Популярна "ONUKA" розкрила усі таємниці стосовно спільного виступу з рівненським оркестром "BREVIS"

Якщо ви досі не вірите, що українські народні музичні інструменти (такі як бандура, сопілка чи навіть трембіта) можна поєднати з сучасною електронною музикою - послухайте декілька пісень проекту "ONUKA". І це не власні роздуми автора, написані під гаслом "як гарно розпочати статтю", швидше навпаки - рекомендації для тих, хто почув про спільний виступ симфонічного оркестру "BREVIS” та популярного українського гурту "ONUKA" і задав собі запитання "що-хто?". Отож, якщо про "BREVIS” немає потреби розповідати, оскільки він популярний не лише у Рівному, а й по всій Україні, то про творчість "ONUKA" зазначимо детальніше.

Не приховуватиму, що не чула про "ONUKA" раніше. Не раз наштовхувалася на пісні цього гурту у соцмережах, слухала їхні треки по радіо та дивилася відеокліпи на музичних каналах. Та не знала, хто виконавець. І зауважу, "ONUKA" - нове ім'я в українській музиці. Гурт демонструє, що українська музика може бути сучасною і водночас залишатись не менш українською. Вона така, що нею не соромно хвалитись за кордоном, до того ж всюди знайде свого слухача: від максималістичних підлітків до людей поважного віку.

Отож, натрапивши у Google на анонс спільного концерту гурту "ONUKA" та симфонічного оркестру "BREVIS", здивувалася. Адже знаючи можливості та креативність "BREVIS" і додавши до нього електронну потужність музики "ONUKA", уявила, який на нас очікує концерт.

Цю подію активно анонсують не лише регіональні ЗМІ, а й популярні всеукраїнські телеканали. Зокрема, перший музичний телеканал "М1" написав про це ще 16 лютого, акцентуючи увагу на новому підході до звучання якісної музики.

Квитки на спільний концерт вже є у продажу. Подія відбудеться 14 березня у столичному клубі "Sentrum". Однак є можливість того, що сольний концерт "ONUKA" у супроводі нашого рівненського симфонічного оркестру "BREVIS" під керівництвом диригента Геннадія Фіськова невдовзі відбудеться і в Рівному.

Вчора гурт "ONUKA" завітав до нашого міста на першу спільну репетицію із симфонічним оркестром "BREVIS". Кореспонденту сайту "ВСЕ" вдалося поспілкуватися з солісткою гурту Натою Жижченко та саундпродюсером проекту Євгеном Філатовим.

- Нато, Ви збираєтеся влаштувати у Києві концерт у супроводі симфонічного оркестру "BREVIS". Власне, як з'явилася ідея співпраці та виготовлення спільного музичного продукту?

- Ідея зробити будь-який концерт чи виступ із симфонічним оркестром у нас була дуже давно, але суто теоретично. Однак вранці 2 січня мені на мобільний зателефонували з невідомого номера. Здивувалася звичайно, хто це  так рано? І вже згодом з’ясувалося, що це був Геннадій Фіськов, який після представлення запропонував співпрацю. Чесно, довго не роздумувала і відразу погодилася. За деякий час ми взялися до роботи, оскільки вирішили, що концерт, який був запланований на 14 березня, має обов’язково пройти за участю оркестру.

- Які пісні збираєтеся виконувати за участю оркестру "BREVIS"? Знаю, що буде звучати і декілька нових пісень?

- Будемо виконувати абсолютно всі пісні. Також думаємо над тим, щоб включити до загального репертуару щось нове. Але що точно буде – глядачі почують та побачать вже на самому концерті.

- Такого роду концерт у вас буде вперше. Які очікування і як проходить перша спільна репетиція?

- Так дивно, ми щойно про це саме говорили у ефірі радіо. Справа у тім, що репетиції ще не було, і важко уявити, як все пройде. Надіюся,що добре (сміється - прим. аавтора). Адже всі аранжування та пісні "ONUKA" мають симфонічний елемент, але я вже уявляю, як спільний виступ із "BREVIS" збагатить та надаcть нового звучання нашим пісням.

- Власне, про сам проект. До вас ніхто такого не робив, тобто не поєднував українську автентику з електронною музикою. Як у вас з'явилася ідея втілити це у життя і чи є якісь побоювання стосовно цього проекту?

- Найбільше побоювання - що завтра нас всіх розстріляють і не буде ніякого проекту. А загалом інших побоювань немає. Щодо того, як виник проект: я з 12 років займаюся народно творчістю. Граю на сопілці, також у мене є електронна музика. Але лише у 30 зрозуміла, що варто ці два напрямки поєднати. Зараз саме на них і твориться вся наша музика.

- Думаю, багатьох цікавить наступне - концерт із "BREVIS" у Вас буде лише у Києві, чи ще плануєте з ним завітати до Рівного?

