Депутати Рівнеради "фанатіють" від Іво Бобула, Пугачової,"Басти" та Дзідзьо

Рівненські депутати не тільки політики зі стажем, а й затяті меломани.  У перерві сесії Рівненської міської ради ми поцікавились музичними вподобаннями міських обранців. Від яких гуртів та композицій вони "фанатіють", читайте у спецтемі сайту "ВСЕ". 

 

Останнім часом сесії Рівнеради порівнюють із цирком, куди можна продавати квитки за гроші і тим поповнити спорожнілу міську скарбничку. До «продажу за гроші» ще не дійшло, втім простий смертний теж туди не потрапить. Депутати ухвалюють рішення, які суперечать закону. Над ними сміються люди. Але зараз про інше. Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати: "Скажи яку музику ти слухаєш і я скажу хто ти". Тому ми поцікавились музичими смаками міських обранців.

Одні дивувалися, інші - "відмахувались", а хтось - залюбки відповідав. Далі мовою оригіналу.

Депутат Рівнеради від "Батьківщиини" Марія Конощук відразу зраділа, коли почула, що мова йтиме не про політику.

- Я розпитую депутатів, хто яку музику слухає…

- Я всяку люблю. І рок, і українську, і сучасну.

- А які гурти подобаються?

- Ой… Віка, я не взяла політичне звернення і я його терміново шукаю, - чомусь знітилася депутат. Жінка почала перегортати папери на столі. – Якщо я його зараз не знайду, мені прийдеться бігти в офіс. Тому я перепрошую, можна потім?

Проте пізніше так і не вдалося поспілкуватися із Марією Конощук. Під час перерви, коли журналіст звернулася до депутата із тим самим питанням, пані Марія згадала, що має ще якісь термінові справи. Припускаємо, що з огляду на великий політичний досвід жінці легше спілкуватися на інші теми.

Директор ВАТ "Рівень", депутат з групи "Рідне місто" Мар’ян Года завжди помітний. Важко не помітити чоловіка з двометровим зростом, щирою посмішкою і сильним голосом. У перерві, коли життя у залі бурлить, депутат чомусь сидів самотньо за своїм столом. Ми підійшли із тим самим питанням.

- Яку ви слухаєте музику?

- Вчора із "Радіо Трек" телефонували, питали. Ну, мені краще сказати, яку я не люблю. Я рок не сприймаю, не люблю російську... Подобається мені лагідна, заспокійлива і …..

- Лірична?

- О, так, лірична, - радіє підказці депутат. – Так, лірична і навіть про кохання.

- А є якась улюблена пісня?

- Є такі пісні, які асоціюються із людьми. В мене є декілька пісень, які я і сам люблю в певному оточенні поспівати.

- Що співаєте?

- Та всяке різне, що прийдеться. Все залежить від тої... обстановки. Такі задушевні мені подобаються. Я вже такий дядько трохи старий. На вулиці осінь і про осінь люблю співати. Про осінь життя.

- Заспівати можете?

- Звичайно, мені українські пісні ближчі до душі. Не ті, що попсу співають, а конкретні речі. Коли у пісні є зміст. У того самого Іво Бобула є багато змістовних пісень. Він не є такий популярний співак, але такі ліричні пісні співає, про життя. Була б якась інша обстановка, я був би готовий виконати, - голосно сміється. – Ну не в сесійній залі, камери працюють.

- А може тихо, щоб ніхто не чув?

Мар’ян Года говорить майже пошепки:

- Я ж казав про осінь. У мене в цю осінь все погано от і осінь життя наступила, - чоловік хвилюючись і трішки збиваючись згадує сумні рядки пісні:

"А вже осінь прийшла у мій сад,

забагрянила пишний наряд,

затуманила вись голубу

і  ронила у серці журбу.

А вже осінь прийшла у мій сад,

я ж не кликав її - йди назад,

не обтрушуй зелені гаї

і не стукай у вікна мої…"

А що тут додати? Вичерпна відповідь.     

Депутат з групи "Рівне", начальник управління освіти Василь Харковець з ентузіазмом почав розповідати про музичні вподобання та ностальгувати за студентськими роками:

- Я всю музику люблю. Особливо 80-90-ті роки.

- Що саме?

- Аль Бано і Раміна Пауер.

- Можливо, окремі якісь пісні подобаються найбільше?

- Ну, я не пам’ятаю як вони звуться, але це їхні пісні, це ті пісні, якими ми вже свідомі були, вже студентами.

- А зараз щось із сучасності.

- Всі пісні люблю, особливо українські подобаються. Обробка у сучасному виконанні. Вважаю, що у нас зараз є багато хороших пісень. На жаль, немає національного продукту та думки на рівні Києва. У кожній області є свої гурти, які могли б прославляти Україну.

- То ви надаєте перевагу італійським і українським виконавцям?

