Експерти розповіли рівнянам, що впливає на вартість пального

За результатами моніторингу ринку, який проводить відповідна експертно-аналітична група, низка автозаправок з 16 січня цього року розпочала зниження цін на бензин та дизельне пальне. Це стало реакцією на домовленості нафтотрейдерів, які було досягнуто на нараді в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, йдеться на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

 

Під час наради Міністра енергетики Володимира Демчишина також було досягнуто домовленості про оприлюднення чітких правил формування цін на пальне, зрозумілих та відкритих для споживача та ринку.

 - На фоні сталої тенденції зниження ціни на нафту таку ж тенденцію  мають показати ціни на заправках в Україні, і ми будемо говорити з  трейдерами чому так не відбувається. Ми, в міністерстві, чудово  розуміємо, що сьогодні на ціну бензину та дизеля впливає і високий  курс долара до національної валюти і ставки акцизу. Але якщо ми  будуємо ринкову економіку, люди мають відчувати всі її переваги, -  сказав міністр енергетики Володимир Демчишин.

Комерційний директор мережі АЗС «ОЛАС» Олег Хомич розповів від чого залежить вартість пального:

 - Вартість бензину залежить не лише від вартості нафти, а й від  курсу долара та євро і розміру податків. Тому якщо держава  підніматиме податки та курс іноземної валюти зростає, відповідно  зростає і вартість пального для пересічного споживача.  Якщо ж курс  є стабільним і податки не збільшують – відповідно і вартість  пального не підвищується. Сьогодні у мережі автозаправних станцій  ОЛАС встановлені ціни, які рекомендує  Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. Дизельне пальне коштує 15, 4 грн за літр, а А-95 бензин – 18,45 грн.

 

 

 

Міністерстві енергетики та вугільної промисловості оприлюднило інфрмацію про те, яким чином відбувається розробка роздрібних цін на пальне. ( інформація станом на 16 січня):

Згідно інфографіки у вартість дизельного палива входять такі показники: ціна імпорту, яка становить 38%, податки - 33%, логістика - 7%, витрати та націнка - 22%.

Згідно інфографіки у вартість пального входять такі показники: ціна імпорту, яка становить 39%, податки - 40%, логістика - 5%, витрати та націнка - 16%.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.