- Звичайно, виступатимемо не лише у столиці. Ми плануємо завітати у всі найбільші міста України. Однак все залежатиме від київського старту і від того, наскільки  сприятливою буде ситуація в країні. Також не малу роль відіграють майданчики для музикантів. Адже ми розуміємо, що у кожному місті не так багато платформ, які можуть вмістити такий склад на сцені (гурт та симфонічний оркестр).І це проблема, адже навіть у Києві не так багато місця, щоб провести такого роду концерт.

Однак, як зазначив саундпродюсер проекту Євген Філатов, у будь-якому випадку спільна робота з рівненським оркестром додасть досвіду майбутнім роботам. Глядачі знатимуть, що "ONUKA" може ще бути симфонічною, а "BREVIS" - поєднуватися із нашим стилем музики.

- Тобто спільна робота із симфонічним оркестром - це для вас вперше?

- Звісно, що вперше. До цього було лише поєднання нашої музики із деякими групами інструментів - кооперація із тріо духових. Власне, це і є одним із видів духових виступів нашого гурту, тому коли ми маємо масштабні концерти - завжди запрошуємо це тріо. А такого досвіду роботи, як із "BREVIS" у нас не було, тому для нас це буде вперше.

На фото: популярна сукня від україського дизайнера Олесі Патоки із аплікацією птаха

- Нато, нещодавно у «Світському житті» Катя Осадча зазначила, що на концертах у вас завжди гарний та стилізований одяг .Чим особливим дивуватимете глядача на виступі з "BREVIS"?

- Порадуємо тим, що будемо знову виступати у костюмах від популярного художника з костюмів Олесі Патоки. Це та людина, яка відповідає за візуальну складову нашого гурту. Олеся створює нам образи і для відео, і для концертів тощо. До речі, ми з нею готуємо сюрприз не лише для музикантів "ONUKA", а й для рівненського оркестру. Але вони про це ще не знають (сміється - прим. автора).

- Чи є у планах "ONUKA" спільно  спільно із нашим оркестром дати якісь благодійні концерти задля збору коштів на допомогу воїнам у зоні АТО?

- Наш колектив бере участь у багатьох таких творчих проектах. Їх у Києві дуже багато. Наприклад, 2 квітня буде представлено такий проект, який відбуватиметься у "Стереоплазі". У ньому візьмуть участь багато відомих гуртів: "Бумбокс", "ТНМК" і ще багато знаних артистів. Музиканти створять кавери на українські повстанські пісні. Ми також там беремо участь і перероблюємо пісню, яку згодом виконаємо і запишемо на диск. Він буде продаватися, і всі виручені кошти передадуть на АТО.

- Ваш дебютний альбом "ONUKA" визнаний кращим у минулому році, а гурт названо проривом і відкриттям року. Враховуючи те, що колектив відносно нещодавно існує, як ви оцінюєте такі успіхи?

- Наші успіхи дуже надихаючі. Для мене особисто вони неочікувані. Я просто створювала музику разом із Євгеном, а вона дала такий резонанс. Можливо, був такий вдалий час для цього, було саме те місце і той час. Я розумію, що зараз планки тільки підвищуються, а відповідальність лише зростає. Тому  активно працюємо та докладаємо максимум зусиль.

- Євгене, Ви були режисером двох останніх кліпів гурту. Знаю, що хотіли зняти кліп на пісню "Misto". Чи тривають роботи, яка задумка і коли ми зможемо його побачити?

- Думаю, це буде наступна наша відеоробота. Працюємо над кліпом вже рік. Згідно з задумкою, ми знімаємо у різний час різні епізоди кліпу. Більше поки що нічого не скажу. Хоча зазначу, що зміст цього відеоролика напряму пов'язаний із текстом пісні. Це буде пісня про місто, у якому живе "ONUKA". Звичайно, багато матеріалу буде знято у Києві. Але хочемо зробити так, щоб пісня асоціювалася із будь-яким містом країни, щоб кожен міг відчути у кліпі своє рідне місто. І якщо потім люди будуть знімати відео про своє місто і монтувати на нашу пісню, то це і є ціль, до якої ми йдемо. Швидше за все, цей кліп з'явиться влітку.

- Наталю, в одному зі своїх інтерв'ю Ви зазначали, що працюєте вже більше 10 років. Однак популярності ваш гурт набув лише рік тому. У чому секрет успіху?

- До " ONUKA " я працювала у "Tomato Jaws". Ми також були популярні, але у специфічних музичних гуртах. Зараз пропонуємо нову музику і новий стиль. Вкладаємо туди увесь талант і майстерність - ось це і є наш секрет.

- Все ж, коли плануєте приїхати із концертом до Рівного?

- Цього року. Ми готові сюди приїхати відразу після Києва. Сподіваємося, так і станеться.

Отож нехай плани популярного українського гурту здійсняться. Чекатимемо зустрічі з ними на рівненській сцені. А зараз бажаємо гарних репетицій із нашим рівненським симфонічним оркестром "BREVIS". Гарної музи та вдалого звучання!

Коментарі

Як гурт тоді називався?

О! Так вона виступала в Гаванні !!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.