Як відомі рівнянки ворожили на Катерини?

Свята великомучениця Катерина з давніх давен вважається покровителькою дівчат. Саме тому 7 грудня молоді, незаміжні дівчата ворожили на долю, намагаючись зазирнути у власне майбутнє. Журналіст сайту "ВСЕ" вирішила поцікавитись у сучасних незаміжніх дівчат та одружених жінок, чи вірять вони у ворожіння, та чи вдалось їм побачити майбутнє за допомогою секретів ворожіння наших пращурів.

 

Коуч-тренер Ірена Слута у свій час захоплювалась ворожінням:

– У часи студентства було популярно і цікаво бавитися у ворожіння. Навчалися різні люди, які були носіями тих давніх традицій. Багато цікавого показали... Я, спробувавши, зрозуміла, що мені то дуже добре вдається. Тому одного року до мене мало не черги вибудовувалися на ворожіння. Зараз я розумію, що то залежить від певного рівня енергії та енерго-інформаційної структури. Наразі, ворожіннями не займаюся і не раджу. Адже це надто серйозна відповідальність – знати майбутнє. Краще покращувати себе, трансформувати і сублімувати власну енергію не у ворожбу, а у творчість. Між тим, усіх Катерин зі святом!!!

Громадська активістка Вікторія Власюк ставилась до ворожіння не надто серйозно:

– Колись у дитинстві ворожила, як і всі дівчата. Пам'ятаю дещо по гаданню, яке виглядало так: друзі пишуть різноманітні імена хлопців, ти маєш покласти ці папірячки під подушку, а на ранок витягаєш "Онуфрія, Ярополка, Тимофія..." або щось схоже. А потім тиждень ламаєш голову, чи є такі серед твоїх знайомих чи знайомих знайомих. Найбільше запам'яталося ворожіння на горіхах-корабликах зі свічкою у мисці з водою. Як правило, мої ворожіння ні разу не справджувались.

Студентка РДГУ та модель Лілія Стафеєва ворожить задля розваги:

– У ворожіння раніше, як і всі дівчата, вірила, але після того, як мені декілька раз трапились вигадані імена на папірцях та інші абсурдні відповіді, перестала вірити. Хоча, можливо, просто переросла це. Пам'ятаю, як вичитала у 9 класі, що для того, щоб збулися всі мої бажання – потрібно написати їх на папірці і під певні слова спалити його. Від такого фаєр-шоу я ледь не спалила квартиру. Після того вирішила не провокувати долю, та покінчити з екстремальним ворожінням. Зараз задля розваги іноді з подругами гадаємо, проте це сприймаємо виключно як розвагу. І кожного року трапляються різні варіанти відповідей на одні й ті ж самі питання, які, напевно, задає собі кожна дівчина: Як звати судженого? Коли вийду заміж? Який буде шлюб? Скільки буде дітей? Та інші важливі для кожної дівчини питання. Ворожіння – це розвага, яка в певній мірі дає надію на щасливе майбутнє.

Адміністратор МПК "Текстильник" Маргарита Прищепа ставиться до ворожіння по-філософськи:

– Ворожила заради забави. Ніколи не надавала ворожінню якогось значення, тому результати того, що наворожила, не лишали ніякого відбитку в пам'яті, тому чи збувалось те, що ворожили, не можу сказати. Способи ворожіння з подругами стандартно шукали по першим посиланням у "гуглі". Кожного року був хтось з подруг, хто казав, що так ворожила її бабуся, з гордістю виривала волосину з голови, нанизувала на неї золотого персня, і треба було тримаючи волосину опускати в стакан з водою перстень рівно стільки разів, скільки тобі років. Запитання, яке ставилося перед ворожінням мало бути сформульоване таким чином, щоб відповідь на нього було число, наприклад: в скільки років я вийду заміж. Звісно пробували гадати на віск. Бралася свічка, моделювалася ситуація – можна було усно про себе або на загал, – переверталася свічка, і віск повинен був скапувати на тарілку з водою. В кінці, зазвичай, був якийсь згусток воску, і, відповідно, та паняночка, яка гадала, казала, на що він їй схожий, відповідно наповнюючи його змістом, а потім ми шукали значення цього символу. А з цим в принципі проблем не було, адже я культуролог. Кидали черевика через поріг, та міряли взуттям по-черзі, хто вийде перший з кімнати – той перший вийде заміж. Я думаю, що якщо людина має бажання вірити у гадання – то нехай вірить. Це своєрідним чином спрощує нам життя, адже гадання вже дає тобі відповіді на хвилюючі тебе запитання і автоматично звільняє від складності прийняття рішень. Так само, як гороскоп: якщо хороший – то чому б в нього не вірити?

Журналіст, керівник PR-відділу сайту "ВСЕ" Віта Рижук так само експериментувала з ворожіннями:

– Окрім того, щоразу 7 грудня ми святкували День ангела моїх подруг-Катерин, ми ще і ворожили. Звичайно, розуміли, що такі ворожіння – то не точний "прогноз майбутнього", але цікаво було. Найбільше чомусь запам'яталося, як запитували у першого перехожого чоловіка, як його звати. Вважалося, що таке ж ім'я буде і у майбутнього чоловіка. Мені двічі Олександри зустрічалися. А ще, років шість тому, вирішили на Катерини "радикально" поекспериментувати та погадати на дзеркалах та свічках. Хто знав, що містична атмосфера та бурхлива дівоча фантазія нас зможе так налякати. Суть гадання була наступна: взяли два дзеркала різної величини і поставили "обличчям" один до одного. Посередині поставили 3 запалені свічки. Біля півночі вимкнули світло, сіли обличчям до великого дзеркала і дивилися у нього поверх меншого. Не можна було промовляти жодного слова, озиратись і моргати (наскільки вистачить духу). У дзеркалі нібито ми мали побачити щось схоже на коридор зі свічками (і саме в цьому коридорі мав з'явитись суджений). Останній нам, звичайно, не з'явився, але чи то щось у відображенні заблищало, чи ще щось сталося – однак злякалися ми тоді добряче. З того часу ні у які гадання не віримо і не гадаємо. Мабуть, справді подорослішали та знайшли нові забави.

Прес-секретар "Правого сектору" Валентина Поліщук:

– У ворожіння, як те, що справджується, я не вірю. Вірю в те, що ми самі змінюємо своє життя і лише ми несемо відповідальність за нього. Але, за нашою українською традицією, на Катерини та Андрія з подругами і сестрами збирались і ворожили. На судженого, на здійснення бажань. Українцям варто відзначати традиційні національні свята. Саме так ми зможемо знову відчути нашу єдність і спільну національну силу. Чи збувалось – зараз і не згадаю, але пам'ятаю, що було весело і цікаво.

У наступному матеріалі читайте про те, як рівнянки влаштовують Андріївські вечорниці та з чим готують вареники.

Коментарі

І на Катерини теж )

взагалі-то ці ворожіння на Андрія проводять

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.