Діагноз «блондинка»: хто з відомих рівнянок руйнує стереотип

Їх називають милими, часто не сприймають серйозно, інколи натякають на рівень ІQ і все через колір волосся. Та попри це ніхто не посперечається з тим, що білявки привертають до себе увагу та захопливі погляди чоловіків.

До дня блондинок, який відзначають 31 травня, журналіст сайту «ВСЕ» вирішила поцікавитися, чи впливає колір волосся на життя відомих рівненських білявок. Адже попри думку деяких скептиків, що блондинка – це діагноз, серед рівнянок вистачає володарок світлого волосся, які давно себе реалізували і, як би їх не сприймали, почувають себе впевнено, а закиди щодо блондинок сприймають з усмішкою. 

Рівненським білявкам колір волосся не завада

Депутата Рівнеради, благодійницю і бізнес-леді Ларису Зелінську важко уявити з іншим коліром волосся, адже білявий відтінок їй дуже пасує. 

Депутат Рівнеради і генеральний директор Асоціації «Компанії «Експерт-Рівне» Людмила Туровська, попри світлий колір волосся завжди виглядає серйозною, а проти її слова не йдуть навіть колеги-чоловіки. 

Самі ж рівненські білявки кажуть, що їм колір волосся не завада. 

Журналістка та активістка Світлана Сирота вже тривалий час є володаркою світлого волосся. Попри це вона вона доволі впевно виглядає по життю, а інколи й дає фору чоловікам.

- Взагалі, я в душі білявка, але не та, що з анекдотів. Просто я люблю бути світлою і яскравою, до того ж це подобається моєму чоловікові.  Також колір волосся впливає на життя, адже на білявок більше звертають увагу і не лише чоловіки. Тому для мене білявка - це стиль життя, - поділилася Світлана Сирота.

Відома журналістка та ведуча Тетяна Бобрикова теж руйнує стереотипне ставлення до блондинок. Тетяна каже, що вона  білявка в душі та має світле волосся від природи, тому останній рік вирішила взагалі не фарбувати його. 

- Зараз саме чекаю, поки волосся вигорить на сонці в блонд-блонд. А решта кольорових експериментів з моїм волоссям були пов'язані з якимись любовними розчаруваннями чи внутрішньою боротьбою. Темний колір волосся був як захист, вияв агрессії. Коли ж я блондинка- це я, яка є. Тому, звісно комфортніше в світлому. Крім того, безперечно, gentlemen prefers blondes, - розповідає Тетяна Бобрикова.

Ще одну журналістку Оксану Юрченко всі пам’ятають лише блондинкою, адже цей колір для себе вона обрала вже давно і лише експериментувала з відтінками.

- Я так давно пофарбувалася у блондинку, що навіть і не пам’ятаю, коли саме. Мені здається, що такою я є все життя. Звичайно, всю світлу гамму перепробувала - від платинового блонду до темно-русявого відтінку. Залишилась посередині – там, де істина. Але я колекціоную темні перуки. Білявий колір волосся і домомагає, і заважає у житті - все залежить від ситуації. Люблю «увімкнути» блондинку і просити допомоги в марудній важкій праці, яку просто ліньки виконувати самій. А ще робити наївний вигляд, ніби нічого не петраю у речах чи предметах, маючи 2 дипломи з відзнакою про вищу освіту - економічну і філологічну. І тихенько посміюватись про себе. Я ж бо блондинка. Мені все можна, - розповідає Оксана Юрченко.

Координатор «Рівненської жіночої сотні» Ніна Скиба за період останніх подій і акцій протесту, стала однією з найвпізнаваніших блондинок Рівного. Ніна каже, що вона обрала для себе вже дуже давно й іншою себе не пам’ятає. 

- Я все доросле життя білявка, іншого кольору в мене не було. З цим відтінком волосся я почуваю себе супер і змінювати його наміру не маю, - ділиться Ніна Скиба.

Психологи радять білявкам використовувати свій колір волосся

У свою чергу психологи стверджують, що цікаве ставлення до володарок світлого волосся не безпідставне, особливо у чоловіків. Адже на підсвідомому рівні світлий колір волосся асоціюється з чистотою і непорочністю, тому на рівні з блондинкою чоловік відчуває себе сильнішим, мужнішим. Окрім того, вважається, що блондинки виглядають ніжнішими, їх риси обличчя миліші. Від цього вони здаються ласкавими, добрими, м'якими, поступливими, а їх світлий колір волосся асоціюється з маленькими дітьми.

До речі, існує думка, що неважливо, фарбована блондинка або нефарбована. Адже зовнішність певною мірою впливає на характер людини. Тому, перефарбувавшись у блондинку, через якийсь час починаєш собі дозволяти маленькі дурощі.

Однак, як стверджує лікар – психіатр сімейної консультації Василь Галябар, колір волосся безпосередньо не впливає на характер і поведінку людини. 

– Але наша поведінка залежить від того, як нас сприймає оточення, – пояснює Василь Галябар. – З огляду на те, що є суспільні стереотипи щодо певного типу людей, у тому числі й щодо  кольору волосся, це вже опосередковано, відбиваючись від інших людей впливає на нас. Окрім того, чимало дітей від народження мають світлі відтінки волосся і тому блондинки часто асоціються із дітьми. У той час, як від брюнеток чекають раціональності, блондинки суб’єктивно сприймаються людьми як більш безпосередні, наївні, недалекоглядні, відкриті, імпульсивні, емоційні, з поверхневим судженням. Хоча це не означає, що так воно і є. Тобто, колір волосся впливає на те, як люди сприймають блондинок, а не на них самих. Тому блондинки інколи намагаються відповідати цим стереотипам, щоб підтвердити себе, як правильно соціально активну особу. Щоправда, у випадку, якщо не ламають цих стереотипів. І абсолютно нормально, що оточення мимоволі змушує жінок із світлим волоссям дійсно бути «блондинкою». 

На думку Василя Галябара, боротися з цими стереотипами не варто.

– Звичайно, їх можна ломати, – каже психіатр. – Однак, на мою думку, блондинкам краще це використовувати на свою користь. Адже добре, коли людина розуміє, що її так сприймають. Тоді вона може мати від цього зиск, робити собі певні пільги і списувати це на колір волосся.  

Щодо того, чому чоловіки віддають перевагу блондинкам, то Василь Галябар пояснює це тим, що якби парадоксально це не звучало, але те, що підкреслює у жінці певні недоліки – непостійність, дитячість приваблює чоловіків. 

– Адже відносно блондинок вони субєктивно відчувають себе розумнішими, раціональнішими, сильнішими, а це піднімає їх рейтинг, – додає психіатр. – А, як відомо, людина йде не туди, де її цінують, а туди, де вона думає, що її визнають, де себе підносить. Тобто у цьому випадку чоловіки є заручниками свого бажання самоствердитися. Це підштовхує їх до спілкування з білявками. А ті в свою чергу інколи цим користуються. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.