Як відомі рівняни вітають своїх мам і дружин із Днем матері

Вони найрідніші та найдорожчі. Вони постійно турбуються про нас і навіть на відстані зігрівають своєю любов'ю. Вони ті, хто завжди підтримає, зрозуміє і дасть слушну пораду. Вони - наші мами. Ми не завжди вчасно дякуємо їм за все те, що вони для нас роблять. Та в другу неділю травня у нас випадає така нагода.

 Звідки пішла традиція святкувати День матері, а також як вітають своїх мам і дружин відомі чоловіки Рівного, як дякують їм за турботу і що дарують, дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

 

Звідки пішла традиція святкувати День матері?

День матері - одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми - родом із дитинства. І через все життя до останніх днів несемо в душі єдиний і неповторний образ - образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою, незважаючи ні на що.

Саму ідею святкування Дня матері  в світі приписують американській активістці Джулії Уорд Хоув, яка в 1872 році опублікувала  прокламацію Дня матері. А також вчительці з Графтона в Західній Вірджинії Ганні Джарвіс, яка у 1907 році організувала меморіальну церемонію на честь пам'яті своєї померлої матері. Вона відбулася 10 травня.Окрім того, Джарвіс надіслала лист міністрам, бізнесменам і політикам із проханням започаткувати День матері в країні. Узаконив це свято в США американський Президент Вудро Вільсон 8 травня 1914.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, а ще понад 30 країн відзначають День матері в інші дні.

В Україні День матері святкували з 1929 року. Ініціатором його впровадження була Олена Кисилівська, редактор тижневика "Жіноча доля". Та з часом про це свято забули, а згадали плише 10 травня 1999 року, коли відповідний указ підписав Президент України Леонід Кучма. День матері відзначається щорічно у другу неділю травня. 

Як рівненські чоловіки вітають своїх мам і дружин?

Народний депутат України Олександр Дехтярчук: "Своїй мамі я завжди телефоную на День матері"

- У День матері я завжди телефоную своїй мамі, вітаю, якщо є можливість, приїжджаю у гості. Дружину з цим святом не вітав. Якось так склалося, що воно ще нове і тільки входить у наші традиції.

Екс-голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок: "День матері для мене традиційне свято"

- День матері для мене традиційне свято упродовж уже майже десяти років. Цього дня я завжди вітаю свою маму та дарую їй щось на згадку. Робити так раджу і своїм друзям. Вважаю дуже слушним те, що зараз в Україні відбувається популяризація цього свята. На мій погляд, День матері - це найкраща дата для того, щоб привітати прекрасну половину людства.

Депутат Рівнеради Святослав Євтушенко: "Ми з дітьми вітаємо дружину з Днем матері"

- У День матері я разом із дітьми завжди вітаю свою дружину. У нас вже склалася традиція, що ми прокидаємося зранку, їдемо купувати квіти, діти ще малюють малюнок чи листівку, і так вітаємо Олю. Своїй мамі я завжди телефоную на це свято, бо вона живе в іншому місті. А цьогоріч ми плануємо поїхати до неї в гості напередодні свята.

Депутат Рівнеради Олександр Нестерук: "У цей день ми намагаємося збиратися в родинному колі"

- Я завжди вітаю з Днем матері свою маму, тещу та дружину. І це відбувається по-різному — словами, квітами, інколи подарунками. А найкраще, якщо в цей день вдається зібратися у родинному колі — з мамою, тещою, дружиною, дітьми, поговорити і провести час разом. Головне, щоб всі були живі та здорові.

Екс-військовий Олександр Зайчук: "Я з великою повагою ставлюся до цього свята"

День матері відзначати почав не так давно. Адже в радянські часи цьому святу не приділяли уваги. В останні роки День матері набирає все більшої популярності. Я, наприклад, із великою повагою ставлюся до цього свята і вітаю з ним свою дружину та маму. Вважаю, що найкращий подарунок - це квіти. Також постійно телефоную мамі, якщо немає змоги її відвати. 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.