Щоб отримати субсидію у Рівному, потрібно...

Сьогодні оплата за комунальні послуги значно спустошує кишені українців. Тарифи зросли, а заробітні плати та пенсії - ні. Проте значно спростилася процедура отримання субсидій для людей, які цього потребують. Було розроблено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами та нові механізми соціального захисту споживачів. Пропонуємо ознайомитися із презентацією, у якій визначені основні норми та нормативи. Отож, скільки необхідно споживати води, газу та електроенергії, аби отримати субсидію, читайте далі.

 

 

В Україні запровадили проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), основною метою якого є підвищення енергетичної безпеки. Експерти проаналізували витрати енергії у державі та розробили стратегію вирішення даної проблеми. 

Цілями проекту є удосконалення енергетичної політики, розвиток енергоефективності; збільшення інвестицій в енергетичний сектор.

Проект МЕР працюватиме на національному та муніципальному рівнях. Його бюджет становить 13,5 млн. доларів США. Проект розрахований на чотири роки.

Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), для опалення житла у разі використання газу для опалення – 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу.

Звертаємо увагу, що у Постанові передбачено застосування регіональних коригуючих коефіцієнтів до соціальних нормативів користування послугами газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення (додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409).

Соціальні норми житла для оплати користування житлом/утримання житла та централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання):

Соціальні норми житла громадянам, які мають пільги на оплату житлово- комунальних послуг:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки енергії ми споживаємо і як підвищити енергетичну безпеку в Україні?

Соціальні нормативи користування послугами водопостачання, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:  

Соціальні нормативи користування послугами газопостачання, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оформити житлову субсидію? Поради рівнянам

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року встановлені зменшені соціальні нормативи на послуги з електропостачання. Такий підхід обумовлений тим, що Уряд вживає енергоощадні заходи. Зокрема, заплановано поступовий перехід на нові технології щодо застосування енергоефективних засобів освітлення (люмінесцентних ламп тощо).

 

Презентацію розробив старший технічний консультант з альтернативної енергетики проекту МЕР Олексій Соломаха.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.