розширює судини. Це істотно збільшує втрату тепла. Також не рекомендується палити - це порушує кровообіг і збільшує охолодження організму. Наприклад, одна викурена цигарка знижує температуру шкіри пальців ніг на 1 градус.

Кому варто відмовитися від купання в ополонці:

Утриматися від купання необхідно людям, які мають проблеми зі здоров'ям:

  •   запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;  
  •    серцево-судинні захворювання;
  •    епілепсія, перенесені травми черепа;
  •    склероз судин головного мозку;
  •    неврити, поліневрити; цукровий діабет, тиреотоксикоз;
  •    глаукома, кон'юнктивіт;
  •    туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;
  •     нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;
  •     виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;
  •    венеричні захворювання.

Кажуть, що після занурення в ополонку ніколи не захворієш і під час самого занурення не відчуєш холоду. Це все не так, захворіти можна на раз-два, якщо нехтувати елементарними правилами.

Священнослужителі стверджують, що буде достатньо і вмиватися ранковою водою. Це теж залучає вас до таємного обряду купання.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.