Рівнянка влаштувала показ українських фільмів у Швеції

Вчора у Швеції відкрився фестиваль українського кіно. В історії цієї скандинавської країни таке відбувається вперше. Організатор фесту – рівнянка Анастасія Кльонова (донька начальника Рівненського військового госпіталю). Вона вже декілька років живе у Стокгольмі, вільно володіє шведською і дипломатично популяризує українську культуру.

 "Перший північний український кінофестиваль" відбувається без жодної грантової підтримки – усе на ентузіазмі й волонтерстві. Його організували, аби у Швеції більше дізналися про нашу країну. А такий формат для цього дуже підходить, бо саме тамтешні глядачі, як ніхто, цікавляться іноземним кінематографом.

Тож щопонеділка шведам демонструватимуть 1 український фільм. Відкрила фестиваль стрічка Вікторії Трофименко «Брати. Остання сповідь». Зйомки відбувалися в Карпатах. Однак, як розповіла Анастасія Кльонова в ефірі  «Еспресо.TV»,  цей фільм  - за мотивами твору популярного шведського автора Торґні Ліндґрена. Саме через поєднання українського і скандинавського стрічку й показали  першою.

Далі під час фесту глядачі зможуть побачити «Хайтарму» (перша художня картина про депортацію кримських татар, режисером і виконавцем головної ролі якої є Ахтем Сейтаблаєв), «Плем’я» (драма режисера Мирослава Слабошпицького, у центрі сюжету якого - життя глухонімих підлітків у інтернаті, їхні стосунки між собою та із зовнішнім світом), «Поводиря» ( фільм Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору).  Завершальним стане показ культової роботи Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».
 
- Мета цього фестивалю – пропаганда суспільствам інших країн української культури. Його влаштовує недержавна організація -  Український інститут у Швеції (створений, до речі з ініціативи всесвітньовідомої української піаністки Наталії Пасічник та солістки Варшавської опери Ольги Пасічник, які є доньками ректора «Острозької академії» - авт.). Позиціонуємо це так – український кінематограф – у стадії відродження. Тим часом шведи є поціновувачами закордонних фільмів, - розповіла Анастасія Кльонова. – Загалом закордонні ЗМІ активно порушували кримську тему. Водночас шведська еліта  - в курсі подій, які зараз відбуваються в Україні. Питання війни для них чутливе. Річ у тім, що ця країна не брала участі у збройних конфліктах більше 200 років. 

Тим часом ще однією важливою подією, яка відбуватиметься у Швеції під час цього фестивалю, стане презентація книги місцевого автора про історію України. Це також відбуватиметься вперше. 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.