Невідомі історії студентського життя відомих рівнян. Частина 2

Хто не був студентом, той  не зрозуміє всю радість навчання у ВУЗі. Загальновідомий і в той же час банальний факт – студентські роки є самими найкращими. До них у думках можна повертатися багато разів і кожен раз пригадаєш щось нове та незабутнє. У другій частині циклу матеріалів "Невідомі історії студентського життя відомих рівнян", журналіст сайту "ВСЕ" акцентувала увагу вже не на тонкощах святкування Дня студента, а на цікавих історіях зі студентських буднів.

Оксана Юрченко, ведуча програм на Радіо "Трек" : "Двічі ввійти в одну річку – то не проблема!"

Спілкуючись із Оксаною Юрченко ще раз переконалася, студентські роки — щасливі та неповторні. І хоч кажуть, що двічі в одну річку не увійти, ведучій це вдалося: вона двічі була студенткою і як результат - має два дипломи про вищу освіту.

 - Спочатку, після закінчення російської школи, не маючи жодної оцінки в атестаті з предмета — українська мова (бо мої шкільні роки проминули поза Україною), майже не володіючи граматикою, на хвилі піднесення і патріотизму буремного 1991 року, вступила на факультет української філології Рівненського педінституту, бо дуже хотіла опанувати рідну мову.

А ще я дуже вдячна викладачам, які нагородили мене, як одну з кращих студенток, фольклорною експедицією по Шевченківських місцях. Канів, Черкаси, Київ — ми обходили з наплічником найважливіші для кожного українців місця. Ночували в Холодному Яру біля вогнища, пішки йшли на могилу Шевченка, співаючи пісень. Ну, й, звісно, ми відзначали усі дні студента — в "Студці" біля інституту. Вдруге студенткою стала вже нещодавно і досить несподівано, бо занесло ж мене, стовідсоткового гуманітарія, на економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного університету.

Найважливіше, що дало мені це друге студентство — усвідомлення, що людина може все, абсолютно все — китайську вивчити до понеділка, якщо буде достатньо мотивована. Розумові здібності людини обмежені тільки нашою лінню. Вчитися ж – достатньо легко корисно і завжди вчасно. Тим паче, що нинішнім студентам дуже пощастило з Інтернетом, якого в часи мого першого студентства ще не було. Тепер я мала шикарну можливість порівняти і пересвідчитися – на скільки зараз легше. У минулому столітті ми днями сиділи в читальних залах, переписували від руки численні монографії, порівнювали джерела і самостійно робили різні висновки. Тепер же я просто не уявляю чим займається на парах це покоління Y? Ми з моєю одногрупницею журналісткою Танею Бобриковою, також знаменитою авантюристкою, в основному витрачали студентський час для вироблення стратегії майбутнього життя і просто душевні розмови про все на світі. Ну, а вже відірвались на вечірках після кожного екзамену вже геть по-дорослому. Настільки, що вже кілька років після того я категорично не виношу цигарковий дим і майже не п'ю. Але весело було. То ж іноді тепер думаю: може то ще кудись поступити?

Степан Молчан, депутат Рівненської обласної ради: "Під час навчання ночував на карематах та розкопував... кістки"

Політик навчався в РДГУ на історико-соціологічному факультеті, який закінчив в 1999 році (вчитель всесвітньої історії).

- Найбільше запам'яталась археологічна практика в Доробужі після першого курсу. Нашим керівником був відомий рівненський археолог Богдан Прищепа. Працювали на розкопках давнього поселення 11 століття. Ночували на підлозі місцевої сільської школи на карематах. В школі і харчувалися. Ніхто не скаржився. Було весело. На розкопі знаходили різноманітний глиняний посуд, знаряддя праці та ...кістки рисі. Останнє здивувало, бо ніхто й не думав, що в Україні водилися ці тварини, а виявляється ще в "Повчанні дітям" князь Володимир Мономах згадував про полювання на рисей. Пригадую, як здавав іспит з "Історії Стародавнього Світу" і випадково переплутав питання. Замість відповідати на білет про Східну Римську імперію (Візантія) розповідав про Західну. Тільки потім, вийшовши з аудиторії зрозумів, що помилився, а викладач цього не помітив.

