Рівненський шоумен Руслан Алексіюк став режисером завдяки диплому електрика

Маленький, сором'язливий перед своїми рідними Русланчик не міг промовити ні слова, коли його ставили на табуретку для виступу. Як не дивно, але роботу режисера нині відомий рівненський шоумен отримав завдяки диплому електрика. Заснувавши багато різних проектів він переконує: не треба керуватись принципом "хочеш щось зробити – зроби сам". Краще знайдіть собі команду менеджерів.

 

– Ти задіяний у різних сферах, був музикантом, викладаєш. Загалом, як для місцевого масштабу, маєш кар'єру публічної людини. Вона розпочиналась у тебе, як і в усіх звичайних діток – зі стільчика на Новий рік?

– У дитинстві дійсно все починалося саме із того стільця. Тільки, на превеликий жаль, той стілець у мене був не такий як в інших. Ви всі пережили цю мить, коли приходять гості, тебе ставлять на табуретку і просять розповісти віршик. У мене був момент заціпеніння – не міг ні розповісти віршика, ні співати пісеньок. Нічого не міг робити. У мене був страшний комплекс. Всі вважали, що з мене у цьому плані нічого не вийде. Але в мене знімало це заціпеніння, коли я розмовляв із чужими людьми. А зі знайомими – не міг. Тільки я побачу, що мій тато з дверей виглядає на мене, – у мене відбирало мову. Взагалі, за що б я не брався – все йшло криво-косо. Навіть у музичну школу мене віддали, де я навчався по класу фортепіано…

– Фортепіано хоч не зламав?

– Ні, але воно було регулярно розстроєне: я любив як у кіно – актор ліктем чи пальцями блискавично проводить по усім клавішам. Я дуже довго намагався освоїти цей момент. Вже потім директор музичної школи зрозумів, що тільки у тому класі, у якому Алексіюк має заняття зі спеціальності, фортепіано за тиждень розстроєне. Доводилось дітей переводити в інший клас. Мене прив'язали до одного класу, де грав до завершення школи.

– Вдячний батькам за навчання у музичній школі?

– Якось так склалось, що те, до чого мене спрямовували, – не виходило. Навіть на фортепіано я не міг читати з нот, але на слух – почав лабати "Ласковый май", навіть не знаючи, у якій тональності я граю. Так, на слух, у 17 років відлабав весілля старшого товариша. Таким чином пішов мій шлях у шоу-бізнес. З 91-го по 99-й рік відіграли по всьому Острозькому району на весіллях. Нас було п'ятеро – бас-гітара, барабан, ритм-гітара, клавішні, баян. Ми навіть писали свої пісні на касети. Їх продавали в Острозі на базарі із дипломата. Стоїть хлопець, у нього два магнітофона "Маяк" двокасетні, і на них переписують касети. Переписану з пилу-жару тут же продають. Наші касети фломастером підписували як "Оженинське весілля" (а я сам із Оженіно). Все ніби добре йшло, а ж тут – інститут.

– Який саме?

– Про це ж і розкажу. Оце була така світла смуга, а далі – почалась чорна. На жаль, я піддався моді. На початку 90-х модне було слово "менеджер". Ніхто не знав, що воно означало, але всі хотіли бути менеджерами. І це слово звучало так, що будь-яка дівка зразу: "Ах, він менеджер!". Після школи я взагалі хотів поступити в училище на електрика. Декілька старших на рік моїх колег вчились у цьому технікумі і розповідали на скільки це класно, що у них там у гуртожитку відбувається. І я так хотів на електрика, в училище і в гуртожиток, подалі від дому в ПТУ, в Нетішин – там мої друзі вчились.

– Рідні поділяли твоє захоплення робітничими професіями?

– Та де там. Мене мама за бари – і в Рівне. Тоді був тут один із перших приватних вузів – філія МУБіП. Професія називалась МВС – менеджер виробничої сфери. Але вийшло так, що я пропустив вступну кампанію – пішов в училище. Після закінчення навчання таки вступив у той інститут. Я із тим студентським квитком МВС стільки разів від міліціонерів відчіплявся. Це ж показую його а там: "Міжнародний університет бізнесу і права", спеціальність – МВС, другий курс. "Ну, що, хлопці? Все нормально? Питання є? Нема", – козирнули – і пішли.

– І як закінчилось навчання на МВС?

– Якогось певного літа я приїжджаю, а інституту немає. Спочатку помер директор, потім ліцензію забрали на філію. Вони кажуть: "Їдьте в Антрацит доучуватись". Половина поїхала, половина – ні. Я взяв довідку про неповну закінчену вищу освіту. Потім у мене була епопея, бо мав проблеми зі здоров'ям, з військкоматом. Одні мене призивали, інші – комісували. Зрештою, епопея закінчується і я лишаюсь під Рівненським військкоматом зі своїми документами і йду в сторону нинішнього ресторану "Істанбул". Дорогою дивлюсь – товчеться якась юрба молоді. Я підходжу, а якийсь хлопчисько у мене питає, чи я теж подаю документи на режисуру. А у мене пачка документів із військкомату і там виписка, що я маю атестат, та що незакінчена вища... Дивлюсь – останній день прийому документів, і я їх подав туди. Приїжджаю в Оженіно, і там зразу "йой", відразу по сусідам питати, хто там вчився. І всі знайомі зразу кажуть, що на режисуру йшли ті, хто "отакі во" (стукає по столу – прим.авт.), то йшли на режисуру, бо більше нікуди не могли піти. Мені образливо стало з одного боку, а з іншого – це ж інститут.

