У Рівному створять незвичайний фотоальбом з картин

Через три місяці на рівнян очікує презентація нового фотоальбому "Рівне на картинах художників ХVІІІ-ХХІ ст.", - про це сьогодні, 27 грудня анонсували у студії "У фарватері істин", де власне місцеві чиновники разом із художниками обговорювали тонкощі створення фотоальбому.

Завітали на презентацію начальник управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Валерій Марченко,  директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, голова спілки художників Рівненщини Тетяна Лукашевич, завідуючий художнім відділом Рівненського краєзнавчого музею Віктор Луц, художник Борис Рєзнік. 

- Я думаю цей альбом буде цікавий, як для нашого міста, так і для України загалом. - висловив своє бачення видавець Олександр Харват. - У новому фотоальбомі не буде фотографій, нам цікаво відобразити вигляд Рівного через полотна художників, які їх і намалювали. Також, на сторінках альбому буде представлено багато робіт нашого місцевого художника Бориса Рєзніка.

Для будь-якого видання потрібні кошти, тому під час презентації організатори закликали до співпраці меценатів. Наразі для збору коштів на видання альбому проводиться продаж іменних сертифікатів вартістю 90 грн., який гарантовано обміняється на альбом "Рівне на картинах художників ХІХ-ХХ ст.". Було зазначено, що орієнтовна вартість фотоальбому після його виходу становитиме суму від 150 грн.

- Нам потрібно створювати позитивний імідж нашого міста. І сама ідея створення такого фотоальбому є досить цікавою і її варто підтримати усім. У Рівному варто робити такі культурні речі, які у результаті зможуть залучити більше туристів. Я звичайно розумію, що один підприємець не зможе матеріально забезпечити всі фінансові питання випуску альбому, тому зі своєї сторони я прикладу максимум зусиль щоб управління культури Рівненської області змогло підтримати цей проект, - пообіцяв усім присутнім  начальник управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Валерій Марченко.

На зустріч завітав і відомий художник з Києва Володимир Гарбуз. Митець приїхав до Рівного на три дні, і за цей час в онлайн режимі він малюватиме найяскравіші краєвиди міста. Першою на полотні художника відобразиться найстаріша дерев’яна будівля міста Рівного Свято-Успенська церква, що на вул. Шевченка.

- Я завітав до Рівного із гарячої та революційної столиці. На сьогоднішній день зрозуміло, що не лише у Києві вирішується усі питання та доля нашої культури. Кожен регіон повинен робити щось для відродження та збереження української культури. І не варто переживати за гроші, потрібно йти до чиновників, як до собі рівних та звертатись до них не із благанням, а із пропозицією зробити хоч щось суспільно важливе. Мені, як художнику дуже приємно внести свій вклад у таку цікаву та хорошу справу, як створення фотоальбому, - зазначив художник Володимир Гарбуз.

Під час спілкування усі присутні попередньо вирішили, що презентація фотоальбому "Рівне на картинах художників ХVІІІ-ХХІ ст." відбудеться у середині березня наступного року у одній із рівненських галерей. Саме у галереї кожен відвідувач зможе побачити одну і ту ж картину у фотоальбомі та в оригіналі. Сам же фотоальбом буде двомовним (українська та англійська мови), складатиметься із трьох хронологічних розділів та короткої біографічної довідки кожного художника, який зображував на своєму полотні Рівне.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.