На Рівненщині почали оформляти ID-картки

З 11 січня міграційна служба Рівненської області розпочала прийом заяв на отримання паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм (ID-картка). Оформлення та видача документів здійснюватиметься територіальними підрозділами управління ДМСУ в Рівненській області.  ID-картку можна отримати протягом 30 днів із дня подачі заяви або в терміновому режимі протягом 10 днів. Разом з тим,звичайний паспорт громадянина України буде дійсний на рівні з ID-карткою.

 

На чіп, який буде містити новий паспорт можна буде нанести - відцифроване обличчя, електронний підпис, відбитки пальців, місце реєстрації та інші дані за бажанням громадянина. Перша картка буде видаватися за місцем реєстрації, або за місцем попередньої приписки. Наступні можна буде отримати в будь-якому відділі видачі карток. Першими їх отримають 16-річні громадяни безкоштовно.

В області встановлено станції для прийому документів нового зразка (м.Рівне, м.Дубно, м.Рокитне, м.Кузнецовськ, м.Березне, м.Сарни, м.Дубровиця). У тих територіальних підрозділах де не має обладнання, громадянам тимчасово  будуть видаватися  паспорта  старого зразка (книжечки).

Разом із запровадженням ІD-карток, міграційна служба здійснюватиме наповнення Єдиного державного демографічного реєстру – електронної бази даних, на основі якої буде  здійснюватися ідентифікації осіб. Обов’язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, отже громадянам немає сенсу поспішати із отриманням ІD- картки.

Новий документ видаватиметься громадянам України замість паспорта громадянина України (книжечка), є значно більш захищеним від підроблення та призначений для підтвердження особи та громадянства на території України. Завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.

На чіп буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. 

За досвідом європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4-5 років, протягом 2016 року міграційна служба розраховує видати понад 2 млн документів нового зразка.

Для оформлення  першого паспорта громадянина України по досягненню  16-річного віку необхідно звернутися до територіального підрозділу УДМС за місцем проживання та надати свідоцтва про народження.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.