– А як вступ проходив?

– І ось, я здаю іспит, а мені треба весілля грати в Монастирку, під Острогом. Приїжджаю на 9 ранку на іспит, а це ж величезний творчий конкурс, кожен розповідає байку, монолог, лірику любовну та громадянську, ще й співбесіда по режисурі. А ще хтось співає, хтось танцює… Весілля о четвертій починається, а я тільки о п'ятій заходжу. Читав монолог "Дон Жуана" Мольєра, власну гумореску, Симоненка "Ти знаєш, що ти людина?". Причому так звинувачувально дивлячись на комісію. Здається, що вони пригадали, що вони люди по Дарвіну. Сказав їм, що вмію грати на усіх струнних, крім смичкових, всіх ударних, клавішних – практично всіх, в тому числі акордеон (баян – гірше). Зіграв на фортепіано "Алісу" Державіна, потім – "Синий туман".

– Однозначно всіх вразив...

– Вони вже як на весіллі почали мене замовляти. Я зриваюсь не дізнаючись результатів, прилітаю на другий захід весілля. Відіграв. В понеділок – диктант, якимось дивом написав його на чотири. А по спеціальності мені поставили дві п'ятірки. Мало того, що я пройшов, так ще й на державне. Чесно кажучи, продовжував грати на весіллях, організовувати різні збіговиська. Тільки на другому курсі режисури, завдяки своєму викладачу Юрію Степановичу Мельничуку я дізнався, що режисура мені подобається.

– Що дала тобі ця спеціальність?

– Режисура навчила вмінню управляти. Менеджер і режисер – це одне і теж саме. Тільки менеджер на той момент – це було просто популярно, а режисер, як казав Юрій Степанович, – "людина, яка вміє все і, крім того, ще лишається режисером". Бо якби мені довелось ставити виставу про журналіста, мені довелось би вивчити хоча б поверхнево професію журналіста, щоб правдиво поставити це.

– У підсумку, ти режисером працював чи ні?

– Так, два з половиною роки. У міському палаці культури "Текстильник", режисером юного театру. Працював і як режисер, і як актор. Так, це не приносило грошей. Але, що дивовижно, наші викладачі із кафедри режисури приходять, сідають і кажуть: "И понимаешь, что жизнь прошла не зря. Хоть кого-то ми испортили. Хоть кто-то пошел не на базар, а на сцену". Потім "Текстильник" передали місту, на самоокупність, посаду скоротили. Мені запропонували працювати в МЕГУ, на той час РЕГІ.

– І тут вийшов КВН…

– Ректор викликає мене до себе і каже – "ось, прийшла бумага: обласна адміністрація проводить чемпіонат з КВНу". А я там почав робити театр естрадної мініатюри. Я терпіти не міг КВН. Для мене це було незрозуміле кривляння. І я роблю театр-КВН "Лопата". Робив це у театральних традиціях. Кожен виступ у нас – як театральна вистава. І тут, у першому ж сезоні, команда, яка вперше зібрана, виходить – і виграє сезон, отримує путівку на фестиваль в Одесу. Приїжджаємо туди, дивлюсь – 117 команд з усієї України. У нас на той час КВН у Рівному тільки починався, тому високого рівня не було, а там були команди, які із цього зробили мистецтво.

– А як із весіллями закінчив?

– Одного разу я приїжджаю в Оженіно, і троє моїх колег – клавішнік, бас-гіторист, барабанщик – кажуть: "Ми возвірували, ми йдемо у церкву". Я кажу: "Альо, друзі! У нас цілий сезон розписаний на весілля. Вони: "Ні, ні. Ми від того відмовляємося, ми возвірували у Бога". Я нічого не маю проти протестантської церкви, але на той момент це була підстава. Я продаю частину апаратури, купляю "Ямаху", на якій можу грати сам всі весілля, беру із собою ще одного колегу із гітарою, і ми разом відіграли цей сезон. Потім все це продаю і зав'язую із цим.

– Був період, коли ти був задіяний у багатьох проектах, працював у різних напрямках...

