Орест Лютий виховував рівнян матюками

"Видатний український вчений-антрополог Орест Лютий – людина зусібіч обдарована та талановита, що шукає відповіді на одвічні питання: Хто ми? Звідки? Куди йдемо? Самотній самурай духу в буремному океані плоті… Світоч для індивідуалів всіх часів і народів!" такі слова написані на офіційній сторінці Ореста Лютого у соціальних мережах. Його проект "Лагідна українізація" досяг шаленої популярності в українському сегменті Інтернету саме в часи диктатури Януковича. А після революції вийшов і на українську сцену. 24 листопада Орест Лютий та його гурт "Сталін унд Гітлер капут" дали концерт у Рівному.

На концерті Ореста Лютого у Рівному була дуже різноманітна за віком і статусом публіка. Тут можна було побачити геть молодих людей і вже старших рівнян. Тут можна було зустріти депутата Рівненської обласної ради, банкіра Юрія Сосюка.

Прийшов на концерт із дружиною й соціолог та заступник директора Рівненського лялькового театру Роман Микитюк.

Серед кількох сотень рівнян, які прийшли на концерт, можна було зустріти людей, для яких ненормативна лексика – нормальне явище. І вчителів з інтелігенцією, які починають червоніти і обурюватись, почувши матюки. Однак цього вечора вся ця різношерсна публіка гаряче аплодувала і підспівувала пісням. Не червоніла на концерті й музикант та прес-секрет рівненського Євромайдану Вікторія Серветник.

Прийшов послухати "Лагідну українізацію" прихильник більш суворих методів, керівник рівненського "Правого сектору" Роман Коваль.

Ведучі "РадіоТрек" Оксана Юрченко та Костя Тарантінофф удень спілкувались в ефірі з Антоном Мухарським, а ввечері вже підспівували Оресту Лютому.

Сам же Орест Лютий цього вечора співав уже відомі і нові пісні з проекту "Лагідна і сувора українізація" та читав вірші відомих російський поетів в українській інтерпретації.

Артист часто звертався зі словами подяки до вояків української армії, які сьогодні захищають Україну від "євразійської орди". Орест Лютий нагадав усім присутнім, що цей концерт можливий, перш за все? тому, що українська армія захищає в ці дні наш спокій.

Найбільше уваги в цей вечір було приділено президенту Росії Володимиру Путіну. А пісню "Путін от@бись" зал співав хором.

У перерві між відділеннями концерту всі бажаючі могли придбати диски з піснями Ореста Лютого та альманах, присвячений подіям української революції. За словами самих артистів, всі отримані кошти від продажу підуть на придбання сучасної снайперської гвинтівки для одного з українських підрозділів, які сьогодні воюють на сході України.

Протягом концерту зі сцени не раз звучало, що "москаль", "хохол", "кацап" – це не національні явища, а характеристика деяких людей різних національностей. І серед росіян є хороші люди.

На мою думку, творчість Ореста Лютого має важливий ефект. Артист наділяє героїв своїх пісень тими характеристиками, які викликають у людей відразу. Він ніби говорить: "Москаль матюкається, бухає і веде себе по-хамськи. Ти хочеш бути на нього схожим?". А українським можновладцям він присвятив пісню "Лук'янівське СІЗО" з нагадуванням, що влада – це не назавжди.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.