"Добровольці Божої чоти" - фільм, після якого рівняни плакали та аплодували стоячи

Вчора, 11 лютого, рівняни поспішали до кіноцентру "ЕРА". Людей не цікавив перегляд комедій чи любовних стрічок, плакатами яких заліплені біг-борди міста. Рівняни йшли на зустріч із режисерами документального фільму "Добровольці Божої Чоти" Леонідом Кантером та Іваном Яснієм. Гостей завітало так багато, що організатори були змушені змінювати залу показу. Презентацію фільму влаштувала молодіжна платформа "ЯСКРАВО". 

Ідея зняти фільм "Добровольців Божої чоти" виникла в українського продюсера, режисера та фанатичного мандрівника Леоніда Кантера. Це він знімав всі екстремальні кадри у Донецькому аеропорту. Сама ж стрічка присвячена бійцям добровольчого українського корпусу "Правий сектор".

- Я запросив Івана, щоб він знімав цей фільм. Затягнув його під мінні обстріли. Він переховувався довгий час у підвалі, а потім виліз на світ Божий і зняв чудові кадри, без яких цей фільм нічого не вартував би, – розповів для рівнян режисер фільму Леонід Кантер.

Під час спілкування із режисерами стрічки, рівнянам анонсували, що "Добровольці Божої чоти" - документальний фільм про оборону донецького летовища "кіборгами". Це сучасна історія творення української армії, демонстрація справжнього братерства, подвигів і навіть зрад. Стрічка - про героїв, які з вірою в Бога та Україну поклали душу й тіло за визволення батьківщини від терористів. Зйомки відбувалися під час обстрілів, вибухів, коли камера фіксувала не лише перемоги, а й смерть воїнів. 

Переважно всі події фільму відбуваються на "найпередовішій передовій" - так у фільмі лідер "Правого Сектору" Дмитро Ярош називає Донецький аеропрт, та у селищі Піски. У Рівному детальніше про всі запеклі бої, справжню мужність розповів воїн на прізвисько Дантес.

За його словами, найважче не у бою, не на сході, а коли повертаєшся додому і бачиш, що нічого не змінилося. Це найбільше болить, адже пролита кров, обірвані на війні життя не мають бути віддані замарно.

Доповнив відповідь воїна і режисер Іван Ясній. Він зазначив, що історія, яка вмістилася у 82 хвилини фільму, знімалася декілька місяців. Творці фільму перебували із оборонцями летовища вдень і вночі, йшли з ними у бої та так само намагалисяухилятися від куль. Найважче виявилося повертатися до селища Піски і дізнаватися, що вже немає серед живих того чи іншого героя фільму.

Ще під час прес-конференції організатор заходу Тимур Тимченко анонсував, що кожен бажаючий може кинути у прозору скриньку кошти, які підуть на розвиток благодійного кіно. Адже у планах режисерів - показати фільм у Каннах, щоб ще більша кількість людей побачила війну зсередини. Як результат, після перегляду фільму вдалося зібрати 3 577 гривень.

Ось що на своїй сторінці у соцмережі "Facebook" зазначив Леонід Кантер про презентацію фільму в Луцьку та Рівному:

На показ стрічки завітало багато людей. Декілька сотень рівнян тіснилися у залах "ЕРИ". За словами організаторів події ГО "ЯСКРАВО", такий ажіотаж можна вважати за маленьку перемогу, адже рекламна кампанія - анонсування події - проводилася лише у соцмережі "Facebook" місцевих ЗМІ. 

Розпочався перегляд фільму хвилиною мовчання за полеглими у бою "кіборгами". Після вшанування пам'яті рівняни розпочали перегляд фільму. Дивилися стрічку разом із глядачами режисери та один із головних героїв "Добровольців Божої чоти".

Фільм у Рівному показали лише один раз, однак, як зазначили режисери та адміністрація кіноцентру "ЕРА", є ймовірність того, що "Добровольці Божої чоти" рівнянам продемонструють ще декілька разів. Принаймі так відбулося у декількох містах України, де після презентації фільм ставав одним із найпопулярніших серед стрічок у прокаті. Сподіваємося, що так буде і у Рівному. Особисто я, як автор, рекомендую його переглянути кожному свідомому українцю.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.