– Чим мені подобалось працювати у МЕГУ – там особливо не допомагали, але і не заважали. Я приходив і казав: "Анатолій Степанович (ректор МЕГУ, - прим.авт.), ми хочемо зробити ось такий проект. Він казав: "Бог у поміч. Робіть, будь ласка". Потім різна робота почала настоюватись. У мене питали, чи я не втомлююсь. Ні, бо зранку читав декілька занять, з 12 до 14 – КВН, із другої до четвертої – "Дикий мед", з четвертої до шостої – "Кураж", з 6 до пізньої години я збирав людей, із якими писали, приміром, вірші. Ніби і завантажений цілий день, але кожні дві години змінюєш вид діяльності і не втомлюєшся.

– Працював за принципом: "хочеш щось зробити – зроби це сам"...

– Ось це і була моя помилка. Я хотів так зробити і ледь не надірвався. До всього іншого, я ще очолював громадську організацію "КВН міста Рівне", проводили "Юніор Лігу" три роки. У нас зараз прекрасна робота ведеться по КВН Рівненщини управлінням у справах молоді. Вони роблять "Лігу Європи", але вона вбила КВН у вузах. Студенти почали щось організовувати, але прийшли подивились на "Лігу Європи" і подумали "та куди нам до них" і затихли. Ми тоді дали можливість командам, які не дотягували до тієї, виступати у "Юніор Лізі" для молодих команд. У нас навіть був сезон, у якому було 40 молодих команд.

– Тож ти працював по всіх напрямках...

– Я дійсно намагався встигнути все і почав надриватись. Я, на жаль, не зміг організувати команду, яка б підхопила це знамено і понесла б далі. Довелось зробити паузу. Нині я працюю у економіко-технологічному коледжі. Зараз ми презентуємо проект для коледжів, ПТУ. Для них ніхто такого не робить. Це буде перша освітня ліга КВН – "ПОЛКА". Свого часу "КВН міста Рівне" організували в автотранспортному технікумі Лігу. Зараз частина випускників цієї Ліги працює на СТБ, у скетч-шоу, пишуть гумористичні проекти.

– Ти і зараз дуже зайнята людина. На родину часу вистачає? Діти хоч тата вдома бачать?

– Коли моя дружина Руслана сказала, що у нас буде друга дитина, я зупинився і почав пригадувати усі косяки у вихованні моєї старшої доньки Насті. Коли мої друзі прийшли до нас в гості і у Насті запитали, де її тато, вона показала на телефон. А я ж сиджу біля неї. До речі, у той час, коли у нас народилась друга дитина, я змінив місце роботи, зайнявся більш такою організаційною роботою, бо у мене дійсно не було часу. Зараз намагаюсь більше часу приділяти родині.

– Пам'ятаю, ти розповідав, що уроки по "Скайпу" перевіряв, будучи на КВНі…

– Було. Через що я подумав: це ж друга дитина, а я майже не бачив, як перша підростала. І тут я познайомився із організаторами "Тато-школи" у Вінниці. Не знаю, чи без них би вів такий, як зараз, спосіб життя. Займаючись у нашому "Тато-клубі" даєш собі зарок спілкуватись із дитиною годину у день. Здається, що то є? По-первах це не так вже й просто було. Бо я усвідомив, що приділяю дитині 7 хвилин зранку, 15 хвилин – при перевірці уроків і 10-15 хвилин на прочитання казочки. Все. І я зловив себе на думці: а кого ж я виховаю?

– Зараз як із вихованням?

– Нині Настя у підлітковому віці. Коли перевіряю у неї уроки, то вона каже, що якісь їй не потрібно вивчати, бо не знадобляться у житті. На що я відповідаю, що мені згодилась і музична освіта, і диплом електрика. Він, до речі, дав мені перше місце роботи у "Текстильнику", бо ж режисерів нікуди не брали. А там я став радистом, і лише згодом мені ще дали можливість працювати там же режисером. Настя мені каже, що добре знає англійську і стане перекладачем. На що я відповідаю, що введи у "Гуглі" фразу і транслейтер її перекладе. Хто дасть гарантію, що через десять років у людини у вусі не будуть висіти якісь зябра, і ти говориш українською – а воно вже видає англійською. Кому треба буде твоє знання англійської? Ми із нею вийшли на довірливі відносини. А "Тато-клуб" я робив як для себе, бо якщо робиш для себе, то робиш це класно.

– Що б ти побажав людям?

– Бажаю почати змінювати світ із себе. Коли ти намагаєшся диктувати іншим, якими треба бути – це неправильно. Міняй себе – люди побачать і за твоїм прикладом почнуть самі змінюватись. Давайте будемо більш активними, освіченими, співчутливими. Не бійтесь звертатись один до одного за допомогою, бо це найбільша помилка – думати "та хто ж мені допоможе?" Звернись, скажи, попроси – завжди знайдеться людина, яка може тобі допомогти. Або ж допоможе донести твоє прохання до того, хто це зробить. Давайте міняти світ на краще і не від завтра, не від понеділка, не з 1 січня, а прямо сьогодні.

Ключові слова: 

Коментарі

Такі люди, як Руслан Алексіюк, роблять життя світлішим, кращим, змістовнішим - повноцінним. Хай щастить йому!!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.