Невідомі історії з студентського життя відомих рівнян. ФОТО

Вже завтра усі студенти країни святкуватимуть День Студента. Як показує статистика – саме у цей день найчастіше трапляються найкурйозніші ситуації та смішні моменти. Можемо припустити, що такі ситуації виникали і у знаних людей Рівного, адже кожен із них колись був студентом. Ми поцікавились у відомих журналістів, громадських діячів та політиків яким було їхнє студентське життя та що найбільше запам’яталось.

Оксана Кравець, журналіст інтернет-порталу "ЧаРівне": "Приємно, коли йдеш по вулиці, зустрічаєш своїх викладачів, а вони впізнають тебе!"

Оксана у думках радо повернулась до своїх студентських буднів:

- Я навчалась у РДГУ на історико-соціологічному факультеті, який  закінчила у 2007 році, - пригадує журналістка інтернет-порталу. - Щороку разом з одногрупниками ми збирались на гучні святкування. Святкували по-різному: на орендованих квартирах, кафе, студентських вечірках та дискотеках. Найбільше запам’ятався випадок з останнього року навчання. Ми зібрались святкувати, утім не могли знайти місця, оскільки напередодні Дня студента всі заклади були вже зайняті. Тоді ми вигадали історію студентського одруження. Вибрали серед нас хлопця та дівчину, які нібито одружуються, домовились за оренду закладу і влаштували незабутню вечірку!

Під час спілкування Оксана Кравець зазначила, що студентські роки завжди згадує як найкращі. Навіть зараз підтримує зв’язки із одногрупниками. Саме незабутнє – це випадкові зустрічі на вулиці із викладачами, які не забувають своїх екс-студентів.

Марія Конощук, депутат Рівненської міської ради: "Студентське життя СРСР було не менш цікаве, ніж сучасне"

Зателефонувавши до пані Марії, журналіст була вражена щирістю її спогадів:

- Моє навчання проходило у сімдесятих роках минулого століття у Київській Політехніці. Як такого святкування Дня студента у той час не було, хоча і без нього студенти жили весело. Це вже мої діти відзначали це свято, а я у свої радянські студентські роки такого не мала, хоча ми і відпочивали на різних вечірках, наприклад, у нас був "Бал вальсу" і тому подібне. Мені подобається той час, назавжди запам’яталась велика дружня студентська команда.

На фото - Марія Конощук із своїм майбутнім чоловіком

Пригадала депутат міської ради і КВН-команду Олександра Маслякова, яка у СРСР найкраще відображала життя усіх студентів. Ще досі пригадує жарти КВНщиків із посмішкою на вустах.

На прохання журналіста, Марія Василівна надіслала фотографії своїх студентських років:

Тарас Максименко, депутат Рівненської міської ради, директор Міського палацу культури "Текстильник": "Керівництву ВУЗу не сподобалася моя симпатія, яка була на стороні УНА-УНСО і мене відрахували"

Під час спілкування із політиком, виявилось, що у минулому столітті студента могли виключити із ВУЗу через симпатію до українського націоналізму:

- Закінчивши школу у 2000 році поїхав поступати до військового інституту університету ім. Т.Г. Шевченка. Пройшовши всі іспити на відмінно та здавши фізпідготовку, я не пройшов психологічні тести. Власне керівництву вузу не сподобалася моя симпатія, яка була на стороні УНА-УНСО та Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів. За це мене одного з 400 абітурієнтів відрахували, - пригадує вже із посмішкою депутат. - З Києва в Рівне я приїхав у серпні 2000 року, коли вже набір на навчання на стаціонар закінчився. Довго не роздумував і поступив на заочну форму  до РДГУ на спеціальність – "вчитель української мови, літератури та англійської мови".

На фото: Тарас Максименко - другий з ліва

Мабуть так мало статися, що після двох років навчання Тарас Максименко зрозумів, що викладання для дітей трішки не його, а манить до себе журналістика. Тому здавши академрізницю вступає на схожу із журналістикою спеціальність у МЕГУ на той час - на вчителя укр.мови та редактора (закінчив ВУЗ у 2005 році на заочній формі навчання).

-  День студента ніколи "до толку" не святкував, оскільки в період з 2000 по 2005 рік багато працював на двох роботах. Мабуть через це не відчув смаку повноцінного студентського життя. Хоча разом із цим студентом по життю відчуваю себе постійно, бо кожен день прагну вдосконалити тіло та розум, для того багато працюю та навчаюся, - підсумував Тарас Максименко.

Володимир Торбіч, головний редактор інтернет-порталу "Четверта Влада": "Свої документи з вишу забирав із адвокатом"

Коли журналіст звернулася за коментарем до Володимира Торбіча, останній зазначив, що мало зможе розповісти про свої святкування Дня Студента. Але разом із тим розмова вийшла досить змістовною:

- Я закінчив Історико-соціологічний факультет РДГУ у 2004 році. Але навчався я в двох ВНЗ.  Перші три роки (з 1998-го) на стаціонарі в Рівненському економіко-гуманітарному інституті (той що нині МЕГУ). Після трьох років залишив цей ВНЗ зі знанням що таке профанація вищої освіти в Україні, - розповідає колезі Володимир Торбіч. - Хоча саме в РЕГІ зустрів кількох дуже хороших викладачів, яких пам᾽ятатиму все життя. Та профанована система освіти (заплатив-отримаєш диплом) в цьому закладі викидала таких викладачів. Тому я пішов звідти. Причому адміндовідку з оцінками, яка давала право продовжити навчання в іншому ВНЗ, забирав з адвокатом, бо керівництво протиправно намагалося її не надати.

