Рівняни розповіли про життя у небі + ВІДЕО

Хочу! Давно мрію! А як? Це ж так страшно, складно..., - це ми так часто відмахуємося від запитання, чому ж ніяк не стрибнемо із парашутом. Хоча, якщо детальніше поринути у всю суть,  це не страшно і не складно. Сьогодні стрибки це набагато простіше, аніж, скажімо, ще років вісімдесят тому. Самий же парашутний екстрим є не лише спортом, а й екстремальним туризмом, відпочинком і навіть "туром вихідного дня", коли люди приїжджають на аеродром із сім'ями та друзями. Цікаво, що на аеродромі рівняни не лише здійснюють стрибок, а й просто вболівають за того, хто наважився стрибнути. Отож, напередодні Дня парашутиста (26 липня), завітала на аеродром і кореспондент сайту "ВСЕ".

"Хворі небом" - так жартома називають себе парашутисти. Я ніколи навіть не могла собі уявити, що сотні рівнян можуть щовихідних поспішати до маленького села під Рівним, аби знову відчути небо. Поспілкувавшись із цими "хворими", я зрозуміла одне: вони – своєрідна сім'я зі своїми правилами, звичаями та приколами.

На фото: лаконічність та тонке почуття гумору - це фішка парашутистів

Коли ти на аеродромі у ролі глядача – зовсім нестрашно, швидше цікаво: ходиш кругом, роздивляєшся по сторонам та знайомишся зі всіма. Інша справа – "першачки", які вперше "відчуватимуть небо" та бачитимуть наживо "Google maps". Для них навіть зазделегідь підготовлені "підбадьорливі" таблички:

– Вперше стрибати з парашутом – страшнувато, – розповідає кореспонденту вже досвідчена парашутистка Катерина Фурс. – Пам'ятаю свій перший раз, коли захотілося чогось нового, цікавого і... сміливого. Мені було дуже страшно, але було дуже кльово. Коли вже приземлились, мене просто переповнювали емоції, і не вистачало слів, щоб описати враження від стрибка. Після першого стрибка кожен раз коли закривала очі бачила небо, і від того моменту розпочалося моє нове життя.

Підпис до фото: "Вже скоро ми будемо летіти у небі... не на літаку"

Перед першими стрибками хвилюються всі новачки. Розповіла про свій перший раз і керівник проектів у МП "ЯСКРАВО", студентка НУВГП Олександра Огонь. Зробити стрибок із парашутом дівчину підштовхнув друг. Готувалася до стрибка Аля (Олександра – авт.) довго, і символічно перемогла свій страх стрибати – 9 травня на День Перемоги.

– Підштовхнув мене на цю шалену ідею мій друг. Десь у 19 років у мене виникло бажання стрибнути з парашутом, але оскільки я нічого схожого не робила, я ретельно готувалася до стрибка і захотіла навчитися сама собі скласти парашут. Запланувала стрибок на 7 травня, але з різних причин стрибнула 9 травня. Як вже потім сказала моя маленька сестичка: "Саме в День Перемоги Аля перемогла свій страх", – пригадує Аля Огонь. – При входженні на літак звичайно ж хвилювалася, однак коли зробила цей крок у невідоме – відчуття були шалені. Я взагалі вважаю, що ці почуття не можна передати словесно тим, хто ніколи не стрибав. Тому бажаю кожному хоча б раз у житті спробувати, як це... літати, відчувати себе королевою всесвіту і на всю горлянку крикнути: "Я лечууууу!!!". Приземлилася я чудово, і за мій перший вдалий стрибок мені подарували ту саму шпильку, яка і відкрила мій парашут.

На фото: ось так і укладаються парашути (укладає парашут і Аля Огонь)

Стрибати – не так страшно, коли тебе підтримують твої рідні та близькі. Хоча ті, хто декілька разів стрибає і відвідує аеродром, стає частиною великої родини парашутистів. Як подейкують у казармі аеродрому, вони – це вже своєрідна парашутиська мафія-сім'я.

