Made in USSR: Чи буде "Советское шампанское" на столах рівнян?

У різних країнах світу існують звичаї, згідно яких проходять новорічні свята. В країнах колишнього Радянського Союзу звичаї досить схожі і нав'язані нам ще з дитинства. У квартирі стоїть ялинка або ж сосна, традиційно на столі олів'є та "шуба". На екрані телевізора – новорічне привітання президента, а під бій курантів у келихи розливається "Советское шампанское".

Проте, час не стоїть на місці, пріоритети змінюються, щось іде назавжди в небуття, а щось стає популярним.

Ми вирішили дізнатись у відомих рівнян, чи відрізнятиметься новорічний стіл цього року в порівнянні з минулими роками, та чи буде на ньому "Советское шампанское".

Сергій Ковальчук, архітектор:

– У мене якось зі святкуванням Нового року в класичному розумінні не склалося. Для мене головне відіспатися. Не люблю Новий рік та всієї метушні навколо цього свята.

Максим Коломис, телеведучий, лідер гурту "Palestina":

– На мою думку, стіл, так чи інакше, час від часу змінюється у кожної людини. Якісь страви набридають, інші раптом виявляються до смаку. З огляду на це – точно зміниться. Втім, не думаю, що у наших мешканців не виявиться коштів на алкоголь, щось м'ясне, на фрукти і солодощі. Все це в асортименті є, і, можливо, не щодня його можна собі дозволити, але на свято кожна українська родина точно не відмовиться від такого символічного задоволення. У нас прийнято забобонно вважати, що як зустрінеш Новий рік, так і проведеш, а з зубами на полиці його точно нікому не захочеться проводити. Що стосується мене, то у мене якось зі столу непомітно почав зникати салат олів'є. От асоціюється він мені з чимось глибоко совковим – і нічого з собою не можу вдіяти. Може, бідолашний салатик тут і ні до чого, але новорічний стіл мій віднедавна обходиться без нього. Шампанського я не вживаю, а "Советского" – тим паче. Коли вряди-годи купую, то обираю будь-яке інше.

Вікторія Дикобраз, керівник організації Література.РВ:

– Ну... якщо минулого року у нас на столику було два пакетики печива і десять мандаринок, то тепер буде кілька пакетів цукерок і 50 мандаринок – бо того року у вагоні нас було двоє, а тепер буде 20. Зустрічаємо новий рік в поїзді. А загалом, не сказала б, що надто зміниться. У сім'ї на свята завжди готуємо багато різних страв на "вдома вирощеному", можливо, менше самих днів, коли заїжджатимуть родичі. Думаю, свята – це останнє, на чому люди почнуть економити. "Советского шампанского" давно не бувало. Мої друзі надають перевагу неігристим винам.

Олексій Казанцев, лідер гурту "Брем Стокер":

– Минулого року весь наш святковий стіл помістився на двох табуретах. У цьому році буде три табурета. Накривати стіл в цьому році знов не вийде. Дякуємо політикам за те, що роблять тільки на гірше. "Советского шампанского" не вживаємо – ми гонимо самогон.

Вікторія Власюк, керівник проектів Молодіжної платформи "Яскраво":

– Новорічний стіл?! Для мене – нічого особливого. Традиційно без алкоголю, з різноманітними канапками, фруктами та солодощами. Ми зустрічаємо Новий рік величезною компанією. І якось звикли ставити акцент не на їжі, а на розвагах, іграх, конкурсах, розмовах, планах на майбутнє та на досягненнях минулого року, фотографуємося та обмінюємося подарунками. Новорічний стіл – це не та річ, яка створює казкову атмосферу свята і залишає яскраві спогади.

Олег Жог, 4-разовий чемпіон світу та Європи:

– Я думаю, що в багатьох людей новорічний стіл зміниться, але ненабагато. Українці – це люди, які викарапкаються з будь-якої кризи і виграють будь-яку війну, і переживуть долар навіть по 30 гривень. Ми сильні, ми все зможемо! Українці можуть зекономити на чомусь іншому, а стіл має бути накритий, щоб аж прогинався. Щодо алкоголю, на мою думку, теж у людей нічого не зміниться, хто що вживав на свята – те і буде вживати. На нашому столі, традиційно буде присутнє "Советское шампанское".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.