Володимир Торбіч: "У студентські часи я мав інші захоплення аніж святкування Дня студента. Зокрема одружився і став батьком. Окрім навчання, ще й працював". (фото 2002-й рік.)

Довчався журналіст  в РДГУ на заочній формі навчання. Після всіх подій Володимир остаточно усвідомив для себе слова американського політичного і громадського активіста Малкольма Ікса: "Будь-яка освіта - це самоосвіта". А щодо святкування Дня Студента, то за словами пана Володимира, нічого особливого з тих святкувань не запам'яталось. Мабуть тому що у житті вже були інші цінності – сім’я та діти.

Олександр Лащук, депутат Рівненської міської ради: "Свій День студента я відзначав вечірньою молитвою  із книгою в руках"

Журналісту сайту "ВСЕ" депутат міськради розповів, що після школи навчався у трьох закладах:

- У Волинській духовній семінарії світський День студента не  відзначали. Свято, символічне і показово для семінаристів припадало на  День собору всіх святих землі Волинської у жовтні місяці.   Не знаю як тепер, але в 90-их  роках семінарії  були закритого типу з  суворим режимом і дисципліною.  В цей день служилась в семінарському храмі святкова літургія, опісля в актовій залі - концерт духовних піснеспівів. 

За словами екс-свободівця, особливими семінарськими “радостями” була рибна страва у додаток до простої буденної каші і  додаткові дві годин вільного часу. Проте, семінаристам потрібно було з’явитись до 20 години вечора до вечірньої  молитви.

Засинав Олександр Лащук на умовний  “День семінариста”  (так званий День студента) з книжкою в руках та у роздумах про “трансцендентальне”.

 - У Національній академії держуправління і Волинському університеті було традиційно і весело. Хоча ми завжди креативили і імпровізували: стилізовані вечірки, сценки і студентські обряди. Головне, щоб без примітивної банальщини. Студентське життя - це шаленне життя, зі своїми приколами і не завжди розважливими вчинками. Зате є, що згадати, - зазначає депутат міськради.

Олексій Кособуцький, Голова комiсiї з питань бюджету, фiнансiв та податкiв у Рівненській облраді: «Моє студентське життя пройшло у стилі «Дня студента»»

Навчався політик у Київському Політехнічному інституті, який закінчив у 1996 році.

- Під час навчання ми, як усі справжні студенти гучно веселились на свята та не забували і навчатись.

На запитання журналіста про різні цікаві історії під час навчання Олексій Кособуцький відповів інтригуюче, проте лаконічно:

- Історій було багато, але хто ж їх виносить на всеогляд. Можу сказати одне: у мене все навчання пройшло, як святкування Дня студента.

До слова, вже на другому курсі Олексій Кособуцький став татом прекрасної донечки.

Політик розповів, що жив він у гуртожитку, інколи прогулював пари, а замість вранішніх лекцій ходив із друзями до кінотеатру. Полюбляв кататися по Дніпру на байдарках. Увагу ж на навчанні акцентував вже безпосередньо перед сесією:

- Проживання у гуртожитку – це половина студентських років де людина навчається життю. Свою доньку я навмисне, на період навчання, залишив жити у гуртожитку.


Олексій Кособуцький із найближчими друзями

Під кінець розмови політик зазначив, що його студентське життя було дуже активне та насичене різними подіями та ситуаціями, але більшість із них знаходиться під грифом "Не для преси".

Мирослава Толочик, співачка: "Кожен День Студента я не відпочивала, а працювала"

Поспілкуватися журналісту із Мирославою було задачею не із легких – дівчина через щільний життєвий графік була зазвичай весь час зайнятою. Але для сайту чесних новин "ВСЕ" про свої студентські будні розповіла кілька слів:

- Минулого року я стала випускницею РДГУ, кафедри "Естрадної музики".Під час навчання я ні разу не святкувала День студента – весь час співала на концертах або все рівно якимось чином була задіяна до організації свята.

Також співачка зізналася, що під час навчання не вистачало часу навіть і на особисте життя, концерти відбирали весь вільний час дівчини. Хоча деколи і "проривався на волю" дух бунтівництва:

- Одного разу ми з друзями у позаурочний час закрилися із середини в одній із аудиторій університету і влаштували справжнє свято. Так, як у мене всі друзі є музикантами –  хтось грав на гітарі, хтось на барабанах, інші  співали – було надзвичайно весело та незабутньо.

Але, Мирослава призналася - вона завжди хотіла бути лікарем, як її бабуся. Проте музика взяла свій вверх, і тепер ми можемо майже на усіх заходах слухати пісні талановитої співачки.

Як бачимо, відомі люди нашого міста також любили побешкетувати у свої студентські роки, хоча паралельно і задумувались і про власні сім’ї. Наразі чекаємо на День студента та бажаємо усім рівненським студентам хорошого святкування та халяви під час сесії!

Коментарі

Цього літа стала випускницею Національного університету "Острозька академія". З одногрупниками святкувала День студента із першого по четвертий курс) На п'ятому курсі я вже працювала в "ОГО" і паралельно навчалася, тому святкувати вже не було як))

Н-да. Гаплик натає ОГОшникам - Навіть , рівняни мовлять, послідні криси спригують. Хто ж їх обласкає і прокормить?. Радує, що Дюг найшов собі достойне пристанище

Ну день студента з 2 курсу це був один з небагатьох днів коли я бачив всю свою групу. звичайно збарались разом, святкували. Бо в основному одногрупників не бачив був на роботі в газеті "7 днів", а потім в "ОГО" .

по різному :-) і в більшості теж "не для преси" ;-) Як кажуть: є що згадати, але немає що дітям розказати. Я теж закінчував історико-соціологічний факультет РДГУ

А як члени редакції гульбанили?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.