Рівненський художник Юрій Журавель вчить малювати мультики

Його знають не лише у Рівному, а й далеко за межами країни. Юрко Журавель -  ім'я, яке знайоме кожному, хто ненавидить Путіна та те свавілля, яке коять наші політики. Його полюбили за революційні малюнки, численні виступи перед майданівцями. Наші воїни носять шеврон Самооборони Майдану, автором якого є Журавель. Картина "Небесної сотні" - символу-реквієму за загиблими Героями Революції Гідності - прикрашає стіни багатьох будівель та установ...  Саме так стисло можна окреслити творче життя музиканта і художника Юрія Журавля. Сьогодні він розширює межі своєї діяльності та навчає українців малювати мультики. Щоправда, у незвичному форматі.

На своєму офіційному каналі у "YouTube" Юрко Журавель проводить найрізноманітніші майстер-класи. Тема останнього - мульфільми. Художник записав відео-урок, де покроково продемонстрував процес їх створення.

- Всі ми родом із дитинства. А мультфільм - це велика сила. Особисто я відчув себе українцем та справжнім патріотом, дякуючи серії мультфільмів про козаків, автором якого є Володимира Дахна, - ділиться із глядачами Юрко Журавель. - А давайте самі створимо мультфільм. Ми зробимо його за декілька хвилин, у нас все вийде!

За словами Юрка Журавля, у звичайному мультфільмі рух, який триває одну секунду, відображається 24 кадрами. У своєму ж відеоуроці він спробував обійтися всього двома кадрами, які постійно повторюються. Перший мультик - про качку. Натомість акцент зроблено на її крилах.

- Щоб створити мультик, ми беремо аркуш паперу, складаємо його вздовж, притискиємо та розриваємо навпіл. Далі складаємо ще раз і ось - у нас вийшло "два кадри", - розповідає Журавель.

За словами художника, найважливіше намалювати фази рухів качки. Адже саме від них залежатиме майбутня анімація "кадру".

Далі перегортаємо листок і малюємо таку ж качку, тільки з крилами вниз. Тіло пташки залишаємо нерухомим, а силует можна перебити із попереднього "кадру" (це не важко, оскільки папір просвітлюється). Для більшої цікавості пташці можна "відкрити" дзьоб. 

- Ну що ж, найважча робота зроблена. Тепер найприємніше - беремо тоненький олівець і  накручуємо на нього"верхній кадр". Тепер крутимо олівцем вгору-вниз і... Ура! Качка "полетіла", - говорить лідер гурту "OT VINTA".

Не менш цікаві варіації створення мультфільм художник продемонстрував на прикладі чортика, якого вкусила акула. На одній стороні паперу він намалював обличчя чортика, а на іншій - вже скривлене обличчя мультгероя.

Зауважимо, після закінчення малюнку "посмішка" чортика виглядала потішно. Таке враження, наче він просто безупинно чхає або ж кричить:

Художник показав і інші варіанти малюнків: українського воїна, який стріляє в терористів, відважного лицаря та козака Пацюка, який дмухає на вареника.

- Головне - не зупинятися. Для дитини потрібно дати можливіість спробувати себе у будь-чому. Хто знає, можливо, у майбутньому вона стане геніальним Володимиром Дахно або ж Шевченком. І не важливо, поет це, художник чи економіст, головне - спробувати себе. І, до речі, можна робити і багатокадрову анімацію, як у "Карикадурці", але про це - у наступному відео, - анонсував не лише талановитий художник, а й умілий мультиплікатор Юрко Журавель.

Ось відеоурок, який розмістив на своєму каналі в "YouTube" Юрко Журавель:

*при використанні фотографій посилатися на сайт "ВСЕ"

Коментарі

Моя малишня у захваті)))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.