Як рівненські політики в бандерівському лісі партизанили

Боротьба на Майдані підняла патріотиний дух не тільки простих україців, а й політиків. На вшанування 70-ї річниці Гурбенського бою в урочище Гурби Здолбунівського району приїхало кілька тисяч людей. Разом з ними у місцях бойової слави УПА "партизанили" і рівненські політики та депутати. 

Традиційно подвиги вояків УПА на Гурбах  вшановують навесні. Адже саме тут у 1944 році зійшлись у нерівному бою близько п'яти тисяч вояків УПА та понад тридцять тисяч солдатів НКВС та Червоної армії. 

Крім традиційних заходів на відідувачів чекала і унікальна реконструкція бою. 60 добровольців під Гурбами відтворили бій повстанців з Червоною армією.  На 40 хвилин добровільні актори та глядачі стали учасниками імпровізованого бою українських повстанців з частинами НКВС. Для цього навіть залучили спеціальну військову техніку. А саме самохідну артилерійську машину, яку до урочища Гурби привезли зі Львова.

Читайте також: На Рівненщині стріляли і молились над могилами повстанців

Пройнялись партизанським духом і рівненські політики та громадські активісти.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов у гурбенському лісі "партизанить" у супроводі свого заступника Степана Павлюка та депутата облради Юрія Сосюка

— Уже вкотре відвідую Гурби, але щоразу відкриваю для себе щось нове, - полідився враженнями Михайло Кириллов. -  Сьогодні, під час реконструкції бою, подумалось, що ця подія є не лише уроком мужності і патріотизму для всіх нас, а й великою засторогою того, що ніколи більше не повинно повторитися з українським народом. Подвиг тих, хто загинув під Гурбами, не забутий і не знецінений - він знайшов своє продовження у подвигові Небесної Сотні. Наша справа - передати його своїми думками і вчинками нашим дітям.

 

Народний депутат від "Батьківщини" Микола Кучерук

- Ветерани УПА, які в деталях пам’ятають справжню історію цього протистояння говорять лиш одне – бій під Гурбами це не поразка. Це безстрашний подвиг, який змусив ворогів повірити у монолітність української нації, її відважність та готовність віддати життя за Батьківщину.
На цьому священному місці згадували не лише події 1944 року. Проводили паралелі із трагічними подіями на Євромайдані, коли українці знову були вимушені лягти під кулі, захищаючи свою державу, людську гідність та рідних. Не були марними їх подвиги, так само, як і не були даремними подвиги українських героїв бою під Гурбами. Завдячуючи їм, сьогодні, ми маємо надію на квітучу і щасливу Україну.

Навідався на Гурби і інший нардеп від "Батьківщини" Валентин Королюк. Своїми враженнями він поділився у Facebook: 

- 70 років розділяє час Гурбенського бою і сьогодні. Традиційно вклонитися могилам повстанців, вшанувати світлу пам’ять Героїв на третій день Великодня приїжджають тисячі людей не лише з Рівненщини, а й з усієї України. Цього року їх було дуже багато – значно більше, ніж минулого. Дається взнаки дух Майдану, чи просто влада змінилась? Хай там як, але Герої Гурбів на це заслуговують: щоб до їхніх могил приїздили не лише раз на рік, а значно частіше. 

Депутатки Рівнеради Марія Конощук та Ніна Кімстач.

- Чудовий сонячний день, свіже повітря, тисячі відвідувачів, реконструкція одного з трагічних боїв між повстанською українською армією і військами НКВД, які призвели до винищення у Гурбівському Котлі героїв УПА. Богослужіння по загиблих і спільний обід з солдатським кулішем... - полилась враженнями Ніна Кімстач. 

Марія Конощук з Валентином Королюком. 

Депутат обласної ради Віктор Кривун не тільки частий гість, а й поборник відновлення меморіалу на Гурбах. 

На Гурби у супроводі підлеглих приїхав і власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк

\

Приїхав на Гурби і директор Рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів.

А громадський активіст та підприємець Олексій Хахльов сфотографувався з симпатичною зв`язковою УПА. 

— Був у Гурбах. 70-та річниця бою НКВДистів з нашими хлопцями упівцями. Гарний сонячний день. Багато небайдужих українців, - поділився враженнями Олексій Хахльов.  - Але постійно виникало питання - чому ми патріотичне виховання вже нових поколінь здійснюємо на поразках? Гурби, Берестечко ... Історія примхлива дівчина, але при правильному підході, може робити нову якість країни в минулому, що буде надійним і світлим фундаментом для майбутнього!

Соратник Олександра Музичка та лідер організації "Бойовий Молот" Ярослав Гранітний

Син депутата облради, бізнесмен, екс-заступник голови Здолбунівської РДА Михайло Корилкевич (зліва). 

Керівник обласної організації Української асоціації маркетингу Олександр Гладунов

Депутат  Рівненської районної ради Дмитро Сільман

Історик Микола Бендюк

Телеведуча та редактор газети "Льонокомбінат" Світлана Сирота

Журналістка "Радіо "Трек" Оксана Юрченко.

Кореспондент радіо "Свобода" та журналіст телеканалу РТБ Валентина Романюк (праворуч)

Коментарі

Сільмана згадали тому, що це один з бувших Свободівців, які в 2012 підтримали хахльова, а не кандидата з ОО. Всі ці люди постійнозявляються на сайті. Хахльов іх піарить

Створіть свій портал чи газету і там пишіть і згадуйте все і всіх, кого завгодно.
Журналіст написав те що вважав за потрібне. Він мав перерахувати усіх, хто там був поіменно?
Причепились... Не подобається - не читайте!

А про Яворського чому немає два слова? Він творчу частину сколотив і профінансував. Гладунов і Юрченко більше чимось заслужили появу на ВСЕ?

Сьоме фото зверху - Віктор Кривун. Це для тих, хто невпізнав Віктора Григоровича в окулярах. Внизу під фото текст, який закінчується словами: "...поборник відновлення меморіалу на Гурбах". 

Вибачте, що всього лише одне фото Кривуна і лише один абзац тексту. Ганьба нам!

Писав лише про тих, кого бачив на власті очі і кого сфотографував. Зі свободівцями не пересікався, мабуть розминулись в часі чи в натовпі. Не вірите мені, запитайте Рибачка, Осуховського чи Бучинського чи ми з ними бачились на Гурбах. 

Якщо чесно, я й не був здивований і не перепитував чи вони були. Знав що цього дня Тягнибок в Острозі то й подумав, що вонивсі там. А вони мабуть всетаки заїжджали на Гурби, а потім вже поїхали на Острог. Тому й не пересіклись.

Не в моїх правилах писати того чого не знаю, або не бачив на власні очі. От і вся цензура

а чому жодного слова про тих хто це все організував? вітя кривун влав гроші, організував відтворення, чого немає коментарів, нормальніх фото? так негарно і не дуже професійно нашевне ВСЕ. кому вбіса здався той Сільман на тому фото??? це хто взагалі такий, він читачам навіщо?

Світлану Сироту обізвали "Світлиною". А Михайло Кириллов "полідився" враженнями в вашій статті.

Однобокість в тому, що на Гурбах був голова ОДА - Сергій Рибачок, голова РДА - Олексій Бучинський, та народний депутат - Олег Осуховський, а в статті про них жодного словечка!!!!! Чому???? Вони також політики рівненщини!!!! Чи вони підлягають цензурі сайту?!

Даруйте, вам потрібен редактор. Стаття чудова, але присутні граматичні помилки і опечатки.

В чому однобокість?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.