Для чого рівненські актори збирають поліетеленові пляшки? + ФОТО

"У Рівному сміття перетворюють у мистецтво", - саме така виникає думка, коли потрапляєш на генеральну репетицію казки "Вовк вороні не їжак, але... і не заєць!". У музичній казці десятки акторів рівненського драмтеатру розповідають дітям, як важливо не смітити не лише у лісі, а й усюди, де б ми не знаходилися. Тривалість казки, як урок у школі - 45 хвилин, а приємних вражень - на весь день.

Автором ідеї та режисером-постановником казки виступив актор театру - Станіслав Лозовський. Під час спілкування із журналістами актор розповів, що казка "Вовк вороні не їжак, але... і не заєць!" виникла на основі п'єси "Руденький їжачок". Проте іншого смислу та особливого шарму вона набула після задумки використати у ролі декорацій пластикові пляшки та поліетеленові вироби, які збирали всім театором.

- Ідея створити таку казку виникла через літні виїздні виступи у дитячих таборах, - розповідає актор театру Станіслав Лозовський. - За основу ми обрали п'єсу "Руденький їжачок", яка написана для маленьких діток. Проте ми її переробили орієнтуючись на старшу аудиторію, та додали деякі родзинки: використали у декораціях пластикові пляшки (зносили їх усім театром), поліетеленові пакети і штучні матеріали, тобто все, що пов'язане із екологічною тематикою. У ході написання сценарію ми його весь час змінювали, але основний лозунг - не можна смітити у лісі та забруднювати навколишнє середовище. Власне звідси і з'явилися всі наші персонажі - ворона (яка хоче засмітити весь ліс), вовк (який заважає їй це зробити), зайчик (який всього боїться і не може нічого сказати) і їжачок (він справедливо і чесно приходить до лісу і наводить там лад).

Окрім того, що глядачі будуть приємно здивовані декораціями, їм ще запам'ятається і музичне оформлення казки. Як зазначають актори, основною декорацією на сцені є сміттєбак, проте свій "сміттєбак" є і у сценарії: у костюмах, в оформленні і навіть у музиці. Зокрема це саунтрек із мюзиклу "Бриолін", пісня Robertino Loretti "Jamaica", пісні Едіт Піаф та фінальний трек казки - Queen "We Are The Champions".

У театрі готуються до прем'єри вже два місяці. У​ акторському складі зібрані улюблені актори рівнян: Микита Кондратюк, Ігор Ніколаєв, Оксана Островська тощо. Розповіла про свої враження від ролі їжачка і молода актриса Жанна Бичковська:

- Не можу сказати, що їжачок є головним героєм, але він цікавий тим, що є наївним, добрим та справедливим. За сценарієм його вкрала ворона із дитячого садочку та поклала у сміттєбак. Він наівний не знає, що це ворона і він намагається повернутися назад до садочку. Саме тут і розпочинається саме цікаве у нашій казці (сміється - прим. автора).

Із таким рівнем підготовки та креативу дійство і справді обіцяє бути незабутнім. Тому, на День захисту дітей беремо своїх діток, сестричок, братиків за руку та повертаємося разом у світ казково дитинства. Адже що може бути цікавішим, ніж навчати діток чогось хорошого за допомогою театралізованих казок.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.