- Ну чому? Я люблю і 80-ті роки слухати і ці… Господи… щось у голову не приходить... - Думає. – Композитор цей…

- Згадаєте, скажете. А російськомовні виконавці подобаються?

- О, Пугачова "Миллион алих роз", - сміється. – Ще цю вона співає… багато у неї насправді хороших пісень. А навіщо вам це? - Нарешті оговтався від запитань депутат.

Ми ще багато говорили про студентські роки депутата та минулі часи. Василь Харковець - це чоловік з яким можна говорити годинами. Проте потрібно було розпитати і інших. Наприклад депутата з "Батьківщини" Володимира Зиля.

- Я слухаю різну музику, в залежності від настрою, немає конкретно визначеного стилю.

- Може гурт якийсь подобається чи співак?

- Гурт… співак..., - наймолодший депутат думає.

- Може співачка?

- Важко сказати…З російської естради мені точно ніхто не подобається, а от із зарубіжної U2 та Moby… ну щось такого плану. Класика подобається. Вівальді  "Чотири пори року".  Ну-у-у-у в при-и-и-инципі, - Володимир згадує. - Також люблю італійську музику – Іглесіас, Паваротті – (мабуть має наувазі Лучано Паваротті, - прим. авт.) «Італійські тенори» (мабуть має на увазі італійське тріо «Три тенори» - авт.) -  теж подобаються.

Якщо з опери, то Кабальє, але не сучасну творчість, а ту, яка була в… часи. З україномовних мені не подобалася Руслана. Але коли вона приїздила у Рівне, то гарно зарядила публіку і після того почав її поважати, як співачку. Також подобається Пономарьов.

Колега Зиля по "Батьківщині", депутат Олександр Нестерук полюбляє слухати музику в автомобілі, а от в Америці слухає рівненських дівчат - гурт "Дуліби":

- Яку ви музику слухаєте?

- Я слухаю музику завжди, як їду в машині…

- А яку?

- Мені подобається і я це озвучував на РадіоТрек - "Eagles", "Готель "Каліфорнія". Дуже люблю українські пісні, у мене є диск, який мені подарували коли я їхав в Америку - Рівненський гурт "Дуліби" - дівчата. Українські пісні у сучасній обробці, але дуже.. Якби... Оте, як був за кордоном приємно слухати, тим більше, що рівненський гурт. Ну, а так я не знаю. Інколи слухаю Скрябіна, Скрипку… ну таких наших.

А ви на якомусь інструменті граєте?

- Ні, можу тільки на нервах пограти, - сміється. – Нє, ну не граю, але пробував колись на  гітарі грати. Виходило, але до логічного завершення не довів. А на нервах я не цілеспрямовано граю, це я так пожартував.

Звісно пожартував, ми посміялися. Проте останнім часом не жартує депутат Юрій Запорожець та і спілкуватися не дуже хоче.

- Можна вам задати питання?

- Після сесії, після сесії… Ідіть до… Осуховського.

На цьому і завершилася наша коротка розмова. Добре, що так. Бувало і гірше.

Депутат з промерської групи "Рівне" Тарас Максименко на сесію прийшов із гарним настроєм і новою зачіскою.  

- У мене питання, що не стосується політики.

- Оп-па! Таке буває?

- Яку ви слухаєте музику?

- Та саму різну. Від "Басти" і до... Під час тренувань (депутат займається тайським боксом - авт.) слухаю реп…е-е-е... такий жорсткий: російський, український.

- А що таке жорсткий реп? Це нецензурна лайка, так?

- Та нє, за здоровий спосіб життя за відношення до наркоманів, алкоголіків. Ну, у нас тематичний реп під час тренувань. Ми ж усі тренуємося, ніхто не п’є, не курить. Вдома слухаю електронну музику, "Ляпіс Трубіцкой": "Шут" і "Убєй раба".

Депутат голосно сміється, мабуть згадує останню сесію Рівнеради і слова названих пісень: "Завтра будет новый маскарад: рыцари, турниры, фейерверк и танцы. Шут наденет красочный наряд, будет бегать, прыгать и смеяться…".

Обличчя Тараса стає серйозним. Можливо від сумних думок про сесію згадує слова другої улюбленої пісні: "Выше светских законов - догмы церковных клизм. Слова, с детства знакомые - свобода и гуманизм. Взаимное уважение, радостный честный труд, мощное сердцебиение - избавят от рабских пут!".

Припускаємо, що депутата справді "мощне" серцебиття, адже він займається спортом.

- Я займаюся тайським боксом, - депутат стоїть з широко розставленими ногами та схрещеними на грудях руками. Всім своїм  виглядом ніби демонструє гарну фізичну підготовку. Ми оцінили. Тим паче, що розмова плавно перейшла у інший формат.

