Новірічно-різдвяні традиції відомих рівнян

Новорічні свята – це умовно кажучи дві неділі святкувань, які плавно перетікають одне в одне. Спочатку Новорічна ніч, через тиждень Різдво, далі наступає так званий Старий Новий Рік та Водохреще. Але на фоні цих свят все ж виступають два домінуючих – Новий Рік та Різдво. Сайт "ВСЕ" запитав у рівнян, яке свято найбільше подобається їхнім родинам?

Директор модельної агенції "Art Models" Оксана Ігас: "Завжди стараюся дотримуватися усіх різдвяних традицій"

- Мені більше подобається Різдво. Для мене воно – це справжнє сімейне свято із святою вечерею, кутею та усіма прийнятими обрядами. Тобто усі ті обряди, які описані у автентичних творах дотримуються у нашій родині. Звичайно, коли були живі дідусь з бабусею, всі традиції були більш проявлені. Наприклад нас у святий вечір не випускали навіть до сусідів, старші старалися навіть не їсти до вечора (діти звичайно їли, але все скоромне), а вже із першою зіркою на стіл виставляли усі дванадцять страв і вся родина збиралася за одним столом вечеряла та колядувала.

Директор модельної агенції "Art Models" також зазначила, що зараз проживаючи у місті старається максимально продовжувати усі традиції Різдвяного Свята.

Відомий громадський діяч, член координаційної ради Громадянської мережі "Опора" Андрій Токарський: "Головним святом в нашій родині є Різдво".

- Різдво - це не лише настання нового дня, чи року, а і народження Ісуса Христа. Це свято яке об’єднує та збирає всю родину, - розповідає громадський діяч.

Як зазначив Андрій Токарський, святкування у його родині розпочинається з вечірньої вігілії (святкової вечері) у родинному колі. Потім вся сім'я йдемо на нічну Святу Месу, а у день Різдва Господнього усі рідні та близькі збираються за святковим столом.

Редактор інтернет-порталу "Четверта влада" Антоніна Торбіч: "Різдво та Новий рік - дві серії одного фільму"

- У нас цикл новорічно-різдвяних свят - сприймається як одне ціле. Це як перша і друга серія одного фільму. Зазвичай святкуємо в родинному колі, але цього року, можливо, Новий рік святкуватимемо на київському Майдані, - розповідає сім'я Торбічів. 

Журналіст інтернет-порталу "ЧаРівне" Оксана Кравець: "На Новий Рік у нас цілий цикл святкувань"

- У нашій сім’ї Новий Рік, як велике і гучне свято не святкується. Тридцять першого грудня ми готуємо легкі салати, купуємо шампанське та проводимо вечір у сімейному колі біля ялинки.

Різдво ми проводимо в гостях у батьків. Вже готуємо велику різдвяну вечерю та дотримуємося усіх традицій. А вже на наступний день до нас приходять гості, оскільки у мого чоловіка восьмого січня день народження. Тобто у нас одне свято плавно переходить у інше.

Екс-начальник ЖКГ Рівного Іван Гєма: "У дитинстві я святкував Різдво по-своєму"

- Я народився у сім'ї протестантів, і у принципі я знаю, що таке Різдво. Але із тими атрибутами, які загальноприйняті православною церквою на Західній Україні я його не святкував. У нашій родині Різдво проходило у вигляді молитви та подяки Богу, але такого, як свята не було. Тому Новий Рік ще із дитинства запам'ятався, як велике новорічне свято. А вже тоді, як приїхав на Західну Україну (бо сам я родом із Сумщини) я побачив зовсім інші традицію та іншу ментальність, - пригадує Іван Гєма.

Під час розмови ще також була акцентована увага на тому, що родина Гємів святує усі новорічні свята, і на кожне з них члени родини дарують одне одному подарунки. 

Актор рівненського драмтеатру Станіслав Лозовський: "Різдво - одне із найбільших родинних свят"

- Так склалося, що у Новорічну ніч після бою курантів та келиха випитого шампанського я мушу бігти на так звані "халтури". Всі рідні вже звикли до мого насиченого ритму життя, і сприймають це, як стандартне явище. Тому святкування новорічної ночі, якось так не виділяється. Зовсім інша річ - це Різдво, коли вся родина нарешті збирається за святковим столом з традиційними дванадцятьма стравами і застільними колядками, - розповідає про своє життя актор драмтеатру.

- Попри зайнятість нашого тата, ми намагаємося, щоб дітки все ж відчули новорічний дух та казкову феєрію свята. Тому ми щороку запрошуємо у гості Діда Мороза із мішком подарунків, щоб рано вранці малюки із заплющеними очима заповзли під ялинку та знайшли гостині від Дідуся Мороза, - додає дружина Станіслава Лозовського Наталія Лозовського.

Як бачимо, традиції українського народу - непохині. Різдво залишається одним із найбільших свят року. Але не акцентуємо увагу на чомусь одному, адже цикл Новорічних свят - це період коли збуваються всі мрії та казка стає приємною реальністю. Усіх благ Вам, дорогі читачі та Божого благословення!

 

Ключові слова: 

Коментарі

Ви-ідеальна українська родина.Приємно подивитися.УСПІХІВ!!!!!!!!!!!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.