На фото: підтримка найрідніших перед стрибком "у небо"

Окрім величезної кількості фото, рівненські парашутисти знімають і цікаві відео зі стрибків. Свої відео для читачів сайту "ВСЕ" надав і укладальник парашутів рівненського аеродрому Андрій Берташ. Зараз хлопець має вже 73 стрибки, але зазначає, що це далеко не та кількість, до якої він прагне.

На відео: Стрибок у тандемі – надзвичайно цікаво

Зараз для Андрія стрибок справа не нова. Однак перший раз, точніше перший майже "екстримальний" стрибок запам'ятався на все життя.

– Піднявшись на висоту 950 метрів пролунав сигнал, який повідомляв, що вже час готуватися вистрибувати. Я був останнім на борту літака, після мене була лише знайома, з якою ми ще потім продовжували стрибати. Перед нашим виходом літак розвертався, і в той момент подрібно було встати і підійти до дверей. Це було надзвичайно важко зробити, не знаю чому, але пам'ятаю цей страшенно цікавий страх, не схожий на інші. Він не дозволяв підвестися, ноги були немов ватні, тіло трусило, захоплено пригадує свій перший стрибок Андрій Берташ. Однак, коли підійшов до обрізу літака, страх пропав, і я відштовхнувся від борту і полетів. Пам'ятаю перші три секунди свого вільного падіння це було неповторно. Далі я висмикнув кільце, але не докінця і тут розпочалося саме цікаве: багато почуттів і думок було втиснуто в ці шалені 3 секунди, які допомогли мені багато чого відчути. Пізніше спрацювала автоматика, і я приземлився далеко від лінії старту. Вітер був сильним, і мене досить швидко тягнуло по землі, високий бурян колов куди тільки міг. Ці відчуття я ніколи не забуду, адже завдяки їм я зрозумів, що парашутний спорт це моє.

​Коли дивишся на парашутистів у небі, виникає бажання просто все кинути і самій відчути той екстрим. Мимоволі пригадалися слова із пісні артиста Івана Дорна "Синими, жолтыми, красными", коли десятки рівнян вистрибнули із планера. Особливо круті фото зроблені під час польоту:

Вдалося поспілкуватися і з командиром парашутної ланки рівненського аеродрому Валерієм Степаненком (цікаво, що за спиною цієї людини більше 5000 тисячі стрибків із парашутом). За його словами у зв'язку із нестабільною ситуацією у країні кількість парашутистів помітно зменшилася до 400-500 осіб на рік.

– Зараз за рік до нас проходить у загальному 400-500 осіб, і це не маленьке число. У зв'язку із такою нестабільною ситуацією у країні люди менше думають про стрибки з парашутом, а більше – як вижити у цій країні. Звичайно, ми стараємося всіма силами підтримувати популярність такого спорту на Рівненщині, але у сучасних умовах це важко зробити, – розповідає для сайту "ВСЕ" командир Валерій Степаненко.

Основна проблема Рівненського авіаційно-спортивного клубу на сьогоднішній день – це фінансування. Через що вся адміністрація разом зі спортсменами, любителями намагаються самотужки підтримувати все у належному стані, та щоб техніка працювала на сто відсотків. У клубі працює багато позаштатних інструкторів-волонтерів для підготовки людей для стрибків, щоб виправдати головний девіз: "Максимум знань, мінімум ризику".

Провівши певний час у колі парашутистів, я мимоволі зупинилася і подумала: "А чи варто далі сумніватися і стримувати себе?", "А чи потрібно бути "як всі"?",  "А чи варто судити про щось за словами інших людей, чи все ж треба спробувати все самому?" Хіба у нас таке довге життя, щоб втрачати такі круті можливості?.. Багато запитань виникло... відповіді на них мабуть стануть темою для наступного матеріалу. А зараз – світлини про "життя у небі".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.