- Лірична музика не подобається, - відрізав Максименко.

- Такий собі жорсткий репер-боксер?

- Таке всяке подібне слухає моя дружина, а я ні. В мене не буває такого настрою і прагнень душі, щоб вимагала лірики. Ну.. майже не буває, - посміхається Тарас. – Коли я лірично налаштований, я лягаю спати і все проходить.

- У вісні, чи в ліжку?

- Нє-нє, - сміється. – Я просто лягаю і відпочиваю, оскільки ліричний настрій після важкого трудового дня чи після тренування, значить я перевтомився. Потрібно відпочити і ліричний настрій зміниться звичайною "двіжухою".

- Тобто ти ніколи не закохуєшся?

- Я не думаю, що лірична музика пов’язана з коханням.

- І що ніколи не хочеться романтично-ліричної атмосфери?

- Та нє, є ж різні уподобання та прояви закоханості. Кохання - це ж не тільки лірика... Це може бути щось "жошчє". Я не кажу ж там, що всі зараз там: "О-о-о, він любить жостко". Я не знаю. У мене немає прямої асоціації лірики і закоханості. До речі, якщо закоханість надокучає мені то я... Треба себе просто чимось нагрузити.

- Тарасе, а ти усвідомлюєш, що це може прочитати дружина?

- Канєшна, - сміється. – Закоханість - це такий стан, який триває недовго. Любов і подружжя - це інше. Я пірнув в ополонку і закохався… Ну в… життя на цілий день…

- І пішов займатися тайським боксом?

- Я закоханість взагалі не сприймаю. Це фізіологічний процес, який триває не довго, тому ставитися до нього серйозно я б не став.

- Ти закоханий у дружину?

- Я дружину люблю, - впевнено відповідає депутат.

- А закоханий?

- Я ж кажу – це тимчасовий процес. Спочатку це була закоханість, а потім переросла у любов.

Ми не стали «докопуватися», бо ж дружина може прочитати…

Депутат з групи "Рідне місто" Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що питання можна задавати будь-які. Бо немає чого боятися. Навіть політичні. Проте, ми не стали.

- Хочу задати вам питання, яке не стосується політики. Який стиль музики вам подобається?

- В залежності від настрою. Знаєте, буває такий настрій, коли хочеться послухати рок. Буває настрій, коли хочеться ніжної мелодії, просто, щоб заспокоїтися, і тоді я слухаю поп, - сміється і ніби оправдовується. – Нічого ж страшного. Іноді є такий "поп", що хочеться послухати. Іноді слухаю класику. А класику я слухаю тоді, коли у мене якийсь піднесений настрій. Я Баха люблю.

- А які саме композиції Баха подобаються?

- Ну.. різні.. всі його сонати. У мене є диск. Я його вмикаю коли мені хочеться більш піднесеного настрою.

- Більше подобаються україномовні чи зарубіжні виконавці?

- Звичайно мені дуже приємно, що з’явилися україномовні виконавці. Я "Ламу" із задоволенням слухаю. Не знаю чому.

- А які її пісні найбільше подобаються?

- Ну.. я не знаю. Я "Ламу" - всі слухаю. Рання Ірина Білик подобається. Рання - ось та, що була колись. Ви молода, мабуть не пам’ятаєте оту її «ОМА» - перший україномовний альбом, було що слухати. А зараз вона відійшла від того. І "Дзідзьо" слухаю, так, - знову сміється. - На концерті бути нажаль не змогла, бо була у відрядженні.

- Депутати деякі були…

- Так, я бачила, що були. А взагалі мелодія залежить від настрою. Це однобічно, коли людина каже: "Ой, ні в якому випадку я попсу не слухаю". Ви погодьтеся, що бувають випадки, коли хочеться просто не думати нічого, увімкнути ту ж Ваєнгу і слухати, щоб розслабитися.

- А на інструментах граєте?

- У мене перша освіта педагогічна. Однією із вимог при вступі було – обов’язкове володіння музичним інструментом. Я грала на акордеоні. Він зараз стоїть вдома у мами.

- Зараз можете зіграти?

- Здавала на іспиті і до цього часу пам’ятаю "Подмосковные вечера". Я його добре пам’ятаю. А так, це практика треба постійна.

Зі Світаланою Богатирчук-Кривко розмовляти, було найцікавіше. Ну майже, найцікавіше. Бо був ще депутат Валентин Демчук та інші, але про це читайте у наступній публікації.

Коментарі

Ти вже ді-джей " СУРжік" ?:)))))))))))))))

Мені одному здається, що депутат Запорожець неадекватний?

Можна подумати-чорний піар:)))))))))))))))))))))))

нічого))))

Невже дипломований філолог,вчитель української мови,екс-керівник молодіжного націоналістичного конгресу Максименко розмовляє таким диким суржиком? Від себе нічого не додали ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.