Як мер Рівного з півсотнею чиновників погуляв в Любліні. ФОТО

Побачити історичний факт – підписання угоди про партнерство між Рівним та польським містом Люблін вирішили понад півсотні рівненських чиновників, депутатів та бізнесменів. Офіційний документ мер Рівного Володимир Хомко підписав на Конгресі культури східного партнерства в Любліні, тим часом рівненські делегати почастувались на фуршеті та помилувались історичним містом-партнером.

 

Конгрес Культури Східного Партнерства проходить у Любліні вже втретє. У роботі шестиденний форум об’єднує кращих представників з країн Євросоюзу, а також України, Росії, Білорусі. Разом вони демонструють не тільки єднання політичне та економічне, а й культурне. Тим часом конгрес ознаменувався новинками. Цьогоріч Люблін офіційно здобув ще двох партнерів. Ними стали міста Рівне та Суми. Офіційну угоду про партнерство чиновники планували підписати під час першого дня конгресу.

Люблін і Рівне оголосили про співпрацю у травні 2012 року, а вже цьогоріч вирішили підписати угоду про партнерство. Обидва міста спільно здійснюють двосторонні і багатосторонні проекти в рамках «Програми транскордонного співробітництва Польща - Білорусь - Україна 2007-2013». Так само активно впроваджується проект «Розвиток малого та середнього підприємництва в Рівному та Любліні».

Перед початком конгресу Володимир Хомко гуляє центром Любліна та не підозрює про присутність українських журналістів. Офіційно з Рівного на конгрес міська влада не запросила жодного журналіста, окрім державного телеканалу «РТБ». Журналіст «ВСЕ» потрапив на форум завдяки реєстрації у мерії Любліна, повертаючись з Берліна після роботи на виборах до Німецького Бундестагу. 

Тим часом зала для делегацій була підготовлена на найвищому рівні.

Гостей конгресу зустрічали файні кобіти.

Першими рівненським гостями на форумі стали: бізнесмен та екс-секретар Рівнеради Юрій Торгун, головний податківець Рівного Михайло Калитюк, заммера Рівного Андрій Філін, міський голова Рівного Володимир Хомко, бізнесмен Олег Каштан. Супроводжувала поважних гостей начальник відділу міжнародних зв’язків Рівнеради Олена Петрів.

Володимир  Хомко з українськими і польськими колегами.

Урочистий момент-підписання угоди.

Володимир Хомко та мер Сум Геннадій Мінаєв ( в центрі) обговорюють наслідки підписання угоди.

Олег Каштан спілкується з польськими колегами.

А Андрій Філін уважно вивчає нагороду Ради Європи для Любліна.

Варто було закінчитись офіційній частині заходу – спілкування плавно переросло в фуршет. Втім, вже за кілька хвилин журналіст відчув себе наче в Рівному. Адже до частування долучились кілька десятків рівненських чиновників та депутатів.

Виявляється майже півсотня делегатів з Рівного теж мали намір взяти участь у форумі. Однак на урочисте відкриття не встигли. Законослухняні митники не зважили на високий статус гостей, а влаштували рівненським автобусам «шмон по повній програмі». У підсумку основна частина делегації просиділа на кордоні три години і запізнилась на урочистості.

Заступник мера Рівного Сергій Васильчук пояснює Олегу Каштану  причину затримки.

Як виявилось, долучитися до співробітництва в рамках Конгресу Культури Східного Партнерства вирішили кілька десятків чиновників з виконкому. Зокрема начальник управління транспорту і зв’язку Віталій Миронюк, очільник управління економіки Микола Кирея, керівник управління торгівлі Ігор Остапенко, керівник оргвідділу Людмила Стригунова, керівник управління комунальною власністю Наталія Поліщук та інші.

Компанію їм склали і депутати Рівнеради. Зокрема керівники фракції «Батьківщина» Юрій Запорожець, керівник бюджетної комісії Рівнеради Едуард Галайчук. Засвітився на форумі колега заступника голови Рівненської ОДА Олексія Губанова, бізнесмен та «садовод»  Олексій Ситник.

Шановне паньство довго засмучуватись затримкою не стало, і долучилось до культурної програми та смачного частування. На вибір був чай, кава, соки, пиво та гарячіші напої та страви.  Однак відкрито спілкуватися та смакувати польською кулінарією в присутності журналістів наважився лише Володимир Хомко з найближчим оточенням. Мабуть, набирався сил після прогулянки. Решта ж делегації віддала перевагу духовній їжі та відправилась на вечірню прогулянку історичним центром міста Люблін.

На жаль, пресу з собою на прогулянку не запросили, як і погостювати в апартаментах, де проживатиме рівненська делегація.  Тим часом конгрес триватиме до 6 жовтня. Не будемо робити поспішних оцінок та поцікавимося у міської влади Рівного скільки чиновників увійшли в склад делегацій, яким коштом вони їздили, жили та харчувалися. А головне за яким принципом відбирались найкращі знавці міждержавної дружби міст, коли серед десятка доповідачів на форумі значиться лише ОДИН рівнянин. Решта ймовірно будуть активними слухачами. А ще подейкують, що розмір офіційної делегації лімітувався 12-учасниками. Хоча… Добре, що чиновники побачать хоч трошки Європи, процеси ремонту міських доріг та будівель за кошти місцевого та європейського бюджету.  Можливо їм сподобається такий стиль роботи. І у Рівному стане краще. 

Коментарі

ахах.. всі представники делегації з рівного жили в 5-ти зірковому отелі по одній людині в двомісному номері...
http://vk.com/yasikkkkkkk?z=photo21813743_311956857%2Fphotos21813743
http://vk.com/yasikkkkkkk?z=photo21813743_311933206%2Fphotos21813743

Котрий раз, читаючи статті переконуюся в некомпетентності та недолугості автора. Намагаючися все "висвітлити", навіть назву конгресу не зміг правильно прочитати "Конгресі ініціатив Східної Європи ". Фото гарні..., а от стаття на трієчку.

я не приховую хто я (адже мій нік тут написаний, і хто в курсі той знає) ... я не троль, але якщо помилка є, та щей така "дивна" ... то її потрібно виправити, а не називати людину тролем ..... якщо хто не зрозумів хто пише, ок, пишу щоб всі знали ... михайло юрчук / mc gonibez / міцик ... так мене легше буде взнати, і важче назвати тролем

Більше нема за що зачепитися,троль?

РІВНИМ? .... це типу РІВНЕ?

Оце все за кошти ЄС.

ГУЛЯЙ НАШ МЕР ХОМКО, ГУЛЯ РІВНЕ, БО НАШ МЕР ВЕСИЛИТСЯ

Народ, коли опалення дадуть?

Поляки шманали за те що польську делегацію ,яка приїзджала на день міста ,"ті що дай",обібрали на 100 євро,кажуть.Просто-удар у відповідь.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.