На першому курсі навчання, депутат Рівненської облради поставив собі мету - здобути диплом з відзнакою. Тому, бібліотека на мікрорайоні "Льонокомбінат" стала його другим місцем проживання.  А вже на другому курсі почав працювати в журналістиці і продовжував займатися спортом в університетській команді.

- З однокурсниками досі підтримую зв'язок. Зустрічаємося в червні на День Конституції, але щороку це не вдається.

Ірена Боровець, керівник літературно-драматичної частини Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру: "У студентські роки я познайомилась із людиною, яка стала моєю найкращою подругою"

Навчалась Ірена Боровець в РДГУ, який закінчила у 2006 році. Найяскравішим спогадом свого студентського життя вважає дружбу з одногрупницею. 

- Я не жила в "общазі", тому не знаю, що таке вкрасти пательню зі смаженою картоплею з кухні чи поділитись пів'яблуком з усім поверхом. Але присутність Ірчульки, як я називаю подругу з вишівських років і до тепер, неймовірно забарвила п'ять років навчання в "педі". Ми "пристрілялись" вже на першій парі з англійської у першому семестрі першого курсу і вже так йшли пліч-о-пліч не розлучаючись. У Іри прекрасне почуття гумору. Вона завжди сприймала мене такою як я є і вибачала мені мої найбожевільніші витівки. Ми мали хорошу розвагу на випадок меганудної лекції. Як тільки ставало сумно, я починала малювати подругу на вільному клапті паперу ручкою.

Особливу пікантність малюнкам додавали підписи до них. Кожен малюнок мав свою тематику, залежно від насущної проблеми. Наприклад, "Ірка йде на дискотеку" або "Ірка готується до екзамену".  Такі подарунки подруга ще й досі зберігає.

Мар’яна Рева, заступник голови правління Благодійного фонду "Скарбниця Надії": "День студента святкували гучно, хоча повертатись до навчання не хочу нізаяких обставин"

Мар’яна Рева навчалася в НУВГП на економічному факультеті, який закінчила у 2002 році. Святкування головного свята студентів проходило по-різному.

- День студента ми святкували завжди, в нас була дуже дружна група, святкували гучно і весело, з прогулянками по Рівному і випиванням шампанського десь о 2 годині ночі на теперішній алеї Чайки, - поринає у спогади Мар’яна Рева. - Але є один день студента, який запам'ятався не з найкращого боку. Після веселого святкування мені довелося ввечері їхати на Київ потягом. В той день ще збірна України програла відповідальний матч, здається Хорватії. Половина вагону шумно святкувала день студента, інша половина випивала з приводу поразки нашої збірної. Вночі в вагоні когось побили, потяг зупиняли, була міліція. Тоді я вперше в житті побачила, що вживання алкоголю це страшно. Хоча, потім ще довго ставилася до різноманітних святкувань досить легковажно. Вже зараз День студента для мене не є великим святом, але приємно повернутися спогадами до тих років.

Відверто кажу, мені було нецікаво вчитися. Напевно спеціальність бухгалтера мені не подобалася. Та й вчилася я аби як (хоча червоний диплом мені якимось дивом дали, напевно тому, що з третього курсу я була старостою групи). З четвертого курсу я вже працювала бухгалтером. На роботі насправді набагато цікавіше.

Вікторія Грицюк, директор туристичної  агенції: "Не важливо, яке число на календарі, святковий настрій повинен бути щодня!"

Роки навчання Вікторія пригадує, як чудовий, насичений різноманітними подіями час. До святкування дня студента ставилась досить спокійно, адже не вважала цей день особливим.

- Мені пощастило навчатись у двох хороших вузах – МЕГУ ім. Дем’янчука та ЛНУ ім. Франка. Вважаю, що необов’язково виділяти якийсь окремий день, щоб відзначити День студента. Не важливо, яке число на календарі - 3 липня, 19 березня чи 17 листопада, головне, щоб святковий настрій студента був у душі. Студентські роки - це період найбільших можливостей та реалізацій самих креативних ідей. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.