Рівняни зустріли струнний квінтет «Vołosi» стоячи та гучними оваціями

У суботній вечір 17 січня, рівняни поспішали до рівненського драмтеатру відкривати новий концертний сезон. І варто зазначити, що кращого його початку, ніж концерт польського струнного квінтету «Vołosi», мабуть, важко уявити. Цілий вечір польські гості дарували глядачам заряд позитивних емоцій та драйвової енергетики. Нагадаємо, що у Рівному концерт «Vołosi» відбувся вже втретє.

Група впевнено дебютувала в Україні на фестивалі "АртПоле-2012", після чого їхні візити до України стали доброю традицією. До нашого міста польські музиканти вперше завітали на початку березня минулого року, згодом концерт відбувся і наприкінці осені.

Рівняни полюбили гурт за унікальне поєднання класичних стандартів та фольклорних мотивів музики. Особливість творчості квінтету складається із двох ключових моментів: перший – гра класичних музикантів, які не уявляють свого життя без народної музики з її життєвою красою та спонтанністю. Другий момент – любов музикантів до чистої джазової мелодії.

Коли на сцену вийшло п’ятеро музикантів «Vołosi»  - зал «взірвався» оплесками і коли перші ноти повисли у повітрі -  затих у мертвій тиші насолоджуючись грою польських гостей. Всі глядачі затамували подих та старалися вловити кожну ноту, рух, жест музикантів і ні на секунду не відводили погляд від того, що відбувалося на сцені. А коли закінчувався музичний номер, захоплені глядачі аплодували не шкодуючи долонь. Самі ж музиканти надавали своєрідної експресії повною самовіддачею музиці під час всього виступу. Вони насолоджувалися нею та віддавалися грі на всі сто відсотків.

Хто був на концерті, ніколи не забуде сильний та красивий дуель двох скрипок, яким підігрують контрабас та віолончель. Хіба може бути щось краще? І хоча за весь час концерту музиканти не сказали ні слова, загалом нічого іншого і не потрібно було. І це ще раз підтвердило – мова музики наймилозвучніша.

У репертуарі струнного квінтету «Vołosi» написано вже багато пісень, щоразу хлопці дарують глядачам все нові і нові музичні твори, які невдовзі стають хітами. За два роки «Vołosi» підкорили Німеччину та Грузію, відзначившись на найбільших фестивалях Польщі, та стали справжнім відкриттям міжнародного фестивалю «АртПоле’2012». Вчора, «Vołosi» вже втретє підкорили серця рівнян. Глядачі настільки перейнялися творчістю музикантів, що навіть тричі їх викликали зіграти "на біс".

Серед поціновувачів інструментальної музики були і освітяни. Ректор НУВГП Віктор Мошинський:

Викладач НУВГП Олег Лагоднюк:

Завітала на концерт і відомий серед рівнян психолог та психотерапевт, Іванна Бояківська:

- Мені надзвичайно сподобався концерт, атмосфера була фантастичною. Зоворожувала не лише музика, а й неймовірний артистизм музикантів. Мотиви, які лунали зі сцени, були емоційними та зрозумілими для слухача. По завершенню залишилось відчуття вдячності до організаторів та захоплення неймовірним талантом музикантів, - розповіла кореспонденту сайту "ВСЕ" Іванна Бояківська.

Не менш позитивні враження отримав і DevCenter Director компанії "Softserve" Сергій Сидорчик. За його словами під час концерту творчість музикантів надихнула його на нові ідеї та плани:

- Взагалі я не є музичним експертом і не знаю навіть того стилю в якому ці хлопці грають. Друзі запропонували піти і я погодився. Але точно можу сказати, що під час їхнього виступу в голові з'явилося багато цікавих ідей для роботи. Ось така магія польського гурту "Volosi" - і відпочив і попрацював, - зазначив Сергій Сидорчик.

Завітав на концерт і рівненський маркетолог Павло Алексевич зі своєю дружиною Наталією Свентах.

Позитивні відгуки про виступ музикантів кореспондент почула і від засновника та лідера МП "Яскраво" Тимура Тимченка:

- Це був неймовірно насичений концерт. "Volosi" тричі виходили на біс і ще невідомо, для кого це була більша насолода: для музикантів, чи глядачів, котрі не хотіли відпускати їх зі сцени. Приємно було бачити різних рівнян на концерті: викладачі, підприємці, студенти, школярі, спортсмени, музиканти та театрали. Як на мене, це хороший комплімент джаз клубу "ДжЕм", що музика, яку вони привозять, подобається людям із різним стилем життя, - зазначив Тимур Тимченко.

І справді, щоразу, коли польські музиканти завершували свою неймовірну гру та прощалися із глядачами, зал піднімався і знову викликав їх оплесками на сцену. Для того, щоб передати колоритність та неймовірну гру струнного квінтету «Vołosi», пропонуємо добірку найяскравіших номерів вечора:

Харизматичні музиканти впродовж всього концерту танцювали та віртуозно грали на музичних інструментах:

Неймовірна музика підкорила серця всіх присутніх, адже поєднання таланту та справжньої музики серця музиканта звучить неповторно:

Отож чекаємо на нові зустрічі із неймовірним польським струнним квінтетом «Vołosi» та дякуємо організаторам за те, що влаштували незабутній суботній вечір. 

Відео: Ольга Піхун

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.