Рівненська актриса отримала "театральний Оскар"

31 жовтня у Рівненський облмуздрамтеатр завітала делегація з білоруського Бреста. Гості, а це – генеральний директор і художній керівник Брестського академічного театру драми Олександр Козак та помічник художнього керівника – приїхали з почесною місією. Опісля вистави "Останній строк" вони вручили акторам нагороди ХІХ Міжнародного театрального фестивалю "Біла вежа – 2014".

Колектив Рівненського облмуздрамтеатру побував на фестивалі у Білорусії у вересні 2014 року. Там вистава рівнян "Останній строк" за твором В. Распутіна режисури Володимира Петріва удостоїлась обґрунтованої похвали професійних критиків.

Вже вдома рівняни дізнались, що "взяли" дві фестивальні нагороди з п’яти можливих. За словами Олександра Козака, за два десятиліття історії фестивалю у Бресті таке було лише двічі. Тому організатори "Білої вежі" прийняли рішення особисто нагородити переможців у Рівному. Дипломи та статуетки, які у Рівному одразу охрестили "театральним Оскаром", після вистави за "Кращу виставу малих форм" вручили колективу театру та за "Кращу жіночу роль" – актрисі Ніні Ніколаєвій (Годунок).

Як директор "Білої вежі" Олександр Козак відзначив доброту і людяність рівненської вистави. Каже, саме це всіх і підкупило у Білорусії. Режисер постановки, директор і художній керівник Рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів, переконаний, що успіх на фестивалі – це заслуга усіх учасників "Останнього строку".

Це не перша перемога рівнян у Бресті. 2012-го вони показалися на "Білій вежі" з абсурдною трагедією "Калігула" А. Камю. Тоді вистава була відзначена спеціальним дипломом від критиків "Висота". Коли рівняни з'явились у Бресті цьогоріч, виявилось, що "Калігулу", а зарівно і Рівненський облмуздрамтеатр, пам'ятають навіть через два роки.

На ХХ ювілейну "Білу вежу" організатори пообіцяли запросити усіх переможців минулих років. Отож, рівненські театрали сподіваються представити свою творчість у Бресті і у 2015 році.

За матеріалами прес-служби Рівненського облмуздрамтеатру.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.