У рівненській фотовиставці показали війну миротворців в Конго

Вчора, 29 травня, в арт-кав’ярні «Salvador Dali» відбулося відкриття фотовиставки «Миротворці». Автором робіт є миротворець у ДР Конго Віктор Шубец.

Основу українського миротворчого контингенту місії ООН в Конго складають військовослужбовці 13 армійського корпусу, що в Рівному.

Для митця 29 травня – подвійне свято. Адже рівно шість місяців тому, саме цього дня, українські миротворці другої ротації з трапу літака зійшли на конголезьку землю.

Самого автора, котрий фотографією займається вже 15 років, але тільки зараз вирішив спробувати себе, як фотохудожник, на урочистому відкритті не було, оскільки він перебуває в Конго. Проте кореспонденту «ВСЕ» вдалося поспілкуватись з Віктором Шубцем.

«Ідея зробити виставку саме з нагоди Дня миротворця у мене виникла декілька років тому. Та ті фотографії друзів, які я бачив, мене не влаштовували – здавалося, що в них немає художнього елементу. Хотілося зробити свято в першу чергу для миротворців, які тут разом зі мною. А також для їхніх рідних, які вдома сумують за своїми чоловіками, татами, братами та синами…

Далеко не у всіх миротворців є з собою фотокамера, а я як журналіст, за весь час практично не випускаю її із рук. Я вперше виконую миротворче завдання Місії ООН, тому для мене все цікаво. За весь час мною зроблено більше десяти тисяч фотографій і я не збираюся на цьому зупинятися.

Це моя перша виставка. Маючи таку можливість, я вирішив порадувати око рівнян і показати те, як живуть миротворці в Конго. Знаю, що наступному разу бути. Після повернення в Україну маю бажання показати землякам ще більше цікавіших фото.

Чому саме арт-кав’ярня «Salvador Dali»? А тому, що я сам там частенько буваю. Більше того – це ж перший у Рівному заклад, де можна отримати насолоду від творів фотомистецтва. Саме тут були започатковані такі відомі проекти як «Провідні фотохудожники світу», «Провідні фотохудожники України», «Кращі фотоклуби України».

Я переслав електронною поштою з Конго в Україну сотню фотографій, з яких Олександр Купчинський та його співробітники відібрали та надрукували двадцять чотири», - поділився автор фотовиставки Віктор Шубец.

Під час відкриття фотовиставки «Миротворці», котра триватиме до 14 червня, відвідувачі мали змогу насолодитись не тільки фотографіями, а й піснями у виконанні Олександра Шальних.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.