Чверть мільйона гривень для краєзнавчого музею надасть забудовник на Толстого

Забудовник, що здійснює будівництво багатоповерхівки у Рівному на вулиці Толстого, 10, пропонує активістам створити благодійний фонд для розвитку та підтримки Рівненського краєзнавчого музею, який, як визнали фахівці, перебуває в аварійному стані. Після того, як фонд буде офіційно створено компанія виділить для потреб Рівненського обласного краєзнавчого музею 250 тисяч гривень. Про це повідомили представники забудовника на прес-конференції 28 березня.

 

Про ініціативу створення фонду розповіла представник компанії-забудовника Людмила Синюк:

 - Сьогодні ми зібрались для того, аби в присутності ЗМІ заявити, що як тільки з’явиться благодійний фонд, наша компанія першою зробить на його рахунок внесок у розмірі 250 тисяч гривень, - повідомила пані Людмила.

За словами Людмили Синюк, компанія виступила з такою ініціативою в односторонньому порядку, адже краєзнавчий музей має чимало проблем, проте деякі чиновники і активісти поставили собі за ціль не допомогти музею, а за будь яку ціну, використовуючи в тому числі і незаконні методи, зупинити будівництво житлового будинку на Толстого, 10.

Пані Людмила акцентувала увагу на тому, що на сьогоднішній день, аж поки не підняли тему будівництва на Толстого, ніхто проблемами музею не переймався. А також розповіла про те, що будівельна компанія неодноразово виходила з пропозиціями допомогти Краєзнавчому музею (облаштування фасаду, благоустрій прилеглої території), тобто готова до співпраці.

Забудовники планують всіляко долучитися до створення благодійного фонду, надати ініціативній групі всіляке сприяння, організаційну та юридичну підтримку, допомогу в створенні, реєстрації та адмініструванні фонду.

- Ми виступили з ініціативою створення фонду, але вважаємо, що його діяльність має очолити громадськість, ми ж, зі свого боку, окрім фінансового внеску, обіцяємо допомагати активістам, які справді хочуть допомогти музею, а не використовують його як аргумент у підкилимних іграх. Сьогодні ми публічно виступаємо з ініціативою по створенню фонду, і вже найближчим часом звернемося до громадських активістів, журналістів та науковців з пропозицією увійти до ініціативної групи та керівних органів благодійного фонду,- повідомив керівник юридичного департаменту забудовника Микола Сміховський.

За словами представників забудовника, вони хотіли б бачити серед керівників фонду зокрема журналіста каналу РТБ, історика за фахом Олексія Бухала, а також редактора порталу “Четверта влада” Володимира Торбіча, проте цей перелік не є вичерпним, і представники громадянського суспільства, ЗМІ, наукових кіл, які справді хочуть допомогти краєзнавчому музею можуть долучитися до керівництва фонду та його діяльності.

Свою думку висловив і головний інженер проекту Андрій Григорчук. Він зазначив, що Краєзнавчий музей вже багато років знаходиться в дуже поганому стані і деякі частини цієї історичної будівлі взагалі непридатні для експлуатації, тому можна зрозуміти перестороги музейників.  Але навіть такі перестороги було враховано під час проектування будинку. Технології під час його будівництва було підібрано такі, які не принесуть жодної шкоди жодній з оточуючих будівель. Крім зведення будинку, забудовник бере на себе благоустрій території, та ремонт під'їзних шляхів, які, до слова теж не в найкращому стані."Не можна залишати занедбаний пустир, потрібно будувати щось гарне" - підсумував Андрій Борисович.

Представники забудовника закликають рівнян не вважати, внесок у благодійний фонд спробою підкупити громадськість Рівного:

- Наші опоненти можуть сказати, що ми намагаємося купити лояльність рівнян, дати хабар місту. Але це не так, - запевнила Людмила Синюк. - Ми ще раз, і ще раз наголошуємо: ми теж рівняни, і ми хочемо показати приклад того, як соціально-відповідальний бізнес допомагає місту і містянам. Саме разом ми зможемо показати чудовий приклад соціального партнерства, коли активні громадяни і бізнес гуртуються для вирішення актуальних проблем.

 

на правах реклами