Танцювальний "флеш" у Рівному: життя, як воно є

Бажання рухатися під музичний або ритмічний супровід закладено в людині ще природою. Мабуть, кожен із нас помічав, як, почувши певну мелодію, будь то запальна самба або романтична інструментальна музика, ми інстинктивно починаємо рухатися в такт? Впевнені, що помічали! Адже танець є емоцією, яку неможливо передати словами, це енергія, пристрасть! Це ідеальна фігура і відмінна фізична форма! Це гарний настрій і відмінне проведення часу. Танець – це справжній флеш!

Знайти танцювальний флеш можна і у Рівному! Адже "Флеш" – це не лише "спалах" у перекладі з англійської, це популярний серед рівнян клуб спортивного танцю. Заснований він був у 2001 році, і за свої тринадцять років роботи виховав велику кількість спортсменів, артистів, призерів України та рівнян, які не уявляють свого життя без танцю. Учасники клубу своєю майстерністю та високим рівнем професіоналізму завойовували серця суддів всеукраїнського та міжнародного класу, хоча це і не дивно, адже за плечима величезний досвід виступів і перемог на паркетах України, Франції, Молдови та Ізраїлю.

Головним наставником і тренером клубу є Роман Гриценюк. Він є спеціалістом у сфері хореографії, займає посаду старшого викладача кафедри хореографії РДГУ, є президентом Спілки спортивного танцю Рівненської області, суддею Вищої категорії, членом президії Спілки громадських організацій спортивного танцю України. Весь викладацький склад клубу – випускники та студенти кафедри хореографії РДГУ, вихованці колективу.

До слова, нещодавно у "Флеші" розпочали роботу двоє професійних майстрів – чемпіони України з латиноамериканських танців серед професіоналів Олександр та Олена Казатинські. Тому відтепер у клубі можна освоїти ще більше таїнств танцю.

Цікаво, що до "Флешу" можна віддавати діток, які досягли трирічного віку. Під час роботи із маленькими рівнянами викладачі займаються із малюками підготовчою гімнастикою. Така робота дозволяє дитині підготуватися до серйозніших занять танцем у майбутньому. Зрозуміло, що не всі стануть великими танцюристами та чемпіонами, однак красиво танцювати та мати хорошу пластику має кожен такий вихованець.

– За час роботи нам вдалося виховати чимало хороших танцюристів, які досягли високого рівня. Клуб "Флеш", мабуть, єдиний в місті, де танцює багато дорослих танцюристів – професіоналів спортивного бального танцю, а не хобі-класу чи однієї пари. Учні клубу постійно беруть участь у конкурсах Рівного, області, інших міст, стають фіналістами чемпіонатів України. У 2010 році наші вихованці стали фіналістами кубку Європи, що проходив у Ізраїлі, а у 2013 році в Молдові на міжнародних змаганнях завоювали перше місце. У нас дуже насичений графік змагань і конкурсів, – розповідає засновник клубу "Флеш" Роман Гриценюк.

Справді, якщо задуматися, то ми сьогодні наших дітей перевантажуємо заняттями у школі, додатковими уроками у репетиторів тощо. А ось заняття танцями є відмінною альтернативою цьому, це хороший варіант урізноманітнення їхнього життя. До того ж, заняття хореографією приносять користь для здоров'я – фізичні навантаження, пластика, гнучкість, красива постава. А ще додатковим бонусом є те, що танець розвиває правильні взаємини між дівчинкою і хлопчиком, а в подальшому – між чоловіком і жінкою. І те, про що зараз багато-хто говорить, ніби танці – це не чоловіча справа, – хибне твердження. Адже бальний танець виховує справжнього чоловіка, який уміє поводити себе гідно. Не випадково у добу Середньовіччя всі лицарі, окрім того, що були хорошими воїнами, були і відмінними танцюристами. Саме через танець вони завойовували серця придворних дам.

Якщо говорити про дорослих, то двері "Флешу" відкриті для них також. У програмі не акцентується увага на парному танці, а на вивченні самого бального танцю. Це є прекрасною можливістю навчитися володіти своїм тілом, гарно рухатися та віднайти нових друзів. Тут люди не лише тренуються, а й відпочивають душею, забуваючи про щоденні клопоти та турботи. А нещодавно і батьки вихованців клубу спробували себе у ролі спортсменів, артистів, адже взяли участь у творчому проекті "Танці з батьками", присвяченому тринадцятій річниці КСТ "Флеш", де й продемонстрували свої навички, ще й позмагалися за кубок глядацьких симпатій.

На базі клубу працює студія сучасного танцю "Flash Contemporary Dance".

... та студія балету "Флеш".

Щоб визначитися з напрямком, можна прийти на перше безкоштовне заняття і спробувати.

Заняття у "Флеші" розбиваються на групи: від 3 до 5 років, для старших – від 5 до 9 і від 10 до 15 років. З 16 років і старші – хобі група. Є окремі групи, в яких займаються професійно. До слова, набір у групи відбувається постійно, окрім літа, бо в цей період "Флеш" посилено працює з танцюристами, які навчаються на професійному рівні. Всі учні клубу можуть брати участь у конкурсах – як професіонали, так і любителі.

Є приємна новина і для рівненських молодят, адже свій перший весільний танець їм не прийдеться вигадувати самим і у перервах між весільною підготовкою розучувати рухи. У клубі спортивного танцю "Флеш" вже за 6-8 занять Ви отримаєте незабутню танцювальну "родзинку" свята. Постановкою весільного танцю займається шість викладачів, тому викладачі клубу можуть працювати із декількома молодятами одночасно.

Щороку КСТ "Флеш" є організатором "Різдвяного балу", чи ненаймасштабнішого фестивалю зі спортивно-бальних танців у всій Західній Україні, який проходить під патронатом міського голови Володимира Хомка. Цьогоріч Рівне водинадцяте зустрічатиме гостей зі всіх куточків нашої країни. "Різдвяний бал" – це не лише традиційна святкова окраса нашого міста, а й хороша можливість об'єднатися всім заради миру у цей нелегкий для нашої держави час.

Запрошуємо всіх на феєричне дійство 20 та 21 грудня за адресою: вул. Фабрична, 7, ДЮСШ №4. Офіційна частина фестивалю відбудеться 21 грудня о 19:00.

А щоб пізнати клуб спортивного танцю "Флеш" із середини, ми пропонуємо декілька світлин із його життя. А хто бажає побачити його у житті – запам'ятовуйте контакти:

Адреса: м. Рівне, вул. Гагаріна, 6 (Рівненський міський Палац культури "Текстильник").

Телефони: (067) 903-64-38, (0362) 43-04-65, (066) 280-95-88.

Офіційна сторінка у соцмережі "Вконтакте" ТУТ.